Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha:Únorové knižní novinky nakladatelství MOBA

Poutavou výpravou do historie budou únorové knižní novinky nakladatelství MOBA, nechybí tradičně ani detektivky.
Přidat na Facebook
Skvělý historický román S vlčí hlavou v erbu Františka Niedla se dočkal už druhého vydání. Ten, kdo dosud nečetl dobrodružný příběh Hynka Tase z Boru, by si ho rozhodně neměl nechat uniknout.

Je mrazivá noc, leden roku 1421, a k bráně Drkolné, malé tvrze v podhůří Šumavy, přijíždí do sedla zhroucený a těžce zraněný jezdec... Tak začíná děj volně navazující na předešlé romány Čtvrtý králův pes a Čas vlků. Hynek Tas z Boru znovu přichází o lásku své ženy Markéty. Tato újma však není jediná. Ztrácí i svůj hrádek Vlkov, vodní tvrz Blatec, syna a někde v lesích mizí i jeho vlčice Šedá. Tas však nepatří k těm, kteří by se vzdali bez boje. I když je mnohdy na kolenou, hlavu má vždy vzpřímenou. Zůstává mu jeho kůň Flavius, získává nového přítele, ale i tajnou lásku ženy jednoho z německých běženců…Zločiny za časů C. K. monarchie popisuje Vladimír Šindelář ve své nové knize. Není třeba si vymýšlet, stačí jen prolistovat zaprášené archivní dokumenty a ožijí staré, dnes už zcela zapomenuté, zločiny. Popsané příběhy se skutečně staly a ve své době způsobily hodně strachu a vzrušení. Kdo rozřezal a rozházel po Praze tělo Rebeky Humpolcové? Jak došlo k vraždě přímo v budově královéhradeckého soudu? Jak tragicky skončil spor dvou mladých dívek v Praze nebo proč došlo ve východočeském Komárově k několika masovým vraždám? V knize Zločiny za časů C. K. monarchie naleznete další záhadné případy a zločinné skutky a poznáte metody tehdejší kriminalistiky.Další knihou s názvem Proradný medvídek pokračuje tato „medvíkovská“ série z edice Světová krimi od J. J. Lamba (The Treacherous Teddy, překlad Helena Smolaková). Tentokrát najde Ash (žena Brada zabývajícího se výrobou medvídků) místního farmáře se šípem v srdci. Její vyšetřovací metody jsou někdy mezi ní a manželem jablkem sváru, ale tento případ je oba vyvede z míry. Byla to nehoda při lovu – nebo byl farmář uloven? Čím více narůstá seznam podezřelých, tím rychleji musí pracovat, aby nevinní nebyli ještě více ohroženi…

Historický román Trapný konec rytíře Bartoloměje Václava Erbena nás zavede do druhé poloviny 15. století, do doby vlády Jiřího z Poděbrad. Hlavní postavou je rytíř Bartoloměj z Loučky se nechává najímat nejvyšším mincmistrem Království českého k dopravě a ochraně stříbra a mincí z Kutné Hory do Prahy. Poté, co získá dědictví po zemřelé sestře, odchází na venkovskou tvrz. V pozdním věku poznává lásku, ale okolnosti jej zlákají na nepočestnou cestu…Další knihy, které vycházejí v průběhu února v nakladatelství MOBA:
Na vlastní pěst, Patrik Rozkovec, 193. svazek v edici Původní česká detektivka
Naše heslo Apokalypsa, Veronika Černucká, 194. svazek v edici Původní česká detektivka
Brněnské nevěstky, Naďa Horáková, historický román, 2. vydání
Záhady českých dějin, Jan Bauer, literatura faktu, 4. vydání
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 14. 2. 2014 14:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha:Únorové knižní novinky nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 14. 2. 2014. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7443. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:Unorove-knizni-novinky-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.124s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 09:32