Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Supraphon: ABRAXASU vyjde výjimečné TRIBUTE dvojalbum!

Podíleli se na něm Tata Bojs, Roman Holý, Boris Carloff, Bruno Ferrari, Sto zvířat, Atari Terror či Kamil Střihavka a další
Přidat na Facebook
Legenda české nové vlny Abraxas nikdy nebyla kapelou jednoho žánru. Už od svých počátků v roce 1976 se formace vedená Slávkem Jandou prezentovala jako nadžánrové uskupení, které během své více než třicetileté existence koketovalo s funky, hardrockem, discem, artrockem, punkem, latinou a spoustou dalších hudebních vlivů. To vše se promítá i na unikátním dvojalbu Tribute Abraxas, které vyjde 21. 3. u Supraphonu a přispěla na něj celá řada domácích muzikantů, jež se počítají mezi fanoušky Abraxas jako např. Tata Bojs, Roman Holý, Kamil Střihavka, Boris Carloff, Plexis, Lou Fanánek Hagen, Sto zvířat nebo Midi Lidi.

První myšlenka na Tribute Abraxas se zrodila v hlavě manažera skupiny Petra Soukupa v roce 2012, když se postupně začaly na různých albech objevovat covery Abraxas.

"Mezi první patřily Kurtizány z 25. Avenue, které předělaly skladbu Každý den je to jinak z albového debutu BOX. Následoval Bruno Ferrari se svou verzí písně King - Kong, k níž dokonce natočil i videoklip (http://y2u.be/1f1kR3O2bl8). Když se pak mezi hudebníky rozkřiklo, že chystáme Tribute album, vzniklo za necelý rok dalších 26 cover verzí. Tak velké množství je způsobené právě multižánrovostí Abraxas," přibližuje vznik dvojalba Soukup.

Mezi celkem 28 cover verzemi nechybí skladby jako Obyčejnej svět (Erika Fečová), Honza rock'n'roll star (Tata Bojs), Země se točí dokola (Midi Lidi), Poprvé (Plexis), Karel drogy nebere (Boris Carloff), Praha-Bohumín (Roman Holý), Představa (Kamil Střihavka) nebo Manéž (Viktor Dyk). Drobnou ochutnávku v podobě traileru k albu můžete shlédnout zde:Některých předělávek se kromě studiových verzí dočkáme i naživo. Abraxas totiž chystají více než jeden oslavný koncert, kde většina interpretů s kapelou zahraje. První je v plánu v květnu a společně s Abraxas na něm vystoupí Sto zvířat a Laura a její tygři, více info včetně termínu již brzy.

Kapela zároveň plánuje také sólové koncerty, které absolvuje v rámci celoročního tour po českých a moravských městech, ale vidět ji budete moci rovněž na letních festivalech, když letos vystoupí mj. v rámci desátého ročníku putovního festivalu České hrady. Kompletní výčet dosud potvrzených letošních koncertů Abraxas najdete na www.abraxas.cz

Abecední seznam interpretů Tribute Abraxas:
Atari Terror, Vašek Bláha, Boris Carloff, Vilém Čok, Viktor Dyk, F4N4TIC, Erika Fečová, Bruno Ferrari, Frajeři z Galérky, The Háro, Lou Fanánek Hagen, Roman Holý, Matěj Homola, Keks, Olda Krejčoves a Okrej, Kurtizány z 25. Avenue, Laura a její tygři, Midi Lidi, MILF, Plexis, Recode the Subliminal, Sto zvířat, STP, Kamil Střihavka, Suzaplay, Tata Bojs, TUZEX, UGC, Ondřej Žatkuliakwww.abraxas.cz
www.supraphon.cz
www.supraphonline.cz

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 5. 3. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphon: ABRAXASU vyjde výjimečné TRIBUTE dvojalbum!. Vychytané.cz. [Online] 5. 3. 2014. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7509. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-ABRAXASU-vyjde-vyjimecne-TRIBUTE-dvojalbum!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 11:27