Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Živelný electroswing Tape Five poprvé v ČR

Na úterý 29. dubna se do pražského Lucerna Music Baru chystá velký electroswingový večírek. Poprvé ve své historii se českému publiku představí v Německu usazená kapela Tape Five, která ve své tvorbě mixuje electroswing, bossanovu, nu-jazz a další příbuzné žánry.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Conference 2014 – Electroswing edition
úterý 29. dubna 2014 19:30
(konec +- úterý 29. dubna 2014 23:30)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Tape Five přijedou se svou aktuální deskou Swing Patrol, aby nám naživo ukázali, proč jejich muzika figuruje na více jak 700 hudebních kompilací.

Za projektem Tape Five stojí jeho duchovní otec Martin Strathauser – německý producent, multi-instrumentalista a autor většiny písní. Nápad na vytvoření volného sdružení muzikantů Tape Five se zrodil v jeho hlavě na sklonku minulého století, kdy začínal mít dost stereotypní studiové práce pro reklamní agentury a velké labely. V té době se Martin potkal s anglickým zpěvákem Henrikem Wagerem, s nímž nahrál úplně první skladbu, která však spatřila světlo světa až o několik let později.V roce 2006 vydali Tape Five své debutové album Swingfood Mood, které se hned od začátku prodávalo v Evropě, Spojených státech i v Asii. Od té doby vydali tři studiová alba a s tím aktuálním pojmenovaném Swing Patrol přijedou v dubnu do Prahy. Hudbu Tape Five ale nemusíte znát jen z jejich vlastních desek. Jejich tracky vyšly na obdivuhodném počtu 700 kompilacích, mezi kterými najdete známé kompilace jako Cafe del Mar, Jazzy Lounge, Swing a la Mode nebo Electro Swing Revolution. Živelná muzika Tape Five se objevila i v reklamách v několika zemích světa. Zatím nejčerstvějším počinem projektu je remixové album Geraldine’s Remixes, jež představuje tři velké hity Geraldine’s Routine, Madame Coquette a Bad Boy Good Man v netradičních deep house a dub step úpravách.Tape Five kombinují množství stylů a hudebních vlivů s důrazem na elegantní kompozice. V jejich tvorbě převládá swing a electroswing, ale najdete zde i bossanovu, latino a nu-jazz či živelné retro interpretace. Martin Strathausen si ke spolupráci na projektu zve pestrou směs muzikantů a zpěváků z celého světa. Na písničkách Tape Five se už podíleli umělci z Anglie, USA, Itálie, Kamerunu, Brazílie nebo daleké Sibiře. Někteří z nich mají dokonce zkušenosti s takovými umělci, jako jsou Barry White, Lionel Ritchie, Brecker Brothers a další. Živá podoba Tape Five je velice variabilní. Na koncertní turné vyráží jako celý orchestr, oktet anebo sextet. V šestičlenné klubové podobě se představí také electroswingovým fanouškům v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky na Conference s Tape Five pořídíte v sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim, na webu Lucerna Music Baru a na pokladně Lucerna Music Baru (zde bez poplatku).

Oficiální událost na Facebooku: www.facebook.com/events/454629621331819Více na:
www.cnfrnc.cz
www.facebook.com/cnfrnc
www.tapefive.com
www.facebook.com/pages/TAPE-FIVE/170197732386
www.musicbar.cz
www.facebook.com/musicbar

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 20. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Živelný electroswing Tape Five poprvé v ČR. Vychytané.cz. [Online] 20. 3. 2014. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7575. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zivelny-electroswing-Tape-Five-poprve-v-CR
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:28