Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Co možná nevíte o Kraak a Smaak

Mark Kneppers, Oscar de Jong, Wim Plug – DJ’s, muzikanti ze země tulipánů, kteří od roku 2003 těží ze symbiózy svých nápadů, a jejich synergie tak vyvolává radost posluchačům již 11 let.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Excelent Jukebox: Kraak & Smaak Sound System
čtvrtek 27. února 2014 21:00
(konec +- pátek 28. února 2014 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Soutěžilo se o Hrajeme o 3x2 volné vstupenky na koncert kapely Kraak & Smaak Sound System, který se koná 27.2.2014 v Lucerna music baru. . Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Žánrově takřka nezařaditelní Kraak and Smaak geniálně propojují oldskůlové vlny diska 80. let., chytlavé funky, v jejich singlech ožívají kořeny zapuštěné v půdě house music, breakbeatu.

Kraak & Smaak, exaktně přeloženo z holandského přísloví jako křupavý a chutný, samotní K & S, pod vlivem neustále se opakujících otázek na toto téma, již trochu otráveně vysvětlili význam jména jako „takový to, když si šňupneš koks z hranolků a ty pak sníš“. Rodáci z Leidenu, milovníci kriketu a sbírání starých vinylů. V prvé řadě geniálně se doplňující hudební trio. Nemuselo však zůstat jen u hudební přízně. Nechybělo mnoho a z Marka a Wima mohli být švagři, kdy jednu dobu randili se sesterskou dvojicí.

Jejich začátky jsou spjaty s remixy anglických umělců, jako jsou Mark Rae, Max Sedgley, později známější Jamiroquai nebo Junkie XL. Vlastní tvorbu nastartovalo nizozemské trio v roce 2005 svým debutovým albem Boogie Angst, které jim vydal anglický label Jalapeno Records. Toto album, zvukem připomínající tvorbu Stereo MC’s a přesto schopné si udržet svoji tvář, jim otevřelo bránu na bezpočet festivalů a po expanzi do USA si v rámci klubového turné zahráli mimo jiné s britskými Faithless. Hvězda producentského tria raketově stoupala k obzoru, vedle vystupování si stačili „střihnout“ remixové album Remix sessions.

V roce 2008 vychází opět na labelu Jalapeno Records jejich zlomové album Plastic People. Geniálně namíchaný koktejl hudebních žánrů, od lehce mainstreamového pop funku až po silně experimentální tracky, se zaskvěl ne jen na evropském kontinentu, ale zejména nejvýraznější skladba alba Squeeze me si proklestila cestu na přední pozice světových hitparád. S tímto singlem zazářili i v holandské televizi, kdy zapomněli na drobnost v podobě zapojení svých jablek do sítě a v půlce tracku jim došla šťáva a ohlušující ticho na sebe nenechalo dlouho čekat.V roce 2011 vydávají Kraak & Smaak neméně úspěšné album Electric Hustle a jejich prozatím posledním počinem se stalo v roce 2013 album Chromes Waves s nejvýraznějším singlem The Future Is Yours, se kterým zbořili všechny hrady z písku v létě na Ibize.Se svou originální show, kdy se snaží kombinovat DJing s živou kapelou, vystupovali Kraak & Smaak například v Jihoafrické republice, v Brazílii, na Bali a mezi největší úspěchy řadí dvojnásobnou účast na kultovním fesťáku Glastonbury.

V České republice holandské trio představilo již v roce 2012 na pražských United Islands a ještě téhož roku se vrátili, aby v pražském klubu Sasazu a brněnské Flédě opět rozproudili krev davům nadšených fanoušků.Nyní, po necelých dvou letech, se vracejí se svojí originální performance na pražskou půdu, aby vám naservírovali mix toho nejlepšího, co se za 11 let jejich existence zrodilo pod větrnými mlýny nizozemské taneční scény. To vše v rámci unikátního hudebního projektu „Excelent Jukebox“, který vznikl spoluprací značky Gambrinus Excelent a produkční společnosti Fource Entertainment. A kde se tedy bude tento svátek všech funky – electro fanoušků konat? V centru Prahy v Lucerna Music Baru. Kdy? 27.2.2014 od 20.00. Za kolik? V porovnání s poskytovaným zážitkem za symbolickou cenu.

,,Shake it like a dynamite!"Více informací na:
http://www.kraaksmaak.com/
http://profile.myspace.com/kraaksmaak
http://www.discogs.com/artist/Kraak+%26+Smaak
http://www.facebook.com/KraakAndSmaak
http://twitter.com/kraaksmaak

Autor: MarKorb / Vychytane.cz
Foto: www.groundsounds.com (úvodní foto), www.musicserver.cz (Kraak a Smaak na United Islands 2012)
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 12. 2. 2014 17:00
Chovancová, Michaela. 2014. Co možná nevíte o Kraak a Smaak. Vychytané.cz. [Online] 12. 2. 2014. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7437. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Co-mozna-nevite-o-Kraak-a-Smaak
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 17:57