Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dvanáct knižních novinek opět přinese Velký knižní čtvrtek

Tentokrát již 20. března 2014.
Přidat na Facebook
Jo Nesbø, Miloš Urban, Petr May, Irena Dousková nebo Alice Munroová, to je jen část autorů, jejichž novinky se 20. 3. 2014 objeví na pultech knihkupectví v rámci dalšího pokračování akce Velký knižní čtvrtek.

Knižní distribuce Kosmas ve spolupráci s předními nakladateli a knihkupci opět připravila pokračování akce Velký knižní čtvrtek. Tentokrát poprvé v měsíci březnu. „V loňském roce jsme poprvé zkusili udělat „čtvrtky“ dva, protože jsme se chtěli věnovat novinkám nejen na předvánoční sezónu. Po vyhodnocení se ukázalo, že to byla správná úvaha a tak jsme rozhodnuti zachovat „dva čtvrtky“ do roka. Nicméně zkusíme posunout první Velký knižní čtvrtek tohoto roku už na březen, aby mezi nimi byl větší časový rozestup. Ostatně, když jsme s Velkým knižním čtvrtkem začínali, tak jsme říkali, že čtvrtek byl vždy den, kdy se stály fronty na nové knihy. A teď si můžeme připomenout březen – měsíc knihy,“ říká s úsměvem zástupce Kosmasu Ctirad Fuchs.

A na co se tedy mohou čtenáři 20. března těšit ve svých knihkupectvích? Určitě na nový, netrpělivě očekávaný, krimi román od Jo Nesbøho nazvaný Červenka, ve kterém Harry Hole omylem zastřelí amerického agenta tajné služby a co všechno z toho vzejde; na detektivní román z pera autora Petera Maye, jehož český nakladatel po loňském mezinárodně úspěšném a oceněném bestselleru Skála přináší novinku s názvem Muž z ostrova Lewis nebo naopak na inteligentní noir Přišla z moře napsaný jako odpověď současným krimi románům, které neznají míru v počtu mrtvol od oblíbeného autora Miloše Urbana. Čtenáře jistě zaujme Irena Dousková svým románem Medvědí tanec, ve kterém se zabývá posledními měsíci nemocného Jaroslava Haška na Lipnici. Z dalších knih je to román Drahý život nositelky Nobelovy ceny Alice Munroové nebo kniha Altschulova metoda - první díl chystané tetralogie Chaima Cigana Kde lišky dávají dobrou noc. Jedná se o původní českou fantasy prózu na pomezí politického, respektive psychologického thrilleru. Dojemně komický příběh o dospívání aneb pro všechny, kdo přežili pubertu, to je kultovní kniha Jenom ponožky nestačí britského autora Marka Loweryho. Nejprodávanější americký román roku 2013 Nádherné trosky Jesseho Waltera nabízí fascinující, mnohovrstevný příběh o lidských snech a jejich střetu s životní realitou. Nebude chybět ani detektivní komiks z divadelního prostředí nazvaný Na odstřel autorky Lucie Lomové, kde hlavní hrdinka divadelní kritička Dita Oulibská má tak trochu styl slečny Marplové. Vážnější téma pak najdeme v knize Sedm dní do pohřbu - vzpomínková próza překladatele a publicisty Jána Roznera vyšla poprvé na Slovensku v roce 2009, tři roky po smrti autora a šestadvacet let po jejím napsání, a hned se stala slovenskou „Knihou roku 2009“. Dvanáctku knih pak ještě doplní další případ slavného soudce Ti Smrt čínského kuchaře od Frederica Lenormanda a první z řady historických detektivek s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu a mysteriózního či dobrodružného románu Mrtvý na pekelném vrchu od hvězdy české a slovenské fantasy Juraje Červenáka.

Velký knižní čtvrtek – 20. 3. 2014 (seznam titulů)
Jo Nesbø Červenka (Kniha Zlín)
Miloš Urban Přišla z moře (Argo)
Petr May Muž z ostrova Lewis (Host)
Alice Munroová Drahý život (Paseka)
Irena Dousková Medvědí tanec (Druhé město)
Juraj Červenák Mrtvý na Pekelném vrchu (Argo)
Mark Lowery Jenom ponožky nestačí (Argo)
Jess Walter Nádherné trosky (Argo)
Lucie Lomová Na odstřel (Labyrint)
Chaim Cigan Altschulova metoda /Kde lišky dávají dobrou noc I. (Torst)
Ján Rozner Sedm dní do pohřbu (Prostor)
Frederic Lenormand Případy soudce Ti: Smrt čínského kuchaře (Garamond)

Více informací na www.velkyctvrtek.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 30. 1. 2014 17:00
Chovancová, Michaela. 2014. Dvanáct knižních novinek opět přinese Velký knižní čtvrtek. Vychytané.cz. [Online] 30. 1. 2014. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7381. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dvanact-kniznich-novinek-opet-prinese-Velky-knizni-ctvrtek
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: pátek 2. června 2023 23:35