Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na koho dalšího se můžete těšit na letošním Votvíráku?

Rap a Votvírák, třetí kolo (Rytmus, Majk Spirit, Separ, ...)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Votvírák 2014
pátek 13. června 2014 18:00
(konec +- sobota 14. června 2014 01:00)
Milovice
Milovice (CZ)
Bylo by to vlastně celkem jednoduchý. Zabít to na první dobrou a zdarec. Ale nebyla by to ani zdaleka taková sranda. Je zajímavý napínat, překvapovat, těšit, hecovat a sledovat reakce, když rapový bomby na letošním festivalu Votvírák choděj i ve třetím kole. Tohle už je vážně vysoká hra. Sleduj:

1. RYTMUS
Er Ý Té eM O. Co dodat? Když idě Paťo, drží se huba. Na pomyslný trůn se stojí fronta, spousta kandidátů se na něj úplně tetelí, ale dokud se Báro Rai sám nerozhodne skončit, bude král Česko Slovenského rapu jenom jeden. A ten si říká Rytmus. Miliony views. Titulky a rozhovory. Vyprodané koncerty. Horentní sumy. Promakaná strategie. Ale hlavně: talent, charizma a pořád nejlepší flow ve hře.2. MAJK SPIRIT
Ten chalan je šaman. Jeho kapela H16 aka Legendárná Crew už je na scéně nějaký ten pátek. Než ale vyšlo najevo, kdo z jejich 3 MCs je nejvýraznější osobností, dost jsme se načekali. Charizmatický dlouhán za tu dobu taky stihnul dvakrát změnit jméno. Nejdřív si nechával říkat Dilema, pak Koko Šajs nebo Koko Najs, ale až napotřetí jako Majk Spirit už to vyšlo naplno. Jeho sólová deska Nový človek znamenala absolutní průlom nejen v rámci SK hiphopu, ale i daleko za jeho hranice. 2 x Slovenský Slávik, cena MTV Europe Music Awards, nahrávání v LA ve Westlake Studio, kde točil Michael Jackson, porotcování v soutěži Hlas Česko Slovenska…

3. SEPAR
A do třetice ze Slovenska a do třetice jinak. Jestli Rytmus může „jebat underground“, Separ ho miluje. A jestli si sekáč Spirit zakládá na svém ohozu, s tím že jeho „chlapci vynalezli swag“, Separ má nejradši svoje tepláky. Jde o rap a flow. A tam je Separ mašina, co jede jako buldozer. Ne náhodou se právě Buldozer jmenuje jeho sólová deska. Nedávno se možná celkem překvapivě rozhodl opustit partu Gramo Rokkaz, ale i díky společné skladbě s Rytmusem a Momem – “Škola rapu“ má o pozornost postaráno i sám za sebe a po legendárním kousku “Si zvonil“ zase jednou připomněl, že pokud beef, Separ není tím, s kým by ho tvůj oblíbený rapper měl chtít.

4. JAMES COLE
Jestli někdo v CZ rapu tančí na laně nad propastí. Na laně, nataženým mezi genialitou a šílenstvím. Jmenuje se James Cole. Jako první místní krotitelé mikrofonu naučil, že nezáleží jen na obsahu, ale i na formě a že jak říká Supa: „když rapuješ mimo rytmus, je jedno, že to myslíš upřímně“. Hlas jak zvon, flow co dopadá nečekaně jako hovno holubí a výraz jak blázen. Jestli umí někdo překvapit v jakémkoliv slova smyslu a totálně pohřbít ostatní MCs v jakékoliv společné skladbě, je to P H A T, Phat, extrémní interpret a král diskoték.

5. LA4
Na scéně od dob My 3, kdy jako jedinej z nich třech neměl jméno v názvu kapely. Kapela se jmenovala Indy & Wich a on si říká celou dobu La4. Uznávaný graffiti writer, příležitostný bboy a hlavně MC, který se sice nikdy netlačil nikam do světel ramp, ale jehož rapy tlačili vždycky dost. Za všechny stačí snad zmínit jeho sloku z hymny “Praha“ od PSH, která patří mezi nezapomenutelné kousky. Že ale umí stát i na vlastních nohách a ne se jen přidat jako vítané rozptýlení v roli zajímavého hosta, to dokázal na sólo dráze. Ta je lemovaná dvěma alby – Panoptikum a Gyzmo, společným EP Nadzemí s Jamesem Colem a DJ Mikem Trafikem a aktuálně velkým čekáním. Čekáním na novu desku, na které La4 dělá s DJ Wichem a kterou by měl právě na Votvíráku předvést. Slíbil, že dokud jí nedodělá, tak se neoholí, takže do léta být prostě musí.

Je jasný, že hiphopová stage festivalu Votvírák má v roce 2014 nejlepší lineup, co kdy měla.
Ještě pořád ale nevíte všechno. Ještě pořád jedno eso v rukávu zbývá. Jeden projekt, jaký ještě Česko Slovenskej rap neviděl a neuvidí ho až do Votvíráku 2014. Kdo a co to přesně bude, to se dozvíte příště. Máte se na co těšit.

Zdroj: Votvirak.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 20. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Na koho dalšího se můžete těšit na letošním Votvíráku?. Vychytané.cz. [Online] 20. 3. 2014. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7576. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-koho-dalsiho-se-muzete-tesit-na-letosnim-Votviraku?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 08:18