Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Velký knižní čtvrtek již 20. března! Letos popáté.

Již za týden se budou moci čtenáři potěšit s dvanáctkou knižních novinek, které v rámci akce Velký knižní čtvrtek opět pečlivě vybrali a připravili přední čeští nakladatelé a knižní distribuce Kosmas.
Přidat na Facebook
Pestrost a kvalita výběru knih jsou hlavními prioritami Velkého knižního čtvrtku. I tentokrát si čtenáři přijdou na své. V nabídce je jak soudobá detektivka, tak detektivní historický román, komiks, kniha pro děti či vzpomínková próza. Autory není třeba ve většině případů představovat - Miloš Urban, Lucie Lomová, Irena Dousková, Jo Nesbø, držitelka Nobelovy ceny za literaturu Alice Munroová a další.

„Rád bych čtenáři a příznivce Velkého knižního čtvrtku pozval do Ústřední Městské knihovny v Praze, kde si budou moci popovídat s Milošem Urbanem, Lucií Lomovou, Irenou Douskovou a Jurajem Červenákem. Ti zde představí své novinky, proběhnou jejich autorská čtení a samozřejmě i autogramiáda všech zúčastněných. Celým programem bude provázet Petr Vizina, moderátor populárního pořadu U zavěšené knihy vysílaného na ČT Art, “ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.
Akce v Městské knihovně na Mariánském náměstí na Praze 1 proběhne 20. 3. 2014 od 17:00 do 19:00. Během jejího trvání budou novinky z Velkého knižního čtvrtku na místě k zakoupení s 20% slevou. K tomuto dni připravují další slevové a jiné akce i samotní knihkupci ve svých prodejnách. Více informací naleznete na www.velkyctvrtek.cz/knihkupectví.

„Setkání v Městské knihovně není jen jedinou akcí k Velkému knižnímu čtvrtku, naopak, snažíme se spolu s nakladateli o rozmanitost a ne všechno se odehraje v inkriminovaný čtvrtek,“ dodává Ctirad Fuchs. Například nakladatelství Labyrint bude mít křest knihy Lucie Lomové Na odstřel v Café Montmartre 24. března od 18:00. Nakladatelství Paseka zase připravilo na 19. března od 17:00 hodin v Městské knihovně v Praze Kanadský večer - komponovaný pořad o kanadské povídkářce a držitelce Nobelovy ceny Alice Munroové. Vernisáž nakladatelství Torst ke knize Chaima Cigana Altschulova metoda (Kde lišky dávají dobrou noc I.) proběhne ve čtvrtek 20. března v kavárně Jericho v Opatovické ulici na Praze 1 od 19:00 hodin, kde o autorovi promluví Vlasta Třešňák. Brněnské knihkupectví Barvič a Novotný (ul. Česká 13) připravilo autogramiádu Juraje Červenáka k jeho knize Mrtvý na Pekelném vrchu na pátek 21. března od 16:00 hodin.

Tituly zařazené do Velkého knižního čtvrtku 20. 3. 2014

Jo Nesbø - Červenka (Kniha Zlín) / vychází také jako e-kniha a audiokniha
Harry Hole pátrá nejdříve po špičkové pušce, určené ke spáchání atentátu a následně po vrahovi válečného veterána z druhé světové války. Zatímco stopy vedou do minulosti a střípky příběhu do sebe začínají zapadat, vrah si připravuje scénu pro svůj závěrečný výstup.

Miloš Urban - Přišla z moře (Argo) / vychází také jako e-kniha
Inteligentní román noir, v němž se v policejní cele setkává podezřelá tajemná kráska, zadržená polonahá na pláži a mladý novinářský elév, píšící o ní článek. Netuší, že její přízeň by mohla být životu nebezpečná.

Peter May - Muž z ostrova Lewis (Host) / vychází také jako e-kniha
Muž beze jména. Muž bez paměti. Muž, který nemá na výběr. V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy bodných ran. Nejde o oběť rituální vraždy před stovkami let, ale o zločin z nedávné minulosti.

Alice Munroová - Drahý život (Paseka) / vychází také jako e-kniha
Osudy, které utváří touha, citová vzplanutí, náhlá hnutí mysli i náhodné události. To všechno ovlivňuje hrdiny, kteří zjišťují, že od určitého okamžiku se jejich život už nikdy nevrátí do původních kolejí.

Irena Dousková - Medvědí tanec (Druhé město) / vychází také jako e-kniha
Román o posledních měsících života enfant terrible české literatury Jaroslava Haška. Ještě v něm dřímá někdejší vtipálek a provokatér, ale příběh jeho posledních dnů nás často dojímá a někdy z něj mrazí.

Juraj Červenák - Mrtvý na Pekelném vrchu (Argo) / vychází také jako e-kniha
Historická detektivka či špionážní thriller z období tureckých nájezdů se svéráznými hrdiny – ostříleným válečným veteránem Joachimem Steinem a vzdělaným notářem se slabostí pro ženy a víno Matějem Barbaričem. Ti řeší případ vraždy šlechtice a velezrady.
Mark Lowery - Jenom ponožky nestačí (Argo) / vychází také jako e-kniha
Vítejte v životě Michaela Swarbricka – horší už to být nemůže! Dojemně komický příběh o dospívání pro všechny, kdo přežili pubertu.Lucie Lomová - Na odstřel (Labyrint)
Komiksová detektivka z divadelního prostředí, kde není nouze o podezřelé. Hlavní hrdinka, divadelní kritička Dita Oulibská, má tak trochu styl slečny Marplové.

Jess Walter - Nádherné trosky (Argo) / vychází také jako e-kniha
Dějově bohatý román o lidských snech a jejich střetu s realitou, který nás z ospalého italského městečka zavádí hned na okázalou natáčecí scénu velkofilmu Kleopatra, hned doprostřed bujaré zábavy edinburského festivalu či nelítostného prostředí hollywoodského filmového průmyslu.

Chaim Cigan - Altschulova metoda /Kde lišky dávají dobrou noc I. (Torst) / vychází také jako e-kniha
Bravurně napsaný příběh, zasazený do různých zemí a kontinentů, historických epoch a alternativních světů, konfrontuje čtenáře s důsledky postmoderní technologie, vyvinuté v budoucnosti ze středověké kabaly. Jsou to právě středověk, židovské myšlení, kultura a dějiny, co zde autor mistrně předkládá z překvapivých úhlů pohledu.

Ján Rozner - Sedm dní do pohřbu (Prostor) / vychází také jako e-kniha
Vzpomínková próza románového charakteru od překladatele a publicisty Jána Roznera je autentickou zprávou o lidech, událostech a poměrech dané doby, o kulturních, společenských a politických poměrech na Slovensku na počátku normalizace.

Frederic Lenormand - Případy soudce Ti: Smrt čínského kuchaře (Garamond)
Další z oblíbených detektivek o moudrém a chytrém soudci Ti, který tentokrát pátrá přímo v císařských přípravnách jídla po vrahovi jednoho z palácových kuchařů.

Více informací naleznete na www.velkyctvrtek.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 12. 3. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Velký knižní čtvrtek již 20. března! Letos popáté.. Vychytané.cz. [Online] 12. 3. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7535. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Velky-knizni-ctvrtek-jiz-20.-brezna!-Letos-popate.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:05