Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Je libo trojku?

Tentokrát to bude ale hodně pestré!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2014
čtvrtek 3. července 2014 21:00
(konec +- pátek 4. července 2014 04:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Tak co jsme si připravili tentokrát? Tři jména, která možná neznáte nyní, ale o nichž spolu se zbytkem světa rozhodně uslyšíte v dalších letech. Fanoušci Arcade Fire si nesmí nechat uniknout set skvělých Belgičanů School Is Cool - alternativní baroque pop hojně šmrncnutý punkem a elektronikou. Poetiku Beatles a tah The Rolling Stones kombinují famózní The Strypes. A perla na závěr – The Petebox anebo co jste ještě neviděli, neslyšeli a ani si neuměli představit!

School Is Cool
Jméno téhle belgické kapely tak trochu připomíná nepříliš záživný produkt nějaké z fabrik na televizní seriálové oblbováky. Možná bychom při pohledu na členy skupiny našli paralelu s tím, jak si takový průměrný scénárista sitcomu představuje studentskou partu, včetně agilního třídního tlouštíka.

Teď však musíme tato zavádějící přirovnání utnout! Tahle banda hraje alternativní baroque pop hojně šmrncnutý punkem a elektronikou a jejich koncerty mají daleko k televizní nudě doprovázené chroustáním chipsů.

School Is Cool vznikli v belgických Antverpách v září 2009. Raketový start jim po čtyřech měsících zajistil vítězství v nejdůležitějším belgickém rockovém klání Humo's Rock Rally, ze kterého vyšla řada hvězd evropského formátu, jako jsou dEUS, Das Pop nebo The Black Box Revelation. Jako svěží vítr prosvištěli bezpočtem belgických festivalů, včetně těch nejdůležitějších jako jsou Genk On Stage, Boomtown, Dranouter, Marktrock, Maanrock nebo Pukkelpop.Jedna z nejlepších živých belgických kapel současnosti vydala v roce 2011 své debutové album Entropology. To obsahuje 16 písní míchajících energické bicí s osmdesátkovými syntezátorovými zvuky a téměř katedrální sbory s temnými, místy až apokalyptickými texty. Jejich základní devizou zůstávají mimořádně intenzivní a energické koncerty, ve kterých School is Cool k barokním aranžím přidávají až punkovou zuřivost. Kromě Belgie projeli i Nizozemsko, Švýcarsko, Rakousko, Německo a Francii a hráli na showcasech a festivalech jako jsou Eurosonic, The Great Escape nebo Popkomm.

Je tedy jasné, že si na Rock For People tahle parta užije spolu s diváky našlapaný koncert plný energie. A určitě nebude potřeba pouštět mezi písničkami žádný přednatočený sitcomový potlesk.

www.schooliscool.be
www.facebook.com/schooliscoolofficial

http://youtu.be/BAcHKyLyY6Y

The Strypes
Čtveřice teenagerů z malého irského městečka Cavan zapůsobila v rodné zemi i v sousedním Spojeném království jako výbuch supernovy. Kapela čerpá inspiraci z bluesového vření 60. let a ke svým vzorům řadí The Rolling Stones, The Yardbirds stejně jako bluesové a rock'n'rollové otce zakladatele Chucka Berryho, Bo Diddleye, Howlin' Wolfa a další.

Jejich věhlas se nyní rychle šíří všemi směry a mezi jejich fanoušky se řadí vedle desetitisíců vrstevníků takové rockové ikony jako Jeff Beck, Paul Weller, Noel Gallagher, Dave Grohl nebo Roger Daltrey. Elton John, jehož agentura Rocket Music Management se nyní o The Strypes stará, o nich říká: „To je jak z jiného světa, oni mají v šestnácti nebo osmnácti v podstatě stejné znalosti a cit pro R'n'B a klasické blues jako já, Mick (Jagger) nebo Rod (Stewart) a to my už v tom jedem skoro století..."Uvidíme, jestli se splní předpověď další renomované osobnosti, ředitele společnosti Universal, že The Strypes „budou jednoho dne nejlepší kapelou na světě.“ Jisté je, že vedle RfP vystupují v létě tito mladíčci na největších světových festivalech a počty jejich fans půjdou bezpochyby do milionů.

www.thestrypes.com
www.facebook.com/TheStrypes
www.youtube.com/TheStrypesOfficialTHePETEBOX
Jeden z nejlepších beatboxerů světa míří na Rock For People! Tenhle chlapík z UK, jehož tracky již na Youtube vidělo přes 11 milionů lidí, dokáže zkrotit celou armádu elektronických krabiček, pedálů a jiných udělátek naprosto nevídaným způsobem tak, aby podtrhovaly jeho výjimečný muzikální talent. Sám se svým hlasem, mikrofony a občas i kytarou, vytváří za pomoci moderní technologie vřelou hudbu, která spojuje žánry i styly a s klidem dosahuje rozmanitosti vícečlenných kapel. V jeho setech se setkávají motivy z Růžového pantera s Nirvanou, Beach Boys s Pixies či starým židovským nápěvem, aby se vzápětí publikum roztančilo v gejzíru na pusu vytvořených "elektronických" beatů, které by dělaly čest kterémukoli špičkovému DJovi.

Peter Samson, jak zní občanské jméno tohoto muzikanta, performera a multiinstrumentalisty, pochází z britského Nottinghamu. Jeho mimořádný talent a schopnost spojit lidský hlas s moderními technologiemi jej dovedla již v roce 2005 k vítězstvím v prestižních soutěžích BBC Radio 1 Beatbox Championship a Channel 4 Talent Awards. Od té doby THe PETEBOX projel většinu evropských zemí a stál na hlavních pódiích takových festivalů jako je Glastonbury, Reading/Leeds nebo V-Fest.Debutové album Future Loops vyšlo v roce 2012 a obsahuje vedle cover verzí jeho oblíbených písní i vlastní tracky. Videa, která natočil vizionářský režisér Simon Ellis, zaujala nejen milióny fanoušků, ale také ikonické autory původních verzí některých tracků. Album podpořil Brian Wilson z Beach Boys (skvělá verze legendární "I Get Around") a The Pixies umístili virál "Where Is My Mind?" na svoji oficiální stránku. Nyní chystá i materiál na další sólové album, které by mělo přinést již jen jeho vlastní tvorbu.

Letos má THePETEBOX opět namířeno na řadu předních klubových a festivalových pódií a nás těší, že svůj neobvyklý talent předvede také na letošním RfP.

www.thepetebox.com
www.facebook.com/thepetebox
www.youtube.com/thepeteboxZdroj: RfP
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 19. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Je libo trojku? . Vychytané.cz. [Online] 19. 3. 2014. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7564. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Je-libo-trojku?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.19s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 02:42