Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Duke Ellington Orchestra míří do Prahy a Brna

Do Čech míří orchestr jednoho z nejtalentovanějších hudebníků minulého století - The Duke Ellington Orchestra
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Duke Ellington Orchestra
sobota 26. dubna 2014 21:00
(konec +- neděle 27. dubna 2014 04:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
Orchestr, který v roce 1923 Duke Ellington založil a vtiskl mu jedinečnou tvář, zamíří na konci dubna do České republiky. V Brně bude koncert 27. dubna teprve druhým vystoupením od otevření nově vybudovaného a unikátního Sono Centrum Music Clubu. Ten se pyšní neotřelým a moderním designem, nadstandardním komfortem i vybavením. Den před tím, tedy 26. dubna, se koncert uskuteční v prostoru o poznání tradičnějším – ve Velkém sále pražského Paláce Lucerna. Právě zde byl před dvěma lety koncert beznadějně vyprodán.Ač by se dalo říct, že jde o jazzový orchestr, Duke Ellington tvořil prostě jen „americkou hudbu“, která byla nadžánrová. Orchestru vtiskl jedinečný zvuk a dal příležitost mnoha skvělým hudebníkům, kteří často dali přednost před sólovou kariérou právě tomuto uskupení. Některých členů souboru si dokonce tak vážil, že jim napsal skladby na míru a někteří zas naopak napsali skladby přímo pro orchestr.

Nebýt Duka Ellingtona, dost možná by dnešní jazz, pop a vlastně ani rock nebyly to, co jsou. Orchestr působí na scéně již přes devadesát let a pod vedením svého prvního kapelníka posunul jazz ve 20. – 40. letech o několik úrovní výš – z putyk a klubů rozličné pověsti do koncertních síní po celém světě.

Vstupenky na koncert The Duke Ellington Orchestra, který proběhne 26. 4. 2014 ve Velkém sále pražské Lucerny a 27. 4. v brněnském Sono Music Clubu, jsou k dispozici exkluzivně v předprodejní síti Ticketpro. Jejich cena začíná na 890 Kč. Veškeré další informace na www.brnokoncert.cz

Během své hudební kariéry získal Duke Ellington 12 cen Grammy, složil přes dva tisíce skladeb a v čele svého orchestru odehrál na dvacet tisíc koncertů po celém světě. Orchestr vedl od roku 1923 až do své smrti v roce 1974, pak jej převzal jeho syn Mercer a po jeho skonu umělecké dědictví i nadále střeží další členové rodiny. Orchestr pod vedením pianisty Thomase Jamese dnes s vysokou profesionalitou, tvořivým respektem a svěžím espritem udržuje a rozvíjí kapelníkův odkaz.Pavel Tesař z pořádající agentury Brnokoncert říká: „Jsme rádi, že můžeme opět zprostředkovat českým a moravským posluchačům jedinečně autentický poslech evergreenů z autorské dílny věhlasného jazzmana. Slyšet Caravan, Take the A-Train, It Don't Mean a Thing (If It Ain't Got That Swing) nebo Mood Indigo v jejich podání je neopakovatelný zážitek.“

Pečlivou práci a vysokou hráčskou i uměleckou úroveň jako základní kánon v orchestru stanovil samotný Ellington. Ten v letech 1923 až 1931 dotvářel celkovou tvář svého tělesa, aby se pak od 30. let Duke Ellington and his Orchestra staly ikonickým synonymem toho nejlepšího, co Amerika dala hudebnímu světu.

Dodala: Michaela Braná
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 20. 3. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. The Duke Ellington Orchestra míří do Prahy a Brna. Vychytané.cz. [Online] 20. 3. 2014. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7568. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Duke-Ellington-Orchestra-miri-do-Prahy-a-Brna
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 16:04