Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha. Knižní novinky nakladatelství MOBA

Hvězda, Chlad i Světla na pobřeží a další knihy na vás čekají v březnových knižních novinkách z nakladatelství MOBA.
Přidat na Facebook
Spisovatel František Niedl si podmaňuje čím dál tím více čtenářů. Většina z nich se už nemůže dočkat dalšího pokračování dobrodružných příběhů Michaela Daberta, které právě přichází v již třetím pokračování s názvem Světla na pobřeží.

Čtyřicátník Michael Dabert, někdejší příslušník francouzské Cizinecké legie, ale též nájemný žoldák a bezpečnostní expert, se už poněkolikáté pokouší odstřihnout od své minulosti. Tentokrát si při útěku před vlastní identitou zvolí Kalifornii, ale brzy zjišťuje, že svého předchozího života se jen tak nezbaví.

Zpočátku vypadá vše idylicky, dokonce se sblíží se sympatickou majitelkou vily, postupně se však začíná dozvídat o svém novém domově podrobnosti, které jsou velmi znepokojující.

Chlad z Islandu k nám zavane ve stejnojmenné knize Arnaldura Indridasona, kterou přeložil František Ryčl (originální název Furdustrandir). Autor se řadí k takové elitě, jako jsou Henning Mankell, Hakan Nesser, Johan Theorin či Thomas Enger a zaujímá přední místo na žebříčcích bestsellerů jak ve Skandinávii, tak v Anglii, Francii, USA, Německu a jinde v Evropě. Podle internetového serveru Krimi Couch patří tento autor mezi pět nejoblíbenějších světových autorů krimi románů všech dob a jeho romány byly přeloženy do 36 jazyků.

Poslední kroky mladé ženy vedly do hor, kde ji zastihla běsnící bouře. Zmizela beze stopy. A její tělo se nikdy nenašlo. Skutečně ji pohltila sněhová vánice? Zbývá posledních pár svědků, kteří si na událost ještě pamatují. Proč se ale ve svých vzpomínkách nechtějí k neštěstí vracet? Komisař Erlendur postupně odhaluje děsivou pravdu, která má i pro něj neblahé důsledky…

Světový bestseller americké spisovatelky Alex Flinn Hvězda je již její třetí knihou v češtině. Předchozí dvě (Netvor a Dýchání pod vodou) si již stačily vydobýt místo na předních příčkách knihoven všech „náctiletých“ dívek. S Hvězdou to nebude jiné….Alex Flinn patří mezi jedny z nejoblíbenějších spisovatelek tohoto žánru na světě. Její knihy doporučuje Americká knihovnická asociace jako jedny z nejlepších knih pro mládež. A navíc, všechny její knihy jsou velmi čtivé, ale nikoliv povrchní.

Kniha Hvězda s názvem v originále Diva, přeložila do češtiny Veronika Volhejnová, vychází 15. března 2014 u nakladatelství MOBA a mediálním partnerem je Evropa 2.

Někdy se blog stane tím jediným místem, kde se můžete bez obav svěřit se vším, co vás trápí. Tak to aspoň dělám já. Podle ostatních jsem prý skvělá, talentovaná, prostě okouzlující, ale já si tak rozhodně nepřipadám, spíš naopak. Jsem průměrná roztleskávačka, která má za sebou totálně nepovedený vztah s klukem, co lítal z problému do problému. Navíc ty moje věčné diety končící pokaždé stejně – jojo efektem. A pak se to stalo – dostala jsem se na vysněnou uměleckou střední v Miami! Všechno se může změnit k lepšímu, ale jak mám přesvědčit svou matku, že zpívání je to jediné, co mě v životě opravdu baví?

Vlastimil Vondruška přichází s další novinkou s názvem Život ve středověku. Tentokrát jde o encyklopedii, v níž stručnou a populární formou vysvětluje základní pojmy politického, společenského, hospodářského, kulturního i rodinného života v českých zemích v období raného a vrcholného feudalismu. Autor v ní shromáždil výsledky svého dlouholetého studia, které stručnou a srozumitelnou formou nabízí čtenářům. Celkem 221 hesel doprovázejí názorné kresby.

Další březnové tituly nakladatelství MOBA:
Mikuláš, vévoda opavský, Jaroslava Černá, historický román
Dáma na telefon, Milan Dušek, 195. svazek v edici Původní česká detektivka
Dva kroky od stínu, Jindřiška Ptáčková, 196. svazek v edici Původní česká detektivka
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 28. 2. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha. Knižní novinky nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 28. 2. 2014. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7478. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha.-Knizni-novinky-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 18:53