Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Proslulý skladatel a hudebník Yanni v květnu konečně v Praze!

Yanni, geniální komponista současné instrumentální hudby, jehož skladby jsou od roku 1995 nedílnou součástí televizních přenosů z olympijských her, poprvé ve své úspěšné mezinárodní kariéře zahraje v České republice!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Yanni
pátek 2. května 2014 21:00
(konec +- sobota 3. května 2014 04:00)
Tipsport Aréna
Praha (CZ)
Yanniho koncerty v řecké Akropoli, Taj Mahalu v Indii, Zakázaném městě v Pekingu, v londýnské Royal Albert Hall či v El Morro v Porto Ricu se staly legendárními. V pátek 2. května od 20.00 hodin v Tipsport Areně strhující live vystoupení klávesového mága konečně zažije i tuzemské publikum a podle informací pořadatelské agentury je o toto vystoupení mimořádný zájem, což nejlépe dokládá fakt, že více než polovina vstupenek je v současné chvíli již prodána. V show nazvané All New zazní výběr z nejnovějšího studiového alba Truth of Touch, ale i Yanniho nejslavnější skladby. Mezi diváky určitě nebude chybět například zpěvačka Martha Elefteriadu, která Yanniho podmanivou muziku poslouchá už od devadesátých let a považuje ji za „hudbu duše“.

„Yanniho hudba se dá označit jako New Age, ale mísí se v ní i řecké rytmy a nástroje. Jsou to skladby moderní, a přece mají kořeny někde v tradiční muzice. Najdete tam všechny pradávné zdroje, dodnes sytící vnímavé hudební tvůrce. Vážím si Yanniho i jako osobnosti, která se angažuje v oblasti charity, je znám tím, že dokáže získat nemalé sumy na dobročinné účely," připomíná Martha Elefteriadu.

Yanni (vlastním jménem Yannis Chrysomallis) se narodil v roce 1954 v řeckém městě Kalamata. Začínal jako pianista samouk, bez formálního hudebního vzdělání a znalosti not, ovšem už v roce 1992 získal nominaci na Grammy za album Dare to Dream a o rok později následovalo album In My Time. V současné době patří k nejvýraznějším instrumentalistům a skladatelům, za svou tvorbu získal více než 40 platinových a zlatých alb, prodal dohromady přes 25 milionů nosičů po celém světě. Martha Elefteriadu dodává: „Víte že Yanni se příjmením jmenuje Chrysomallis, což znamená Zlatovlasý? Zjistila jsem, že dokonce máme něco společného, on taky vystudoval psychologii, ale kvůli muzice ji nechal. Po té co jsem viděla záznam Yanni live at Acropolis, přála jsem si prožít jeho koncert naživo, což se mi v květnu v Praze konečně splní. Moc se těším!“

Vstupenky na jediný exkluzivní Yanniho koncert v České republice 2. 5. 2014 v Tipsport Areně v Praze jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz a Ticket Portal – www.ticketpotral.cz v cenových kategoriích: 690 Kč, 890 Kč, 1 090 Kč, 1 290 Kč, 1 490 Kč.

Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 19. 2. 2014 19:00
Chovancová, Michaela. 2014. Proslulý skladatel a hudebník Yanni v květnu konečně v Praze!. Vychytané.cz. [Online] 19. 2. 2014. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7454. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prosluly-skladatel-a-hudebnik-Yanni-v-kvetnu-konecne-v-Praze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.135s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 18:51