Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zimní běsnění v Lucerna Music Baru

Zatímco drtivá většina letních fesťáků podřimuje v zimním spánku, partička lidí kolem Rock for Church(ill) udělala pravý opak a uspořádala pořádně nadupanou akci uprostřed letošní „třeskuté“ zimy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for Churchill
čtvrtek 20. února 2014 21:00
(konec +- pátek 21. února 2014 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Soutěžilo se o 1x2 vstupy na zimní Rock for Churchill, který se koná 20.2.2014 v Lucerna music baru. . Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Kdo nechtěl strávit čtvrtek s nohama pod dekou u Pošty pro tebe, mohl prožít večer ve společnosti energické multikulturní N.O.H.Y. a propotit triko u progresivních The Qemists, kteří rozpálili doběla severočeský Vroutek již na konci loňského srpna.

Počet lidí na námi „zbožňovaném“ facebooku se nezadržitelně rozrůstal o nové členy a celkový počet několika set nadržených fandů sliboval slušnou atmosféru.

S úderem deváté hodiny večerní to v pražském Lucerna Music Baru propuklo. Na první pohled exoticky vypadající seskupení kolem producenta Philipa Nohy dlouho neotálelo a pustilo do davu první track – Amaneciendo. Na této úvodní skladbě z alba Respect the menu si i ten naprostý neználek téhle česko – americké formace udělal představu, co ho asi večer čeká? Originální mix chilloutového reggae přecházející do totálně rozsekaných beatů dub stepu, DnB, to vše šmrncnuté world music a doplněné orientem. Bicím celý večer vládla (i přes jeho stále nízký věk)legenda českého „elektroexperimentarismu“ – Thom Herian. Bubeník z Teplic, toho času v kristových letech, který má na svém kontě bezpočet hudebních projektů s hvězdami české taneční scény jako je Pepa Sedloň, Babe LN, přináší do N.O.H.Y. pro mnohé opomíjenou, ale pro trochu pozornějšího posluchače nenahraditelnou rytmickou spleť breakbeatu, junglu, techna, to vše o BPM na hranici lidských možností.

Nová tvář Kaia Brown, rodačka z Washingtonu, dokonale zapadla do padající hudební laviny kapely a společně s Hanny a MC Chevy svým hlasem vyburácela všechny přítomné k neřízené taneční párty. Na vše dohlížel jakoby trochu opodál samotný Philip Noha v milostném opojení se svým saxofonem a basák Jatrabass. Postupem času se i ti největší odpůrci jakéhokoli pohybu (a tance především) rozhoupali v bocích a při singlech jako Tu Café, Di Nero, Gipsy Valley se otřásala celá pasáž Lucerny v základech. Po přibližně hodinové show se s námi rozloučila tato stálice české alternativní scény a začalo se vše chystat na headlinery večera – britské the Qemists.

Poslední pokyny směrem ke zvukařům a vše může začít. Tahle britská banda z Brightonu od prvních okamžiků dokazovala, že se právem dostala mezi smetánku DnB scény díky své nominaci na The Bass Music Awards v kategorii nejlepší koncertní show roku, kde „soupeřili“ mimo jiné i s londýnskými Modestep (budoucími vítězi kategorie). Na truchlení ovšem není prostor a the Qemists svojí energickou performance zavřeli ústa všem jejich kritikům. Na kruhovém pódiu řádili jak gladiátoři v amfiteátru a běsnící dav jejich hudební krvežíznivost ještě umocňoval. Bez přestávek sázeli jeden hit za druhým, mezi které umě naaranžovali novinky, které by mohly již brzy spatřit světlo světa na chystané třetí studiovce, opět pod taktovkou labelu Ninja Tune.

Celá show se nesla svým způsobem ve znamení smíru dvou naoko vzdálených světů – rockové hudby a DnB, jakožto zástupce taneční hudby. The Qemists svým podáním tyto hranice dokázaly bezezbytku zbořit a na parketu tak nebylo nouze o pogující „šamponky“ v růžovém polu, zatímco vedle něj skotačil potetovaný metalák. V jednoduchosti je hold krása, a dobře načasovaný „áčko“ v barré prostě stále na lidi platí. Stinnou stránkou jejich koncertního setu bylo špatné ozvučení. Přepálené středy, nevýrazné výšky chvílemi způsobovaly trochu nekomfortní vjem v podobě splývání jednotlivých složek zvuku do jednoho velkého „bordelu“.Ale i to k The Qemists patří. Při závěrečném Stomboxu se pařilo, kde se dalo, nejen v kotli, ale skákalo se na všech ochozech a fanoušci se jen těžko probírali z tohoto hudebního transu, během kterého si s nimi chlápci z ostrovů pohráli jak s hadrovými panenkami.

Kdo druhý den nevstával do práce a měl stále dost elánu, měl možnost se vyřádit na závěrečné afterparty, kterou spáchali DJs Pixie a Suki.

Na závěr malá připomínka čtvrtečního večera a ochutnávka z chystaného alba The Qemists!Autor: MarKorb - vychytane.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 25. 2. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Zimní běsnění v Lucerna Music Baru. Vychytané.cz. [Online] 25. 2. 2014. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7466. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zimni-besneni-v-Lucerna-Music-Baru
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:48