Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Ikona severské krimi v Praze

Jeden z nejpozoruhodnějších a nejmimořádnějších talentů – jak Engera tituluje britský The Independent – navštíví po velikonocích Prahu. Přijede, aby podpořil vydání své již třetí knihy v češtině, a také aby se setkal se svými příznivci.
Přidat na Facebook
23. dubna v 17:00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze proběhne křest jeho novinkové knihy Instinkt dravce spojený s autogramiádou autora. Protože Thomas Enger má blízko i k hudbě, kmotrem jeho knihy bude známý muzikant Xindl X, který má zase blízko k literatuře. Světový den knihy 23. dubna budeme slavit opravdu mezinárodně – spolu s Thomasem Engerem.

Zmiňovaná kniha Instinkt dravce (orig. Blodtåke, přeložila Alice Týnská) v zemích, kde vyšla, vzbudila obrovský ohlas: „Takhle vypadá psaní krimi na vysoké úrovni. Thomas Enger patří mezi autory extra třídy;“ či „Zatím to nejlepší od Thomase Engera – a to znamená hodně,“ dopředu tak stručně charakterizují, co můžeme od Instinktu dravce očekávat.Kvalitu Engerových knih dokládá i fakt, že jejich práva byly prodány již do 23 zemí a kritici ho označují za jednoho z nejtalentovanějších norských autorů posledních let. Komu se podařilo prodávat práva na celou sérii knih filmové producentské společnosti, aniž by byly všechny napsány? Právě Thomasu Engerovi.

Na otázku, jakým způsobem si vysvětluje globální oblíbenost severských kriminálek, odpovídá Enger: „Na tuhle otázku neexistuje zcela jednoznačná odpověď. Domnívám se, že autoři, jako je Henning Mankell (s ním jsem se i setkal), Jo Nesbø, Stieg Larsson, Hakan Nesser či Persson doslova vydláždili cestu dalším skandinávským autorům. Včetně mě. Hlavní důvod oblíbenosti severské krimi však vidím v tom, že knihy našich autorů jsou prostě dobré. Umíme psát zajímavé a strhující příběh J.“

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 25. 3. 2014 17:00
Chovancová, Michaela. 2014. KNIHA: Ikona severské krimi v Praze. Vychytané.cz. [Online] 25. 3. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7597. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Ikona-severske-krimi-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.119s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 03:49