Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Supraphone: Našlapané dvojalbum TRIBUTE ABRAXAS vychází

Předchází mu lyric video k písni ZOO v podání Sto zvířat
Přidat na Facebook
V pátek 21. března vychází u Supraphonu dvojalbum Tribute Abraxas! 28 známých písní pro mnohé doslova kultovní stylotvorné kapely tak, jak jste je dosud neslyšeli. Pro Abraxas typický žánrový rozptyl zůstává, dobře známé však získává díky osobitému vkladu jednotlivých interpretů punc nečekaného a překvapivého. Jak to může znít naznačuje oficiální trailer s několik ukázkami (k vidění zde: http://y2u.be/pZlN_WqlEoc) a nově také lyric video ke skladbě ZOO v podání Sto zvířat (podívejte se zde: http://y2u.be/XMA5t9qmycI). Skladbu kapela představí také naživo - 21. 5. v pražském klubu Hany Bany na speciálním tribute koncertu.

"Konec března má atmosféru, kterou má přesně podání skladby ZOO. Ta věc úžasně šlape a je chytlavá. Sto zvířat je jedna z mála kapel, která dělá z žánru ska něco luxusního. Navíc ten text od Pavla Zemana je geniální. Na závěr koncertů Abraxas se jí fanoušci vždy dožadují. Zabili by nás, kdybychom ji nezahráli," vysvětluje producent alba a manažer Abraxas Petr Soukup, proč padla v případě lyric videa volba právě na ZOO.

Jak Soukup naznačuje, mělo by být lyric video jen první vlaštovkou: "Ano, klipů bude víc. Postupně je budeme nasazovat. A na koncertech, kterých máme letos opravdu hodně, s námi občas nějaký host vystoupí. Podzim toho bude nabouchaný."

Nabouchaný ale nebude jen podzim, nabouchané je celé dvojalbum Tribute Abraxas! Své o tom vypovídá výčet jmen, jež se na tomto výjimečném opusu podíleli a mezi nimiž najdeme např. Kamila Střihavku, Romana Holého, Tata Bojs, Fanánka ze Tří sester, Sto zvířat, Borise Carloffa, Laura a její tygři, Atari Terror nebo Plexis, ale také Midi Lidi, Viktora Dyka, Vaška Bláhu s Matějem Homolou, Eriku Fečovou a spoustu dalších. Všichni z přispěvatelů navíc přispěli kromě hudby také osobními vzpomínkami na fenomén Abraxas, které najdete v obsáhlém dvacetistránkovém bookletu.Je nasnadě, že stejně jako tvorba Abraxas, i Tribute Abraxas je stylově široce rozkročen mezi poměrně vzdálenými mantinely: fajnový pop, synthi funk, metalová nakládačka, punková klasika, vinohradské r´n ´b nebo brutální elektronika a to samozřejmě není zdaleka vše.

"Kdybych řekl jednu skladbu, za chvilku bych si to rozmyslel, že to je jiná. Je ale pravda, že covery od Tata Bojs, Romana Holého, Sto zvířat a Ondry Žatkuliaka zatím nikoho nenechaly bez pozitivní odezvy. Největším překvapením pak pro mne je úplně nová elektroskupina TUZEX (což je spojení skupin Midi Lidi, Dva, Kazety a Monikino Kino), která předělala skladbu z osmdesátých let - Šejk tancuje šejk. Znají Abraxas do puntíku," potvrzuje Soukup fakt, že záběr Tribute Abraxas je vskutku široký.

Už brzy se také dozvíme, jak zní některé předělávky naživo. První možnost bude na v úvodu avizovaném "tribute koncertu" 21. 5. v pražském klubu Hany Bany, kde vystoupí s Abraxas Sto zvířat a Laura a její tygři. "Laura i zvířata odehrají svůj set plus cover, který na Tribute nahráli. Po nich bude Abraxas s dalšími hosty. Tribute koncertů plánujeme více, hlavně na podzim," dodává Soukup. Kompletní výčet dosud potvrzených letošních koncertů Abraxas najdete zde.

www.abraxas.cz
www.supraphon.cz
www.supraphonline.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 19. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphone: Našlapané dvojalbum TRIBUTE ABRAXAS vychází. Vychytané.cz. [Online] 19. 3. 2014. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7563. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphone:-Naslapane-dvojalbum-TRIBUTE-ABRAXAS-vychazi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.205.26.39
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 20:09