Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nouvelle Prague opět přivítá kapely a hudební odborníky

Mezinárodní hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague, který měl v loňském roce úspěšnou premiéru, oznamuje termín 2.ročníku. Ten se uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. listopadu 2014 opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Nouvelle Prague - den první
pátek 7. listopadu 2014 21:00
(konec +- sobota 8. listopadu 2014 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Nouvelle Prague loni překvapil svou originalitou a profesionalitou. Akce, která dosud v Česku
neměla obdoby, vzbudila nadšené ohlasy zahraničních i tuzemských delegátů, kapel, hudebních fanoušků, médií i státní správy. Ve dvou dnech se do Prahy sjeli významní hudební agenti, bookeři, promotéři a další hudební odborníci z domova i ze světa, aby v diskusních panelech probrali aktuální témata hudebního průmyslu a zúčastnili se showcase vystoupení osmi nadějných zámořských kapel, které ve večerním festivalovém programu doplnili headlineři Lucy Rose a Dilated Peoples.

Akce přinesla spoustu nových zkušeností a kontaktů nejen odborníkům, ale hmatatelné výsledky si z Nouvelle Prague odnesli také někteří interpreti. Jeremy Loops na základě svého vystoupení získal zastoupení Angusem Baskervillem z agentury 13 Artists, která zastupuje například Arctic Monkeys, Radiohead, Kate Nash nebo Bloc Party, australská rocková kapela Money for Rope byla v zápětí po Nouvelle Prague zabookována několika evropskými festivaly. Kanaďané City of Glass odehráli živé vystoupení v České televizi, a ze setkání vlivných lidí showbusinessu dokázal hodně vytěžit také manažer z agentury FLEXY zastupující pražského DJ Felixe!, který se díky spolupráci s Adamem Lewisem z Planetary Group zúčastní CMJ Music Maratonu v USA, získá PR ve Spojených státech a jeho tracky budou nasazeny do amerického National College Radia. Naděje o vstupu na mezinárodní scénu panují po Nouvelle Prague také u olomoucké kapely Nylon Jail.

Nouvelle Prague naprosto jasně dokázal, že v oblasti festivalové a klubové scény je o čem hovořit, a to napříč zeměmi i hudebními žánry. Kromě odborných přednášek došlo hlavně k propojení lidí, kteří se živou hudbou zabývají, a dle ohlasů je Nouvelle Prague správnou platformou pro vzájemnou komunikaci i spolupráci.

Pro letošní ročník chystá tým Nouvelle Prague několik novinek. Mezi něž patří například rozšíření showcase programu o některou z nadějných tuzemských kapel nebo zavedení cen Nouvelle Prague, zaměřených výhradně na domácí profesionální hudební komunitu. Další informace o vystupujících, delegátech, programu konference i vstupenkách budou zveřejňovány průběžně.

Delegátské pasy je však možné zakoupit už nyní na nouvelleprague.com/vstupenky
prostřednictvím sítě SMS ticket už nyní. Do 31.5. stojí delegátský pas 990,- Kč (40 EUR). Od 1.6. bude cena za delegátský pas za 1190,- Kč (48 EUR).Na závěr si dovolujeme zmínit několik mediálních postřehů týkající se loňského ročníku:

MF Dnes - "I pro zástupce klubů, novinářů, muzikantů a ve výsledku i publika by bylo dobře, kdyby se z podzimního setkání stala tradice."

Musicserver.cz - "Zcela nový koncept hudební akce přilákal zahraniční i domácí promotéry,
muzikanty, agenty, provozovatele klubů, zástupce médií i nadšené hudební fanoušky."

Bbarak.cz - "Pravděpodobně nejzajímavější hudební akce, která se letos u nás konala."

Muzikus.cz - "Nouvelle Prague přivezla některé pozoruhodné kapely, ale hlavně naplnila své
poslání uspořádat setkání pro hudební profesionály a zájemce o organizaci festivalů a dalších
hudebních akcí. To je nejzásadnější přínos této akce a snad to přispěje i k tomu, že se českým i slovenským promotérům podaří dovézt k nám v příští sezoně zajímavá jména."

C-heads.com - "Základem je mít ty správné kontakty. A ty se na Nouvelle dařilo získávat. Ačkoliv šlo o malou, takřka rodinnou akci, její atmosféra byla úžasná a velice přátelská."
FullMoon - "Česká republika je sice menší evropská země, ale hudbou se tady zabývá velké
množství lidí – stačí se podívat, kolik se všude odehrává koncertů a festivalů. Zároveň stále
nedosahujeme takové úrovně jako na západě, proto je potřeba předávat si zkušenosti a neustále se vyvíjet."

Markething.cz - "Bylo rozhodně velmi přínosné potkat největší osobnosti hudebního byznysu,
promluvit s nimi a načerpat nové myšlenky. Nouvelle Prague vyplnilo prázdné místo i na poli kapel – v době, kdy se všechny evropské showcase festivaly soustředí na kontinentální kapely, nám byly představeny převážně uskupení z mnohem větších dálek – Kanada, Austrálie a dalších."

Musicweb.cz - "Drobné nedostatky Nouvelle Prague nahradil skvělou atmosférou, příjemným
prostředím pivovaru Staropramen a profesionalitou ve všech směrech. Takže stručně řečeno – tleskám, smekám, klaním se, fandím a držím palce do dalších ročníků!”

Hudebniknihovna.cz - "Doufejme v úspěšné pokračování přehlídkové akce, která v českém
prostředí dosud chyběla."

Více podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:
www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/nouvelleprague
www.twitter.com/nouvelleprague
www.soundcloud.com/nouvelleprague
www.youtube.com/nouvelleprague

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 19. 3. 2014 16:00
Chovancová, Michaela. 2014. Nouvelle Prague opět přivítá kapely a hudební odborníky . Vychytané.cz. [Online] 19. 3. 2014. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7565. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nouvelle-Prague-opet-privita-kapely-a-hudebni-odborniky-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 00:18