Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rock for People přiveze Biffy Clyro!

Po The Afghan Whigs nebo Asian Dub Foundation letošní 20. Rock for People zveřejnil prvního headlinera. Letos mezi ně budou patřit o skotští BIFFY CLYRO!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2014
čtvrtek 3. července 2014 21:00
(konec +- pátek 4. července 2014 04:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Tohle skotské trio patří k nejlepším koncertním kapelám současnosti, a tak je jasné, že se nemohlo vyhnout pozici jednoho z headlinerů letošního Rock for People! Ti, co zažili vyprodaný listopadový koncert Biffy Clyro v Roxy, dosvědčí, že takový adrenalin, energie a nadšení z hudby se opravdu jen tak nevidí.

Kapela se dala dohromady už v roce 1995. Zpěvák a kytarista Simon Neil tohle období dnes již s nadhledem popisuje: „Tehdy jsme pravděpodobně zněli jako každá kapela, která někdy poslouchala Nirvanu. V podstatě jsme jen zjišťovali, co umí krabička a pedály. A pak jsme na čas trochu zpunkovatěli....“ A výstižně k tomu dodává: „myslím, že ono to chce nějaký čas, než zjistíte, co vlastně chcete. Zpočátku chcete znít jako váš oblíbený band, ale po čase zjistíte, že tou oblíbenou kapelou by mohla být i ta vaše...“V druhé půli devadesátých let si kapely všiml Dee Bahl, který jim v pozici managera pomohl až k podpisu smlouvy s prestižním nezávislým labelem Beggar's Banquet, kde postupně vyšla alba Blackened Sky, The Vertigo of Bliss a Infinity Land. Přestup k Warner Brothers v roce 2007 pak přinesl posun ke zdánlivě mainstreamovějšímu rockovému album Puzzle.

Nadšení, časté koncertování a odezva publika je přivedly na pódia velkých festivalů jako Download, Glastonbury, Reading a T in the Park i na pozici oblíbené předkapely takových veličin, jako jsou U2, The Who, Red Hot Chili Peppers, Muse, The Rolling Stones nebo Queens Of the Stone Age.

Vydáním alba Only Revolutions v roce 2009 začíná jejich stále trvající cesta po skutečně hvězdném rockovém nebi, které pokračuje i po vydání Live verze ze stadionu Wembley i dalšího loňského kvalitního alba Opposite. Za vše hovoří fakt, že od roku 2009 posbírala kapela 17 nominací na nejrůznější prestižní britské hudební ceny, z nichž 8 proměnila, včetně vítězství v kategorii Best Live Band za rok 2011 v prestižní anketě BRIT Awards.To, že Biffy Clyro nejsou žádný popík, potvrzují i nadšení recenzenti, kteří po podzimním koncertě psali o tom, že „zvuk v Roxy byl mnohem špinavější než na studiových nahrávkách, sytější a hutnější často vygradovaný takřka hardcoreovými party…” A potvrzuje to i sama kapela: „to, co předvádíme naživo, se podle mě na albu nedá zachytit. Dáváme do toho strašně moc energie. Ve studiu to nelze udělat stejně. Není tam dav pod pódiem, který hraje na koncertech zásadní roli. To napojení s fanoušky vás dostane. Hraničí to s posedlostí, je v tom něco téměř démonického.“ Další recenze mluvili o tom, že „Dokonalý koncert má nové jméno: Biffy Clyro“ nebo, že „Příště na ně v Česku čeká mnohem větší prostor.”

A tahle predikce se skutečně vyplnila, Biffy Clyro dostanou na letošním Rock for People prostor skutečně několikanásobně větší!

Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 26. 2. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Rock for People přiveze Biffy Clyro!. Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2014. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7472. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rock-for-People-priveze-Biffy-Clyro!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.04s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 03:26