Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

JazzFest rozvibruje geniální bubeník Chris "Daddy" Dave

Ikonický, geniální, neznající hranic – přívlastky, kterými hudební kritici i fanoušci nešetří v případě bubeníka Chrise „Daddyho“ Davea.
Přidat na Facebook
O pravdivosti těchto tvrzení se nyní může osobně přesvědčit i publikum brněnského Jazzfestu. Jeden z nejoriginálnějších bubeníků současnosti, jehož hudební biografii zdobí spolupráce s jazzovými velikány typu Roberta Glaspera či Sonnyho Rolinse, ale také s mainstreamovou divou Adele nebo Beyoncé, totiž v rámci svého krátkého evropského turné zavítá také do Brna. 13. dubna v Divadle Husa na provázku představí svůj inovativní stylový a rytmický koncept a společně se svojí kapelou Drumhedz rozšíří řady hvězdných hostů 13. ročníku mezinárodního festivalu JazzFest Brno.

Hudební cesta kapely Chris Davea and the Drumhedz se vyznačuje umným manévrováním mezi žánry, jeho stylový záběr sahá od moderního jazzu, přes rock až po R&B či hip-hop. Populární jazzman Robert Glasper o lídrovi prohlásil: „Chris Dave opravdu důvěrně zná jak svět jazzu, tak hip-hopu. Často narazíte na muzikanty, o kterých se tvrdí, že umí oba styly hrát, ale ve skutečnosti nedokážou vystihnout ani esenci těchto stylů, natožpak je organicky mísit. Chris se naopak na jejich pomezí pohybuje s naprostou přirozeností.“ Drumhedz se ovšem ve svém záběru neomezují jen na jazz a hip-hop. Hrají coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, D’Angela, Radiohead, Wayna Shortera a mnoha dalších, zařazují rovněž autorské kompozice nebo volněji improvizované plochy. A protože se na koncertech tu a tam zjeví zvláštní hosté, jako třeba Beyoncé, Mos Def, Bilal a další, obestírá formaci Chris Dave and the Drumhedz kultovní aureola.

Informace ke koncertu Chrise Davea a zbývajícímu programu festivalu jsou k dispozici na www.jazzfestbrno.cz Vstupenky na koncerty v cenách od 120 do 690 Kč jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal (www.ticketportal.cz).Na začátku nového tisíciletí se Chris Dave etabloval jako jeden z nejinovativnějších bubeníků na světě. Jeho volná interpretace rytmu a schopnost reagovat na různé hudební situace mu otevřely cestu k mnoha novým příležitostem a tvůrčím platformám, kde může svůj rytmický koncept dále rozvíjet. Mezi jeho nejvýraznější nedávné úspěchy patří vynikající bubenická práce na albu 21 populární zpěvačky Adele nebo na Maxwellově desce BLACKsummers’night, jež získala Grammy. Jeho kvality mohlo tuzemské publikum prověřit v roce 2012 na Klubové noci Strun podzimu, kde sklidil nadšené reakce.

Festival JAZZFESTBRNO představí během tří měsíců celou řadu výjimečných zahraničních hostů i špičky domácí scény. 14. dubna vystoupí v brněnské premiéře virtuosní libanonský trumpetista Ibrahim Maalouf a o deset dní později zahraje kultovní varhanní trio Larry Goldings, Peter Bernstein, Bill Stewart. Vedle nich dostanou prostor i polský vibrafonista Bernard Maseli, izraelský kytarista Assaf Kehati nebo mezinárodní formace Fly Agaric. Dramaturgie nezapomíná ani na domácí scénu, kterou bude reprezentovat například nové trio Roberta Balzara, kapela saxofonisty Rostislava Fraše s hostujícím italským pianistou světové úrovně Antoniem Faraem či aktuální projekty Romana Pokorného a Víta Křišťana. Festival uzavře čerstvý držitel Grammy za nejlepší vokální jazzové album Gregory Porter, který vystoupí v Bobycentru 25. května.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 17. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. JazzFest rozvibruje geniální bubeník Chris "Daddy" Dave. Vychytané.cz. [Online] 17. 3. 2014. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7553. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/JazzFest-rozvibruje-genialni-bubenik-Chris-_Daddy_-Dave
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: úterý 26. září 2023 21:49