Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

„PURE“ se Solarstone před jeho vystoupením na Trancefusion

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Trancefusion - Power of Elements
sobota 19. dubna 2014 18:00
(konec +- neděle 20. dubna 2014 06:00)
Průmyslový palác (areál Výstaviště Holešovice)
Praha 7 (CZ)
Můžeš nám říct, jak se zrodil Solarstone?
Jasně, původně jsem byl členem tříčlenné skupiny, která se jmenovala “Space Kittens”. Když jsme produkovali první track Solarstonu “The Calling”, rozhodli jsme se, že potřebujeme nové jméno, protože styl toho tracku se hodně lišil od předchozích. Tak jsme si vybrali jméno “Solar Stone – sluneční kámen”. Během dalších let ztratili ti ostatní dva členové zájem o trance, a tak jsem v roce 2006 zůstal sám.

Jsi už dlouho aktivním producentem. Můžeš nám ty minulé roky nějak popsat?
Byla to, abych použil oblíbený příměr, jízda na horské dráze. Měl jsem během své kariéry několik období nahoře a několik dole. Tohle je moje čtvrté odobí “nahoře”. Snažím se zůstat si věrný ve stylu hudby, kterou píšu a produkuju, jako protipól k věčné změně stylu podle toho, jaký je právě mainstream. Koncept pure trance byl pro mě způsob, jak si vytvořit své vlastní útočiště před chaosem, který vládne na scéně EDM, vytvořit jedinečný koncept Solarstone, který by mohl mít delší životnost. Během těch let jsem pracoval s různými skvělými umělci a s jinými směry, s některými vyjímečnými lidmi, ale můžu říct, že můj současný tým - management, label a designeři - jsou jedni z nejlepších a nejprofesionálnějších ve svém oboru.

Můžeš nám říct něco o svém labelu Solaris Records?
Solaris records ustoupil v současné době trochu do pozadí, soustředím se na labely Touchstone, Molecule & Pure Trance. V těchto třech je mým partnerem Black Hole Recordings - výborně se s nimi spolupracuje a jsou vždy spolehliví. Bohužel jsem neměl vždy tu stejnou zkušenost se Solarstone Recordings. Všechny moje labely jsou pro mě důležité, je to pro mě způsob, jak zanechat stopy v hudební scéně. Je pro mě taky důležité, aby umělci na těchto labelech měli pocit, že se s jejich hudbou zachází profesionálně. Jsem taky pyšný na tu hudbu, kterou vydávám. Touchstone právě vydává svou první kompilaci – prvních dvacet zveřejněných titulů – se zajímavým mixem DJů Walsh & McAuley, kteří taky přispěli několika tituly na tomhle labelu. 
Můžeš nějak blíž popsat rozdíly nebo shody mezi tvými alby ‘’Touchstone’’ a ‘’Pure’’? Máš pocit, že ses s “Pure” změnil a že jsi jako umělec dospěl?
Jsou to velmi rozdílná alba. Touchstone byl něco jako konceptuální album, pokrylo širokou paletu stylů elektronické hudby. To album jsem nahrával ve složité osobní situaci. Pure je v porovnání s tím vyzývavě optimistické. Mám ale obě stejně rád i přes jejich rozdíly. 


Čím je tvůj “pure” koncept tak neobvyklý?
Pravděpodobně ho dělá vyjímečným jeho upřímnost. Ten koncept organicky rostl od pouhé myšlenky, se kterou souznělo mnoho dalších lidí na celém světě. To, co se stalo okolo konceptu “pure trace”, se stalo, protože lidi po tom toužili a touží. Tahle hudba je pro hodně lidí způsob života, žijí a dýchají ji. 


Můžeš nám říct něco víc o své spolupráci s Giuseppem Ottavianim a Orkideou? Jak se ti s těmito skvělými producenty pracovalo?
Pracovat s Orkideou je vždycky legrace. Jsme hudebně naladění na stejné rovině, takže je to takové souznění duší. Většinou se sejdeme ve studiu, když mám nějaký gig v Helsinkách (kde Tapio bydlí), a strávíme den tím, že jedeme na vlně vzájemného entuziazmu Ten track s Giuseppem fungoval jinak. Poslal jsem mu hrubý nápad, on to rozvinul a poslal zpátky a já jsem to dokončil. Těším se na další spolupráci s oběma. A samozřejmě, že – protože oba dva jsou velmi důležitou součástí všech pure trance akcí – spolu pravidelně někde sedíme a mluvíme o nových nápadech.

Už jsi pracoval se spoustou hudebníků. Kdyby sis mohl vybrat úplně jedno koho, s kým bys pracoval nejradši a proč? 
Trevor Horn je legendární producent, kterého hrozně obdivuju. Ten by byl na prvním místě. Taky Vangeis, ale o toho bych se musel poprat s Orkideou!

Jak podle tebe bude vypadat budoucnost trance hudby?
Pure.

Co očekáváš od Trancefusion Power of Elements?
Podle line upu jednoznačně skvělý a pure trance! Moc se do Prahy těším.

Děkujeme za rozhovor a i my se moc těšíme na Tvé první vystoupení na Trancefusion za pár týdnů :)

TRANCEFUSION – ta správná transfúze do žil české taneční scény! Po této noci budete jako znovuzrození.

Dodal: Zdenek Masopust
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 25. 3. 2014 16:00
Chovancová, Michaela. 2014. „PURE“ se Solarstone před jeho vystoupením na Trancefusion. Vychytané.cz. [Online] 25. 3. 2014. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7594. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/„PURE“-se-Solarstone-pred-jeho-vystoupenim-na-Trancefusion
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 11:04