Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

5th Lunchmeat festival - “Bigger, Better, Brighter - and still Brave”

Lunchmeat Festival slaví pátý rok své existence, během které se stal neoddělitelnou součástí tuzemské klubové scény a jedním z ukazatelů možností inovativního propojení elektronické hudby a vizuálů.
Přidat na Facebook
Svou tvůrčí a dramaturgickou filosofii hodlá naplňovat i v letošním ročníku, který je výjimečný hned z několika důvodů.

Tím prvním je bezesporu délka trvání. 5. Lunchmeat Festival bude probíhat takřka celý měsíc - od 29. března až do hlavního večera 25. dubna. Hlavní večer se stejně jako loni bude odehrávat v podzemních prostorách bývalého kina ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze - a představí ta nejčerstvější i již zavedená jména současné klubové hudby s přívlastkem 2.0.

Mezi prvními zveřejněnými vystupujícími je Evian Christ, autor futuristických beatových konstrukcí a jeden z producentů na poslední přelomové desce Kanyeho Westa Yeezus; MssingNo, jeden z největších objevů loňského roku nejen na poli instrumentálního grimeu; a moskevský zástupce optimistického beatového maximalismu 813. Christ se také loni zúčastnil prestižního hudebního workshopu Red Bull Music Academy v New Yorku.

Důraz bude jako vždy kladen i na uměleckou rezidenci, během které pozvaní vizualisté vytvoří speciální instalaci a stage design přímo pro headlinera hudebního programu.

Hlavnímu večeru budou tentokrát předcházet čtyři warmup noci v pražském klubu NEONE, který kolektiv Lunchmeat s úspěchem provozuje od září 2013 - a který se z původního měsíčního pop-up experimentu vyklubal ve vyhledávané místo s unikátní atmosférou a vizualizacemi a především jednou z nejčerstvějších hudebních dramaturgií v Praze. Stejně jako hlavní večer festivalu reagují i jednotlivé warmupy svou nadžánrovou selekcí na současný stav progresivní klubové hudby ve světě; na zahajovacím večeru v sobotu 29. března se tak tuzemskému publiku premiérově představí kultovní americký producent Groundislava, jeden ze stěžejních zástupců nové kalifornské beatové scény a kolektivů Friends of Friends a Wedidit.

Stěžejní součástí Lunchmeat festivalu bude jako vždy i tvůrčí zásah vizuálního umění do městského prostoru. V urbánním ekosystému naleznou po celý měsíc své místo unikátní projekce, instalace a performance - část z nich ve spojení s projektem Vetřelci a volavky a jeho autorem Pavlem Karousem. Konat se budou také specializované workshopy vedené mladou domácí špičkou VJingu a nových médií.

www.lunchmeat.cz

Dodal: Pavel Eichler

Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 9. 3. 2014 11:00
Chovancová, Michaela. 2014. 5th Lunchmeat festival - “Bigger, Better, Brighter - and still Brave”. Vychytané.cz. [Online] 9. 3. 2014. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7518. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/5th-Lunchmeat-festival---“Bigger,-Better,-Brighter---and-still-Brave”
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 23:55