Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

MASTERS OF HARDCORE – Empire of Eternity

V dnešním článku jsem se Vás rozhodl seznámit s jedním z nejslavnějších labelů elektronické hardcore music a zároveň nejpopulárnějšího globálního indoor festivalu hardest styles elektronické hudby MASTERS OF HARDCORE
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Devastator
pátek 18. dubna 2014 21:00
(konec +- sobota 19. dubna 2014 04:00)
STORM CLUB
PRAHA - Žižkov (CZ)
Počátky labelu Masters of Hardcore sahají do roku 1995, kdy ho založili dj Outblast a King Matthew. V té době spolupracovali s dalšími významnými jmény hardcore/gabber scény v Holandsku jako například dj Paul Elstak či legendární Buzz Fuzz. V roce 1995 se také datují první převážně menší klubové akce v Holandsku pod názvem Masters of Hardcore.

Po pár nepříliš silných letech labelu se v roce 1998 rozhodli zakladatelé uspořádat první velké halové párty tourné po celém holandsku pod značkou Masters of Hardcore. Díky velké popularitě,kterou v té době v Beneluxu zažívala tzv. Gabber scéna, úspěchu legendárního Thunderdomu se i Masters of Hardcore stal velmi brzo úspěšnou, oblíbenou a mezinárodně vyhledávanou akcí příznivců elektronické hardcore music.Historickým milníkem tohoto eventu byl rok 2000-2001 kdy se na hardcore scéně díky posunu v tvorbě elektronické hudby začíná uplatňovat tzv. newschool hardcore sound profilující se především silným elektronickým „kick drum“ (elektronický basový kopák pon. autora) ,který postupně začal pronikat na všechny tehdejší hardcore party a to nejen v Holandsku.
Tento styl pomalu nahradil do té doby masovou éru early hardcoru soundu,která se na velkých hardcore akcích nyní hraje již jen v Holandsku a Belgii.

Live záznam z Masters of Hardcore 2003Počátky Art of Dance a Masters of Hardcore
V roce 2001 byla pány Ivan Moens, Pelle Moens a Matthijs Hazeleger založena společnost Art of Dance B.V. V té době začali napňovat svou vizi o globální taneční scéně, která potřebuje nového silného a stabilního obchodního hráče, přinášející kvalitní zajištění všech jimi pořádaných eventů.

Spojili se tedy dohromady a během několika následujících let vybudovali síť několik úspěšných event projektů, která brzy překročila významem hranice Beneluxu.

Společnost Art of Dance je v současnosti známá svou vysokou kvalitou zpracování velkých indoor i outdoor festivalů a spolu s Q-dance patří ke špičce ve svém oboru.

Byla to právě tato event agentura,která za několik let vybudovala z Masters of Hardcore silnou a mezinárodně uznávanou značku festivalu, která byla a je pořádána nejen v Nizozemí,ale také v Belgii, Rakousku, Itálii a Austrálii,kde se vždy těší vysoké návštěvnosti stejně jako v „domácím“ Holandsku.

Jen pro zajímavost v Holandsku se této indoor akce účastní odhadem přes 30tisíc partypeople což v ČR nedosahují ani aktuálně nejnavštěvovanější akce trance stylu pořádané v pražské O2 Aréně.Pro každého producenta či djs tvrdé elektronické hudby je tak zákonitě booking na tento velmi prestižná event jedním z milníků v jejich kariéře.
Není také divu že festival také objevil pro mezinárodní scénu mnohé talenty a uznávané producenty jejiž kariéra pak závratně vzrostla. Nejznámějšími z nich je dj Angerfist, který se umísťuje pravidelně vysoko v TopMag 100 světových djs, dále dj Daymar, Noize Suppressor a další.

Letošní ročník Masters of Hardcore a úspěch pro české artist
Letošní ročník Masters of Hardcore nesoucí název Empire of Eternity se koná již tuto sobotu 29.3.2014 v nizozemské městě Den Bosh ve slavné Brabanthallen a je ojedinělí tím, že na něm bude celkově 6 stageí,kde jedna bude premiérově zasvěcena stále víc populárnímu Hardstylu.

Na ostatních stageích vystoupí pak hvězdy jako je již jednou zmiňovaný Angerfist, Ophidian, Partyraiser,Noize Suppressor, Day Mar a další.Letošní ročník bude mít pak o to větší význam pro české příznivce hardest styles, jelikož na stagei Prevence De Folie vystoupí české producentské duo Hungry Beats.
Jelikož ČR donedávna neoplývala velkým povědomím o hardcore music je toto jistě velký úspěch a na Masters of Hardcore je jede podpořit minimálně jeden plný zájezdní autobus.

Díky systematické a poctivé producentské práci si za 5let svého působení si Hungry Beats vydobili respekt takřka v celé Evropě. Jsou taky zakladatelé labelu Prague Nightmare Records a pravidelně vystupují na českých eventech jako je Imagination Festival, Pig Fest, Let it Roll a mnoha dalších. Jejich bio si můžete přečíst na jejich Facebook profilu http://www.facebook.com/hungrybeats/info stejně jako si můžete poslechnout jejich oficiálně zveřejněný hudební podcast pro Masters of Hardcore na
http://soundcloud.com/mastersofhardcore/hungry-beats-masters-of-hardcore-empire-of-eternity-podcast5Naživo je pak můžete v ČR vidět a slyšet v pražském klubu Storm 18.4. na akci Devastator,kde se představí jako headliner italský Art of Fighters.
Event page: www.facebook.com/events/617394251649945/

Autor: Northstein
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 26. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. MASTERS OF HARDCORE – Empire of Eternity. Vychytané.cz. [Online] 26. 3. 2014. [Citace: 28. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7603. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/MASTERS-OF-HARDCORE-–-Empire-of-Eternity
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.239.148.127
Serverový čas: čtvrtek 28. září 2023 04:22