Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Keep smiling!

Víte že, léčba smíchem se nazývá gelototerapie a v Americe si ji oblíbila spousta lidí. Jak by taky ne, když je smích vnímán jako tělesné cvičení, které posiluje mysl i ducha. Smích lidem prostě prospívá.
Přidat na Facebook
Tlumí bolesti. Podle lékařské zprávy vám k dobru stačí deset minut vydatného chechotu, aby vás na dvě hodiny přestala trápit klubající se osmička nebo třeba ehm menstruační bolesti. Konejšivé účinky smíchu znali už chirurgové ve třináctém století, kdy ještě neexistovala narkóza. „Veselé srdce léčí, zlomené vysušuje kosti. Když se smějete, mozek vylučuje velké množství hormonu endorfinu, který působí podobně jako morfin, totiž přiměje vás k blaženému úsměvu a otupí smysly.

Uvolňuje svaly. Myslíte, že jediný, kdo vás dokáže zbavit ztuhlosti zad, je výborný masér. Omyl, můžete si levit sami. Smíchem povolí i svalstvo, které během řehotavých záškubů nepoužíváte. Pozor! Je tu jeden malej háček. Při delším záchvatu smíchu se mohou povolit i svaly.. které bychom raději drželi zaťaté. Takže bacha ať se nepočůráte..

Chrání zuby. Smích čistí zuby. Ústa si při smíchu vyrábějí více slin, které vybíjejí nepřátelské bakterie, a tím chrání tesáky před zubním kazem.

Vyplavuje pocity. Pokud vás ničí nahromaděné emoce, které v sobě zbytečně zadržujete. Stačí se od srdce rozesmát. Smích dokáže uvolnit vztek, úzkost, strach a dokonce i sexuální přetlak. Navíc po prochechtaném večer usnete lépe než po výstupu na Sněžku, aniž jste nucena polykat prášky na spaní. Ať žijou komedie!

Čistí plíce a tuží srdce. Smích pořádně prohání bránici, která spolu s mezi žeberními svaly stahuje plíce tak silně, že se sebe vyvážejí vzduch rychlostí až sto kilometrů za hodinu. Procvičování plic nejenže účinně léčí astma a jiné plicní choroby, ale díky záplavě kyslíku se prokrví buňky, roztáhnou cévy, srdce začne rychleji tepat a tělo se zabavuje nečistot. Profesor William Frey ze Stanfordské univerzity. Změřil, že po pěti minutách chechtání stoupne člověku pulz 130 úderů za minutu. Když se stokrát zasmějete, tedy stokrát stáhnete bránici, procvičíte své srdce stejně, jako kdybyste deset minut veslovali.


Posiluje vztahy. Smích dokáže mezi partnery vytvořit zvláštní pouto, které hravě odolává i pořádným krizím. Americká psycholožka Doris G. Bazziniová několik let zkoumala, co manžel drží pohromadě a co ovlivňuje pocit partnerského štěstí. Výsledek? Žádný sex, peníze nebo společné zájmy. Právě smích vyšel jako nejsilnější lepidlo dlouholetých vztahů. „Smích a společně humorné zážitky se na dlouhá léta vrývají do paměti pár a pomáhají předcházet problémům,“ tvrdí profesorka Bazziniová.

Krotí vrásky. Řehtání procvičuje všechny obličejové i šíjové svaly, takže se vám rysy tváře nebudou roztékat tak rychle jako vašim vrstevníkům. Smích také prokrvuje pleť, brání prohlubování vrásek. A přitom si většina lidí myslí, že je to naopak..

No a tak to vidíte, málo se lidičky smějete na svět a otravujete tím náladu ostatním. Čím více se budete smát, tím delší život vás čeká..

P.S: Pokud vás nesrazí auto na přechodě a nepotká vás jiná nemilá nehoda..
joslin
(Petra Hrabalová)
čtvrtek 13. 9. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Keep smiling!. Vychytané.cz. [Online] 13. 9. 2007. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=747. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Keep-smiling!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 03:04