Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Elektroswingoví TAPE FIVE zahrají v dubnu v Praze

Tape Five – živelný elektroswing říznutý bossanovou
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Conference 2014 – Electroswing edition
úterý 29. dubna 2014 19:30
(konec +- úterý 29. dubna 2014 23:30)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
V roce 2006 vydalo volné sdružení muzikantů kolem Martina Strathausera své první album a od té doby se s jejich produkcí mohou posluchači seznámit na více než sedmi stovkách hudebních kompilací či dalších třech albech, které do letošního ledna spatřily světlo světa. Jejich desky se prodávají v Evropě, USA i Asii a právě s posledním albem „Swing Patrol“ přijždí Tape Five jako sextet v úterý 29. dubna do Lucerna Music Baru, aby se vůbec poprvé ve své historii představili českému publiku.

Tape Five kombinuje množství stylů a hudebních vlivů s důrazem na elegantní kompozice, v jejich tvorbě převládá swing a elektroswing, ale najdete zde i bossanovu, latino a nu-jazz či živelné retro interpretace. Přesvědčit o tom se mohou posluchači nejen na řadových albech, ale i kompilacích – mimo jiné Cafe del Mar, Jazzy Lounge, Swing a la Mode či Electro Swing Revolution, stejně tak jako na remixech jejich singlů z loňského roku.

Nápad na vytvoření volného sdružení muzikantů „Tape Five“ se zrodil v hlavě Martina Strathausena na sklonku minulého století, když už začínal mít dost práce pro reklamní agentury a nadnárodní společnosti. Na svém triku měl v té době již tisíce jinglů a zvukových stop, byl držitelem zlaté desky a byl bezesporu úspěšný v tom, co dělal. Shodou okolností se mu v roce 1999 přimotal do cesty anglický zpěvák Henrik Wager, který pracovně pobýval v německém Kolíně. Slovo dalo slovo, Henrik k hudebnímu základu Martina Strathauseera napsal text, trvalo však další čtyři roky, než dílo spatřilo světlo světa. Zpětně lze konstatovat, že to byl základní stavební kámen pro jejich další společnou tvorbu.

Formace Tape Five se do současné podoby rodila pomalu a dá se říct, že je stále živá. Na koncertní turné vyráží jako oktet, občas vystupují v orchestrální podobě, počet muzikantů přizpůsobují požadavkům promotérů, umí vystupovat i jako 4 – 9 ti členné formace.

Vstupenky na Conference s Tape Five v Lucerna Music Baru v Praze prodává Tickepro, Ticketportal a Eventim, k dostání jsou i na pokladně Lucerna Music Baru. Cena vstupenek v první vlně (do 15.3) činí 450,- Kč + poplatek, od 16.3 jsou pak vstupenky k dostání za 550,- Kč a poplatek. Na pokladně LMB jsou vstupenky v prodeji bezu poplatku.

Více na:
www.cnfrnc.cz
www.facebook.com/cnfrnc
www.tapefive.com
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 3. 3. 2014 18:30
Chovancová, Michaela. 2014. Elektroswingoví TAPE FIVE zahrají v dubnu v Praze. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2014. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7489. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Elektroswingovi-TAPE-FIVE-zahraji-v-dubnu-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 23:52