Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ondřej Pivec vydává nové CD

Ondřej Pivec vydává po šesti letech nové sólové CD „The Green Card Album“
Přidat na Facebook
Varhaník, klávesista, skladatel a aranžér Ondřej Pivec zakotvil na české jazzové scéně před cca osmi lety především jako kapelník vlastního souboru Organic Quartet, s nímž vydal dvě alba (Don't Get Ideas, 2006; Never Enough, 2007) a za první z nich získal ocenění Anděl v žánrové kategorii Jazz a Blues. Pivcovo první sólové album Overseason vyšlo v roce 2008, natočeno bylo v New Yorku a právě tam Pivec o rok později přesídlil. Přestože se tu a tam účastní nahrávání projektů českých kolegů (např. vynikající album It's About Time natočené ve spolupráci s Najponkem a Gregem Hutchinsonem), je naplno součástí newyorské hudební scény, kde vystupuje v klubech, pracuje ve studiu a je hudebním ředitelem ve dvou kostelech v Harlemu. Pivcovy původní především jazzové vlivy se tak významně obohatily o vlivy „černé“ hudby a jejích subžánrů, jako je funk, soul, RNB a pochopitelně též populární hudba.

Na aktuálním albu THE GREEN CARD ALBUM (název mimochodem signalizuje předpokládané trvalejší sepjetí Pivce se Spojenými státy), které label Animal Music vydal těsně před Vánoci 2013, Pivec kombinuje všechny uvedené vlivy a jazzovou polohu varhanního tria (Paul Bollenback – kytara, Adam jackson – bicí) občas obohacenou o dechové nástroje (Karel Růžička ml. – saxofon) zde doplňuje o skladby spadající více do světa „černé“ pop music; dle Pivcových vlastních slov jde o jeho „rozlučku s jazzem“: „Momentálně toho dělám hodně ve více hudebních žánrech, dřív jsem se věnoval jen jazzu, ale teď je toho mnohem víc, hlavně gospel a r'n'b a v podstatě hraju i popík. Takže jsem chtěl, aby album reprezentovalo vše, čemu se věnuji. Nechtěl jsem ale, aby to vyznělo jako změť a myslím si, že jsem protáhl linku napříč styly, takže to všechno hezky splyne dohromady. Je to také poprvé, co mám na desce zpěváky, přibližně polovina věcí je zpívaná.“Album vychází půl roku po eponymním debutovém albu souboru CPR ELECTRIO, v němž Pivec působí spolu se saxofonistou Karlem Růžičkou ml. (rovněž usazeným v New Yorku) a bubeníkem Russellem Carterem, představuje však Pivcovu odlišnou polohu. THE GREEN CARD ALBUM obsahuje pět Pivcových vlastních skladeb a pět cover verzí, mezi nimiž vyniká píseň I Can´t Make You Love Me z repertoáru Bonnie Raitt a Crazy In Love od Beyoncé. Pivec se na albu představuje ve vrcholné formě aranžérské, producentské a interpretační, album vyniká dokonalým zvukem a přesnou produkcí. Početný tým hudebníků tvoří kytaristé Jordan Peters a Paul Bollenback, baskytarista Dmitry Gorodetsky, bubeník Adam Jackson, dechaři Matthew Hartnett, Freddie Hendrix a Karel Růžička ml., jakož i celkem šest zpěváků.

Pivec říká: „Když mě Petr Ostrouchov oslovil s tím, že by rád vydal moji profilovou desku, měl jsem obrovskou radost. Okamžitě jsem souhlasil, i když jsem tušil, že to asi nebude nejjednodušší projekt. Chtěl jsem se posunout směrem k hudbě, kterou se v NY už pár let zabývám, tedy r'n'b a gospelu. Trochu jsem si tím zavařil, neboť jsem oslovil lidi, se kterými tu sice hrávám, ale jsou velmi vytížení. Měsíc před domluveným natáčením mi bubeník odjel na šňůru s Aliciou Keys a zpěváci zase s Wyntonem Marsalisem, takže jsme naplánované natáčení museli o dva měsíce posunout.“

Album nahráli zvukoví mistři Michael Brorby a Ken Wallace, druhý z nich jej i smíchal; mastering je dílem Pavla Karlíka ze studia Sono Records. Obal vytvořil Marek Pistora ze Studia Najbrt ve spolupráci s newyorským fotografem Ryuhei Shindo. Předpokládá se, že v období dubna nebo května 2014 se v Praze uskuteční výjimečný koncert Ondřeje Pivce, na němž by album mělo být představeno a pokřtěno.

Výběr z diskografie Ondřeje Pivce
Ondřej Pivec: THE GREEN CARD ALBUM (Animal Music, 2013)
CPR ELECTRIO (Animal Music, 2013)
Ondřej Pivec NYC Trio: JAZZ NA HRADĚ (Mulisonic, 2012)
Najponk – Pivec – Hutchinson: IT'S ABOUT TIME (Animal Music, 2010)
„Anděl“ za jazzové album roku
Yvonne Sanchez: MY GARDEN (Warner Music, 2008)
Pivec – Langley – Frahm – Hobzek: OVERSEASON (Animal Music, 2008)
Libor Šmoldas Trio: ON THE PLAYGROUND (Animal Music, 2007)
Ondřej Pivec Organic Quartet: NEVER ENOUGH (Animal Music, 2007)
Ondřej Pivec Organic Quartet: DON'T GET IDEAS (Cube Metier, 2006)
„Anděl“ za jazzové album roku

Ondřej Pivec
www.ondrejmusic.com
http://www.facebook.com/ondrapivec
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 5. 2. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Ondřej Pivec vydává nové CD. Vychytané.cz. [Online] 5. 2. 2014. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7414. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ondrej-Pivec-vydava-nove-CD
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 04:24