Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

“A tady to všechno začalo…”

Rock For People oslaví dvacetileté jubileum výjimečným jednodenním festivalem
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Brod 20: 20. narozeniny festivalu Rock for People
sobota 23. srpna 2014 21:00
(konec +- neděle 24. srpna 2014 04:00)
Černá Perla
Studénka (CZ)
Je docela možné, že někteří z fandů, kteří se letos vydají na Rock for People do Hradce Králové, vůbec netuší, že tenhle festival nemá své kořeny zde, ale v Českém Brodě. Právě tam před dvaceti lety začala historie jednoho z největších českých rockových open air festivalů. A druhé kulaté výročí téhle letní párty se pořadatelé rozhodli oslavit mimo jiné jednodenním vzpomínkovým festivalem v původním místě konání.

Na dvou pódiích vystoupí v areálu českobrodského stadiónu 12 českých kapel, které jsou s Rock for People neodmyslitelně spjaty. Vždyť třeba Medvěd 009 vystupoval hned na prvním ročníku, Tata Bojs nebo Hudba Praha na ročníku druhém, tedy v roce 1996 a takhle by se dalo pokračovat. Pořadatelé se chystají do příprav a vzpomínání aktivně zapojit nejen kapely, ale i všechny příznivce a pamětníky uplynulých ročníků festivalu - součástí areálu tak bude i muzeum Rock for People.Jeden z otců zakladatelů, Petr Fořt, vypráví o počátcích RfP: „Za těch prvních 12 let v Českém Brodě od roku 1995 jsme si toho zažili opravdu nepočítaně. Leckdy nám připravilo nečekané historky počasí, jindy návštěvníci, pracanti ze zákulisí, ale také třeba závistivci a škodiči,“ a s úsměvem vzpomíná i na první střet s realitou světa rozpočtů, daní a financí: " Výtěžek z prvního ročníku na Bylanský dětský ústav přinesl postiženým dětem pec na keramiku a hrnčířský kruh a my měli dobrý pocit. Ale po čase jsme zjistili, že jsme si měli něco schovat na daně. Od té doby jsme se museli začít učit pracovat se zákony, účetnictvím a jinými nezbednostmi, které byly tak trochu za hranicí našich tehdejších svobodomyslných představ..."

Narozeninový Rock For People v Českém Brodě proběhne 23. srpna 2014 od 12:00 hodin. Vstupenky jsou k dispozici na www.ticketsforpeople.cz Prvních 500 vstupenek za 350 Kč,


dalších 1500 kusů pak za 400 Kč. Ostatní předprodeje nabídnou vstupenky za 450 Kč a na místě budou k mání za 550 Kč. Vzhledem k velikosti areálu je počet vstupenek omezen. Více informací na http://brod20.rockforpeople.cz

Festival Rock for People poprvé proběhl v Českém Brodě v roce 1995 za účasti 18 českých kapel a 1100 návštěvníků. „Vzpomínky na první ročník jsou nádherné…od místní stavební firmy a našeho kamaráda Vaška Nováka jsme si půjčili lešenářské trubky, svorky a podlážky a rozhodli se sami vystavět pódium. Neměli jsme zkušenosti a časově to moc neodhadli. Po asi 30 hodinách non-stop práce jsme ještě hodinu před vpuštěním prvních diváků do areálu uřezávali vyčnívající konce trubek karboflexkou a začišťovali tak stage," vzpomíná na první ročník Petr Fořt.Během let se festival stal pravidelnou klíčovou událostí české festivalové sezóny. V roce 1999 se objevil první zahraniční headliner. V roce 2006 pokořil festival hranici 20 tisíc návštěvníků a narazil tím na kapacitní limit. I proto se v následujícím roce přesunul do tehdy vznikajícího Festivalparku na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové. Návštěvnost posledních ročníků, na nichž vystupuje zpravidla více než 150 účinkujících, se pohybuje kolem 30 tisíc diváků. Prověřené hodnoty festivalu a schopnost seznamovat posluchače s nejnovějšími trendy od rockové hudby po elektroniku jej staví do čela pelotonu českých hudebních festivalů.

Dodala: Michaela Braná
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 25. 3. 2014 15:00
Chovancová, Michaela. 2014. “A tady to všechno začalo…”. Vychytané.cz. [Online] 25. 3. 2014. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7595. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/“A-tady-to-vsechno-zacalo…”
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 03:24