Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Supraphon: ILLE sbírají ocenění a nominace

ILLE získali za debut Ve tvý skříni titul Nejlepší české album roku dle Musicserver.cz! V březnu vyrazí na společné tour s Never Sol.
Přidat na Facebook
Když loni v srpnu vyšel albový debut ILLE Ve tvý skříni, nejeden recenzent se jej nebál označit za jedno z nej domácích alb roku 2013. Teď, více než půl roku po vydání se ukazuje, že to rozhodně nebyla planá slova. Kromě v prosinci zveřejněné nominace na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013 debut ILLE aktuálně získal nominaci na Óčko Hudební ceny 2013 a redaktoři webového magazínu Musicserver.cz ho dokonce ve svém každoročním žebříčku nejlepších domácích alb označili za to nejlepší, co v ČR během loňského roku vyšlo! Oceněné album ILLE na jaře představí naživo v rámci společného turné s další loňskou debutantkou Never Sol.

"Samozřejmě mi to dělá radost. Je to taková zvláštní forma potvrzení správnosti, ale zároveň ošemetná věc, že ano. Hlavní, co se počítá, je stejně to, aby si za výtvorem člověk stál sám bez ohledu na ostatní," říká k tomu hlavní postava ILLE, zpěvačka a klavíristka Olga Königová, která zároveň s pokorou podotýká, že "je potřeba zůstat nohama na zemi a moc si na pozitivních zpětných vazbách, nominacích nebo případných oceněních neulítnout. Jednak jako prevence usínání na vavřínech, jednak proto, že negativní reakce tě pak tolik nezasáhne."

Album, z nějž vzešly již dva úspěšné videoklipy k singlům Holka ve tvý skříni (http://y2u.be/g55AdE6I9TQ) a Zapomenout (http://y2u.be/e4-geEQdJYY), boduje u doborné kritiky i posluchačů příjemnou civilností, perfektním zvukem i autentickými texty. Jeho kvalitu dokládá mimo jiné i fakt, že ho největší světový obchod s digitální hudbou iTunes, kde bylo Ve tvý skříni po vydání 2. nejprodávanějším českým albem, zařadil do Best Of 2013 pro ČR. Na Supraphonline.cz pak albu patřila více než dva týdny 1. příčka v žebříčku prodejnosti a v Top 10 za rok 2013 se umístilo na výborném 3. místě.

"Dvanáctka většinou melancholických skladeb by se dala označit za učebnici vyspělého nezávislého písničkářství - zpěvaččin andělský projev svou křehkostí a čistotou hladí po duši a zároveň se obloukem vyhýbá jakémukoliv závanu patosu a otřepaných klišé," píše například Josef Martínek z Musicserver.cz ve zmiňovaném žebříčku nejlepších domácích alb roku 2013.

Ocenění a nominace, z nichž si Olga dle svých slov nejvíce cení té na Apollo 2013, kapela hodlá zužitkovat mimo jiné na jarním klubovém turné. To ILLE absolvují společně se Sárou Vondráškovou akaNever Sol, jejíž debut Under Quiet se v žebříčku Musicserver.cz umístil na 4. příčce a vysloužil si stejně jako Ve tvý skříni nominaci na Apollo 2013. Turné odstartuje 28. 3. v Dobříši a celkem bude čítat osm zastávek, jejichž kompletní výčet najdete v přiložené tiskové zprávě nebo zde.

www.projektille.cz
www.supraphonline.cz
www.supraphon.cz

Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 3. 3. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphon: ILLE sbírají ocenění a nominace . Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2014. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7490. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-ILLE-sbiraji-oceneni-a-nominace-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 12:05