Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vec a Modré Hory společně v Lucerně už ve středu!

Je to tak. Čas letí a společný koncert, na kterém bude možno na jednom pódiu vidět to nejlepší z té části slovenského hiphopu, co neoslňuje leskem zlata kočičího – tedy Vece a Modré Hory, se uskuteční už příští středu 5. 3. v Lucerna Music Baru.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Ahoj Moj BOOMBOX
středa 5. března 2014 21:00
(konec +- čtvrtek 6. března 2014 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
A proč si obyvatelé hlavního města můžou zase jednou zajuchat, že „Pražákům, těm je hej“? Čím jsou tyhle 2 projekty a tenhle 1 koncert tak speciální? Tak sleduj.

Modré Hory zbožňujou úplně všichni, co poslouchají ušima a na krku hlavu nosí, přesto, že to třeba není úplně hip. Ani hop. Žerou je plebejští fanoušci, stejně jako elita pera kritického. U oslavných recenzí si zhýralá kritika debužíruje, trumfujících se ve hře „větší superlativ bere“. Smlsne si na nich i obec lékařská – minimálně tedy klika logopedů. Když tedy vydají tihle 2 – Bene aka Peťo Tázok a Lyrik novou desku Big Beat po pěti letech, je to jasný pozdvižení. Tečka, další odstavec.

No a Vec? Ten sice nemůže ohromit vůní novoty, ale Funkčný Veterán je prostě sázka na jistotu. Na pódiu navíc zraje jak jeho oblíbené červené. Sílu své desky Stereo Farbo Slepo nedávno připomněl skvělým animovaným klipem “Dole dole“, bez váhání jednoho z nejlepších, co tu oko hiphopera vidělo. Dokazujíc, že nápad a kreativita je zásadnější rozměr, než budget a výprava.

Statut obou pak krásně potvrzují nominace na ceny „slovenské obdoby Rádia 1“, tedy Rádia_FM: Radio_Head Awards. V počtu vlastně obřím. Vec i bez nové desky odchází s jednou, v kategorii Koncertní umělec roku. Modré Hory pak nafasovali nominace hned 3 – Album roku, žánrovou Hip-hop / Rap / R’n’B a cenu kritiky opět v kategorii Album roku. Fů ha.

A co ten koncik? Nebude to moc inťoušský, jen pro drbobrady a autisty? Vůbec. Oběma koncikům navíc vedle krotičů mikrofonu přidá další rozměr živé muzicírování. Modré Hory berou ssebou Rolanda Kánika, jehož klávesy rozhoupaly třeba festival Pohoda. A Vec, nejvtipnější sidekick ve hře Škrupo a Champion Sound? To už je kombo ověřené několika roky zátěžových testů. Plný klubu od Prahy po Blavu a co fesťák, to uragán. Zbouranej Votvírák. Na Grapeu jedinej živel, co dokázal poručit větru a dešti. Na Pohodě se několikatisícový stan nafukoval jak raketa Ládínka Smolíka, připravená na start do kosmíru… Ne, tohle je možná „poezie všedního dne“, ale naživo je to rap, co urve strop.

Vec a Modré Hory a Škrupo a Roland Kánik a Champion Sound všichni budou Dole dole v Lucerna Music Bare v Prahe už ve středu 5. 3., ne he.
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 3. 3. 2014 17:30
Chovancová, Michaela. 2014. Vec a Modré Hory společně v Lucerně už ve středu!. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2014. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7484. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vec-a-Modre-Hory-spolecne-v-Lucerne-uz-ve-stredu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:11