Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Report z Kraak & Smaak – 27.2.2014 LMB

Tak jako to tedy probíhalo? Dozvíte se níže:)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Excelent Jukebox: Kraak & Smaak Sound System
čtvrtek 27. února 2014 21:00
(konec +- pátek 28. února 2014 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Nejsem si jistý, jestli se songy holandských Kraak & Smaak dají sehnat v lecjaké nálevně v místním jukeboxu, každopádně ten s názvem “Excelent Jukebox“, společné dítko produkční společnosti Fource Entertainment a značky Gambrinus Excelent, nám tyto “křupavé a chutné“ chlapíky z Nizozemí přislíbil na předposlední večer letošního února. Brány Lucerna Music Baru se otevřely s úderem osmé hodiny a prvním pánem na holení byl DJ S – BisH, který se postaral o hudební welcome drink tohoto večírku.

Bohužel hned za vstupem na člověka dýchla mrazivá atmosféra poloprázdného klubu a počáteční rozčarování podtrhl i výraz znuděné paní šatnářky a zavřené ochozy prvního patra baru. O to větší odpovědnost nad celým večerem padala na bedra Kraak & Smaak, kteří se chopili taktovky krátce po desáté hodině. Přibližně dvě stovky přihlížejících přivítaly za pultem kralujícího Marka Knepperse a po podiu skotačící Berenice van Leer, se kterou se můžeme potkat nejen v této electro – funkové formaci, ale její rozptyl zasahuje i do vod klasického jazzu, projektu Wicked Jazz Connection.Od prvních beatů propojení deep housových linek Marka a vysokých vokálů Berenice působilo stejně sehraně jako například spolupráce kytarového mága Michala Pavlíčka s Bárou Basikovou v rockové muzice. Po chvíli oťukávání reakcí publika vypálil Mark do davu první ostrý náboj, jeden z nejvýraznějších hitů – Dynamite. Track, u kterého mají skleničky vibracemi tancovat po stole, však podal v dost uškrcené verzi soft housu. Bohužel to nebylo poslední zklamání večera. Dost rozporuplné pocity vzbuzoval samotný fakt, že zbytek Kraak & Smaak, tedy Oscar de Jong a Wim Plug, se patrně v průběhu večera pražskému natěšenému publiku nepředstaví. Více než velkolepou show hvězd, které jsou v Glastonbury téměř již jako doma, působilo celé pojetí vystoupení jako průměrný setík začínajícího DJe v rámci Studentské akademie v Roxy.

Jindy multižánroví, zábavní, originální Kraak and Smaak, se protentokrát spokojili s monotónním vyjádřením svého umu hozeného po celou dobu do stejného aranžmá deep housu doplněného o prachobyčejné nenápadité přechody. Bohužel. Smutnou podívanou pro samotného Marka musela být dvojice velice atraktivních slečen otráveně sedících přímo pod jeho “trůnem“. Povrchní, nezasvěcení posluchači sice jistě ocenili zařazení staré dobré pecky Squeeze Me, nebo hitovky The Future Is Yours z posledního studiového alba Chrome Waves, nicméně na velké části publika bylo znát zklamání. S nadsázkou se nabízí klást si pelíškovskou otázku “kde udělali soudruzi z NDR chybu“? Ale jako mnoho jiných řečnických otázek i tato zůstane zřejmě bez odpovědi. Nezbývá než doufat, že se Kraak & Smaak brzy představí v Česku v celé své kráse a dostojí své pověsti.

Autor: MarKorb/Vychytane.cz
Adel
(Adéla Pšenčíková)
úterý 4. 3. 2014 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2014. Report z Kraak & Smaak – 27.2.2014 LMB. Vychytané.cz. [Online] 4. 3. 2014. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7492. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Report-z-Kraak-&-Smaak-–-27.2.2014-LMB
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 02:23