Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kurva drát, South Park bude!! Ale jen na webu, parchanti!!

Zdálo se, že po jedenácti sériích South Park skončí, ale tvůrci populárního animovaného seriálu chystají digitální revoluci! Právě podepsali kontrakt na 75 milionů dolarů. Podle smlouvy s domovskou stanicí Comedy Central vzniknou další tři série - ovšem ty poputují "jen" na internet, do mobilů, herních konzolí a na DVD.
Přidat na Facebook
"Další tři sezóny nám dávají jedinečnou možnost urazit ještě víc lidí," prohlásil Matt Stone po podpisu jedné z nejlukrativnější smlouvy pro nová média. Výčet skandálů, které způsobili, je skutečně svým způsobem impozantní.

Dokázali zesměšnit snad všechna náboženství, světové vůdce i hollywoodské celebrity - nejvíce asi "starou mrchu" Streisandovou. I Bart Simpson je proti nim žák nedělní školy.

Nejen tvůrci, ale i Comedy Central, potažmo mediální korporace Viacom doufají, že fanoušci se na nové díly raději podívají na oficiální stránce než na nelicencovaných webech.

Na oficiálním webu chce Viacom prodávat reklamní plochy, stejně jako je hodlá vkládat před začátek epizod pro mobilní telefony a herní konzole. Už jedná i s dalšími autory a herci, kteří by našli útočiště na doméně SouthParkStudios.com.

Gigant, který ovládá mimo jiné studia Paramount a DreamWorks nebo TV stanice MTV, VH1 i dětskou Nickelodeon, doufá, že tak razantněji promluví do vývoje internetového vysílání a byznysu. Fanoušci neuctivé série bezpochyby patří ke generaci, kteří tráví hodně času na síti a s technologickými hračkami. Na druhé straně seriál zmizí z očí největším kritikům a "adresný přístup" tak zmírní případné stížnosti.

Oba tvůrci populárního seriálu dostanou tak nejen velkou tvůrčí svobodu, ale i polovinu všech reklamních výnosů, který pro všechny výhodný obchod přinese. Že se jedná o svého druhu přelomovou událost, potvrzuje i editorial v New York Times.

"Z historického hlediska je takto velký podíl umělce na zisku proti samotným principům Hollywoodu," píše deník a podotýká, že tak vzniká precedens pro řešení komplikovaných vztahů mezi výraznými autory a velkými společnostmi.

"Teď jsou sami velkým studiem," poznamenává New York Times směrem ke Stoneovi s Parkerem. "Potencionálně stejně nebezpečným marketingovým monstrem, jakým se pánové dosud vysmívali. Třeba jako, řekněme, mrcha Streisandová."

Chystané tři série budou mít po čtrnácti epizodách a vysílání seriálu se tak protáhne od roku 1997 do roku 2011. Stone a Parker dostanou na internetovém kanálu prostor i pro nové animované projekty.

South Park letos oslavil deset let od odvysílání prvního dílu. Animovaná série tak dorostla do věku, ve kterém jsou její hlavní představitelé.

Zdroj: Aktuálně.cz, BBC, jps
majkl
(Michal Gaja)
čtvrtek 6. 9. 2007 10:00
Gaja, Michal. 2007. Kurva drát, South Park bude!! Ale jen na webu, parchanti!!. Vychytané.cz. [Online] 6. 9. 2007. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=743. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kurva-drat,-South-Park-bude!!-Ale-jen-na-webu,-parchanti!!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.4s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 02:45