Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Novinky z nakladatelství MOBA

Světla na pobřeží doprovázejí kroky charismatického hrdiny Daberta ve stejnojmenné novinkové knize z pera Františka Niedla.
Přidat na Facebook
Českobudějovický rodák František Niedl si podmaňuje čím dál tím více čtenářů. A není se čemu divit – ať už sáhneme po jeho historických, válečných či zmiňovaných současných dobrodružných románech – nikdy se nespleteme. Příběhy, které vypráví, mají jedno společné - brilantní vypravěčský styl, který zlehka swinguje, vtáhne čtenáře do děje a nepustí.

Většina z nich se už nemůže dočkat dalších dobrodružných příběhů Michaela Daberta, které právě přichází v již třetím pokračování s názvem Světla na pobřeží. Obě předchozí knihy (Pohled šelmy a Štvanice) byly velmi úspěšné, proto se rozhodl autor napsat jejich pokračování.

František Niedl k tomu dodává: Já jsem původně počítal s Dabertem pouze do první knihy, která se jmenovala Pohled šelmy. Mělo se jednat pouze o takové mé odpočinutí od jiných žánrů, jako jsou romány historické a válečné. Ale jak se ukázalo, našel si tento dobrodruh místo v knihovničkách čtenářů, a tak se dočkal pokračování. Dabert je jakýsi současný Ahasver, který sice neudeřil Ježíše, nicméně je mu dáno bloudit po světě a nespočinout dlouho na jednom místě. Dabert umožňuje psát o mých zálibách, jako jsou, kromě jiného, jachting a střelba. Zde bych chtěl ale zdůraznit, že střílím výhradně na neživé cíle, jelikož střelbu na živé cíle a tím nemyslím jen lidi, ale i zvířata, považuji za krajně nehumánní a zavrženíhodné.“ Celý rozhovor s autorem naleznete v příloze.František Niedl momentálně dokončuje pokračování strhujícího románu Útěk do pekel, který se bude jmenovat Živí nepohřbení a měl by vyjít na podzim tohoto roku u nakladatelství MOBA.

Světla na pobřeží
Čtyřicátník Michael Dabert, někdejší příslušník francouzské Cizinecké legie, ale též nájemný žoldák a bezpečnostní expert, se už poněkolikáté pokouší odstřihnout od své minulosti. Tentokrát si při útěku před vlastní identitou zvolí Kalifornii, ale brzy zjišťuje, že svého předchozího života se jen tak nezbaví.

Zpočátku vypadá vše idylicky, dokonce se sblíží se sympatickou majitelkou vily, postupně se však začíná dozvídat o svém novém domově podrobnosti, které jsou velmi znepokojující.

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 19. 3. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Novinky z nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 19. 3. 2014. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7560. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Novinky-z-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 04:23