Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Songfest.cz odstartoval s vyprodanými sály

Oslavy čínského Roku koně se přesouvají na jih Čech a na Moravu
Přidat na Facebook
Dlouho dopředu vyprodané sály v Praze, Plzni a Hradci Králové odstartovaly tour multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz Stylová oslava čínského nového roku směřuje ke čtvrtku 30. ledna, kdy se podle čínského lunosolárního kalendáře rozloučíme s Rokem hada a následující den převezme vládu Rok koně. Zakladatelka festivalu, čínská zpěvačka Feng-yün Song, společně s duchovním otcem projektu, hercem a moderátorem Jaroslavem Duškem připravili i tentokrát vytříbený program, jemuž kromě Duškova svérázného humoru dominují vybraní hosté z tuzemské a čínské hudební scény. Mezi pozvanými umělci nechybí jména jako Iva Bittová, Lenka Dusilová, Dagmar Andrtová Voňková či Zuzana Lapčíková.

Tento týden zamíří oslavy na jih Čech. Na speciální a v pravdě slavnostní atmosféru přednovoročního večera se 30. ledna mohou těšit festivaloví návštěvníci Divadla Fráni Šrámka v Písku. Vítání Roku koně v Českých Budějovicích 31. ledna se pak ponese v jazzovém rytmu udávaném první dámou české jazzové scény Janou Koubkovou a bubeníkem Janem Červenkou. Poslední jihočeskou zastávkou bude v sobotu 1. února Český Krumlov, kde bude hostem jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény Iva Bittová.

Závěr oslav se odehraje v moravských městech Kroměříži (6. 2.), v Brně (7. 2.) a Znojmu (8. 2.). Publikum se v průběhu večera může těšit mimo jiné na vystoupení několikanásobné držitelky hudebních cen Anděl, zpěvačky Lenky Dusilové.

Vstupenky na Songfest.cz v ceně 200 – 250 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro a v místech konání. Odpolední rodinný program je přístupný zdarma. Více informací na www.songfest.czFestival Songfest.cz již třináct let oslovuje nejen zájemce o čínskou kulturu, ale i ty, kteří vyhledávají nevšední zážitky s bohatým programem. “Snažíme se pro návštěvníky připravit stylovou zábavu a kvalitní hudební program a k tomu navíc přidat pozitivní energii a milou lidskou atmosféru," říká Feng-yűn Song ředitelka a hlavní aktérka festivalu Songfest.cz Koncerty začínají v 19.00 hodin a večerem spolu s ní provede mistr improvizace Jaroslav Dušek. Na Moravě se moderátorské role zhostí houslista a spíkr Martin Zbrožek.

Feng-yűn Song se během večera představí nejen v roli moderátorky, ale také v roli zpěvačky: společně s Triem PUO jim bude patřit hudební blok nazvaný Na jedné scéně s Východem. Zpěvák a kytarista Vladimír Václavek uvede svůj originální recitál s názvem Šamanská pohádka, chybět nebude rituál Úcta k předkům a také koňská tombola Jaroslava Duška. Čínskou uměleckou scénu budou reprezentovat mistři tradičních čínských vokálních technik, Zhang Lei a Geng Hao z Čínského operního a tanečního divadla v Pekingu a Zhang Xueting z Pekingského tanečního institutu, která zatančí tradiční oslavný tanec zvaný Chua-ku - Květinové bubny.

Vedle hlavního večerního Koncertu Roku koně přichystali organizátoři i bezplatný odpolední program pro děti i dospělé, tzv. Pavilon Vrytmu. „Návštěvníci si mohou zkusit zahrát na hudební nástroje, zazpívat si a zatančit, nebo třeba ochutnat kvalitní čaje od Dobré čajovny. K ochutnávání bude také čistá přírodní kokosová voda nebo nový stylový jídelníček od vegetariánské restaurace Govinda,“ vypočítává Feng-yűn Song a dodává: „Zajímavá bude také bezplatná poradna tradiční čínské medicíny od partnerské společnosti Tiens, která bude přítomná na všech festivalových scénách.“ Pro dětské publikum v Městském divadle Český Krumlov je připravena speciální divadelní představení, Divadlo Studna přestaví Čínskou hedvábnou legendu.

U příležitosti vstupu do roku Koně dostanou všichni návštěvníci na každé festivalové scéně narozeni v tomto znamení „narozeninový“ dárek pro štěstí. Lidé ve znamení koně se narodili v letech 2014, 2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942, 1930, 1918. Mezi osobnosti narozenými v Roce koně nalezneme mnoho zajímavých výrazných osobností umělců, vědců i politiků. Jsou mezi nimi herci a herečky Barbara Streisand, Clint Eastwood, John Travolta, Harrison Ford či Sean Connery, hudebníci Frederic Chopin, Jimi Hendrix, Leonard Bernstein či Aretha Franklin. Ale také geniální zakladatel moderní fyziky Isaac Newton, první muž na Měsíci Neil Armstrong nebo lékař a chemik Louis Pasteur.

Songfest.cz 2014
čtvrtek 23. 1. - Praha - Palác Akropolis
pátek 24. 1. - Hradec Králové - Divadlo DRAK
sobota 25. 1. - Plzeň - Divadlo pod lampou

čtvrtek 30. 1. - Písek - Divadlo Fráni Šrámka - Oslava předvečera roku koně!
pátek 31. 1. - České Budějovice - KD Metropol - Oslava Nového roku koně!
sobota 1. 2. - Český Krumlov - Městské divadlo

čtvrtek 6. 2. - Kroměříž - Divadlo za oponou KC
pátek 7. 2. - Brno - HaDivadlo
sobota 8. 2. - Znojmo - Městské divadlo

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 30. 1. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Festival Songfest.cz odstartoval s vyprodanými sály. Vychytané.cz. [Online] 30. 1. 2014. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7384. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Songfest.cz-odstartoval-s-vyprodanymi-saly
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 17:29