Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Věčná Edith se na podzim vrátí za svými věrnými fanoušky

Konkrétně do Prahy a do Brna
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EDITH THE SHOW
neděle 16. listopadu 2014 19:00
(konec +- neděle 16. listopadu 2014 23:00)
Janáčkovo divadlo
Brno (CZ)
Francouzský šarm okouzlil české publikum natolik, že se výpravná EDITH THE SHOW vrátí na podzim zpět na Moravu a do Čech. Po loňských dvou mimořádně úspěšných vyprodaných představeních v Brně a Praze (pražské divadlo Hybernia bylo vyprodáno dva měsíce dopředu) se mohou na setkání s příběhem a písněmi ženy „malé postavy, ale velkého hlasu a zranitelného srdce“ těšit její fanoušci na podzim znovu. Jedná se o příběh, v němž se v mimořádně působivém audiovizuálním zpracování role „pařížského vrabčáka“ ujala francouzská zpěvačka Jil Aigrot, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose). Představení bude uvedeno 16. listopadu 2014 na scéně Janáčkova divadla v Brně a poté jej po dva dny 17. a 18. listopadu uvítá na své scéně pražské divadlo Hybernia.

Intenzitou emocí, autentickým životním prožitkem i výjimečnou muzikálností je Edith Piaf i 50 let po své smrti královnou šansonu, ovlivňující stále nové generace hudebníků i posluchačů na celém světě. Příběh mimořádné zpěvačky, kterému hluboce rozumí ženy a který uhrančivě fascinuje muže, je v Edith The Show zpracován působivým a citlivým způsobem. Písně a život této umělkyně účinně přenáší přes most času k dnešnímu obecenstvu.

Vznik tohoto celosvětově úspěšného projektu iniciovala samotná Jil Aigrot, jejíž život i kariéru Edith Piaf zásadně ovlivnila: Díky ní začala se zpěvem a její pojetí písní královny šansonu zaujalo přítelkyni a bývalou tajemnici Edith Piaf Ginou Richer natolik, že ji doporučila režisérovi filmu La Vie en Rose (u nás uváděného pod názvem Edith Piaf). S realizací této ideje pomohl interpretce producent projektu Gil Marsalla, který k Edith The Show říká: „Naším cílem je přiblížit francouzskou hudbu a osobnost Edith Piaf mladší generaci. Té starší bychom naopak rádi umožnili na pařížského vrabčáka zavzpomínat...“

Edith The Show se v brněnském Janáčkově divadle uskuteční 16. listopadu od 19:00 hodin a v pražském divadle Hybernia 17. a 18. listopadu od 20:00 hodin. Vstupenky v cenách od 719 Kč se prodávají v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz nebo www.edith-theshow.com.

Jil Aigrot ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf. První část dvoudílné show na diváky dýchne atmosférou Montmartre. Tato legendární bohémská čtvrť, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se potkávala hudba, umění a krása s alkoholem, prostitutekami a drogami, bezpochyby ovlivnila život i písně pařížského „vrabčáka“. Druhá část představení zachycuje Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších evropských sálů.

Písně i životní osud Edith Piaf jsou inspirací pro mnoho umělců na celém světě i u nás, Hanu Hegerovou následují Lucie Šoralová nebo nejnověji Zdenka Trvalcová se skupinou Voila. Ve Francii má jistě nejeden stejný zdroj emocí a energie současná královna písně nad Seinou ZAZ. A nevyčerpatelnost této studny plné hudby a citu, kterou nám velká zpěvačka zanechala, dokazují i vřelá přijetí a vyprodané sály, s nimiž se Edith The Show setkává po celém světě.

Dodala: Michaela Braná

Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 10. 3. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Věčná Edith se na podzim vrátí za svými věrnými fanoušky. Vychytané.cz. [Online] 10. 3. 2014. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7521. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vecna-Edith-se-na-podzim-vrati-za-svymi-vernymi-fanousky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 10:14