Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zemřel nám trenér! Škoda pro fotbal, škoda pro nás!

Stovky hráčů ve všech soutěžích - okresním přeborem počínaje a ligou konče - nastoupily o víkendu s černými páskami na rukávech. Střelci desítek branek výjimečně neskákali radostí, ale s tichou vzpomínkou svůj úspěch věnovali Vlastislavu Marečkovi. Fotbalovému trenérovi, který v neděli podlehl rakovině.
Přidat na Facebook
"Když mi přestal odpovídat na sms zprávy, tušil jsem, že je zle." řekl jeho kolega a osobní přítel Pavel Hoftych. Právě on se nejvíce Marečkem při své práci kouče v mnohém inspiroval. "Co všechno jsme spolu prožili, to se ani vypovědět nedá, to by byly celé romány," řekl.

Smutek však nezavládl jenom ve Zlíně. Marečkova stopa je v celém Zlínském kraji mimořádně výrazná, jeho rukama prošly stovky hráčů, kteří dnes bojují na zelených trávnících po celém regionu. "Především jeho zásluhou má zlínský mládežnický fotbal tak vynikající renomé. Coby šéftrenér naší mládeže před lety vychoval stovky kvalitních fotbalistů," říká současný šéf zlínského klubu Zdeněk Červenka.

Vlastislav Mareček

Narozen 15. dubna 1966 v Uherském Hradišti, zemřel 2. září 2007 v Praze. S trénováním začal doma v Kunovicích. Po vojně ho oslovil bývalý trenér a nabídl mu práci u dětí. Přes Kunovice a Staré Město se dostal do Zlína, kde začal vést sportovní třídy.

Mezi jeho svěřenci byli například Zdeněk Grygera, Vlastimil Vidlička a spousta dalších ligových hráčů. Působil u řady mládežnických reprezentací, naposled byl asistentem trenéra týmu do 21 let. Muže začal trénovat v létě 2002, kdy se nečekaně stal koučem ligového nováčka ze Zlína. Tým dvakrát za sebou dovedl na sedmé místo. V létě 2004 odešel do Teplic, s nimiž skončil třetí a čtvrtý. Letos v lednu s trénováním skončil, protože podruhé onemocněl rakovinou. V rámci možností pomáhal reprezentační jednadvacítce.

Fotbal prožíval na 110 procent Právě při zápase dorostenců se poprvé s Marečkem setkal ligový rozhodčí ze Slavičína Tomáš Adámek. "Vlasta byl pokaždé hodně impulzivní, v každém momentu zápasu bylo znát, jak moc mu na úspěchu záleží. Všechno prožíval mnohem intenzivněji, než řada dalších trenérů," říká Adámek. Jeho rožnovský kolega Robert Kubáň dodává: "Pro ostré slovo nešel daleko, ale jakmile z něj napětí opadlo, byl naprosto v pohodě. Prostě fotbal prožíval na sto deset procent."

Jedním ze stovek hráčů, jejichž kariéru osobně Vlastislav Mareček formoval, je zlínský odchovanec Tomáš Janíček. Ani on neměl o víkendu k slzám daleko. "Trénoval mě od osmé třídy, právě jemu jsem asi vděčný ze všech trenérů nejvíce. Byl tvrdý, ale férový. Choval se ke všem stejně, ať už to bylo v dorostu nebo potom mezi muži," vzpomíná Janíček, jemuž před lety předpovídal Mareček slibnou budoucnost. Nynější opora slovenské Nitry jeho slova naplnila. "Nikdy na něj nezapomenu," řekl Tomáš Janíček.

Smutek zavládl ve všech šatnách i na chodbách tréninkového areálu mládeže ve Zlíně Vršavě. "Od Vlasty jsem se učil dlouhá léta, byl a nadále pro mne bude trenérským i lidským vzorem," podotkl současný trenér starších zlínských dorostenců Jan Somberg.

Naposledy se lidé budou moci s trenérem Vlastislavem Marečkem rozloučit dnes (pátek 6.9.2007) v 15.30 v kunovickém kostele.

Zdroj: ČTK, idnes.cz, www.fctescomazlin.cz
Drews
(Ondřej Gaja)
pátek 7. 9. 2007 08:00
Gaja, Ondřej. 2007. Zemřel nám trenér! Škoda pro fotbal, škoda pro nás!. Vychytané.cz. [Online] 7. 9. 2007. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=748. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zemrel-nam-trener!-Skoda-pro-fotbal,-skoda-pro-nas!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:49