Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jak chutná film?

To zjistí diváci během večerů Cinema Cuisine – zbrusu nového kulinářského pop-up konceptu kin Bio Oko a Aero
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Cinema Cuisine
úterý 28. ledna 2014 19:00
(konec +- středa 29. ledna 2014 02:00)
BIO OKO
Praha (CZ)
Spřátelená pražská artová kina Bio Oko a Aero ve spolupráci s filmařem a milovníkem dobrého jídla Viktorem Vokjanem připravila zbrusu nový unikátní pop-up koncept Cinema Cuisine, který vždy na jeden večer propojí kulinářské umění s uměním filmu. Jak chutná film, v tomto případě Cizí oběd, zjistí diváci na první edici cyklu Cinema Cuisine, která proběhne v úterý 28. ledna od 19 hodin v Biu Oko na Letné.

Cinema Cuisine – chutě a vůně filmu na talíři
Neznámé místo nebo dopředu utajené menu, to vše se skrývá pod pojmem pop-up restaurace. Bio Oko a Aero nyní představují nový přístup k tomuto konceptu. Rozhodli se propojit pop-up restauraci na neobvyklém místě přímo s konkrétním filmem a zhmotnit vůně a chutě ze stříbrného plátna v následující vícechodové večeři servírované přímo ve foyer kina.
Přesná podoba menu a selekce vín, párovaných someliérem přímo ke zvoleným pokrmům, zůstane do poslední chvíle skryta. Skladba menu i výběr vín, včetně neobvyklého oranžového vína, budou na místě doprovozeny odborným komentářem. Chuťové buňky hostů si však přijdou na své už před projekcí, kdy bude podáván první předkrm a welcome drink.

Kino a foyer bude v tento výjimečný večer speciálně vyzdobeno a uzavřeno pouze pro návštěvníky této mimořádné události. Ojedinělá souhra předních pražských šéfkuchařů a dramaturga kina vám umožní zažít film opravdu všemi smysly. Tématu večera, které bude vždy určeno výběrem filmu, bude uzpůsobeno nejen menu, ale také tematická dekorace kina a speciální doprovodný program s překvapením.Netradiční filmová večeře v režii šéfkuchařky Sofie Smith
První vydání Cinema Cuisine 28. ledna bude věnováno nejvhodnějšímu kandidátovi – filmu Cizí oběd, který bude v tento večer uveden v exkluzivní předpremiéře. Přípravy následující tematické a předem utajené večeře se ujme renomovaná pražská šéfkuchařka Sofia Smith. Britská šéfkuchařka již před mnoha lety zakotvila v Praze a má nemalý podíl na rozvoji gastronomie v hlavním městě. Po zkušenostech v mnoha restauracích (Le Patio, Angel Restaurant), se nyní věnuje vlastnímu podnikání v oblasti gastronomických eventů a poradenství. Působí také jako vedoucí lektorka ve škole vaření Cocina Rivero. Speciální menu pod vedením Sofie Smith (www.sofia-smith.com) připraví restaurace The Sexy Curry Company (www.thesexycurrycompany.com).

Více informací o projektu Cinema Cuisine: www.cinemacuisine.cz

Cinema Cuisine vol.1 from Viktor V on Vimeo.Večeře na přání i bez masa a projekce s anglickými titulky
První večer Cinema Cuisine bude „vegetarian & English friendly“. To znamená, že projekce filmu Cizí oběd bude opatřena anglickými titulky a na přání hosté dostanou menu bez masa. Informaci o bezmasém menu je nutné nahlásit předem na pokladně při koupi vstupenek. Při nákupu vstupenek online na www.biooko.net je nutné o vegetariánské menu zažádat na cinemacuisine@gmail.com.

Cizí oběd – film o lásce, o jídle a lásce k jídlu
Film Cizí oběd vznikl v Indii, nikoli však v bollywoodské produkci, ale v koprodukci s Německem a Francií. Hraný debut talentovaného indického tvůrce Riteshe Batry nabízí správnými ingrediencemi „ochucený“ příběh zatoulaného oběda, který propojí půvabnou a v manželství strádající Ilu s posmutnělým Saajanem, jemuž penze právě klepe na dveře. Film byl ve světové premiéře uveden loni na jaře na festivalu v Cannes a stejně jako později na festivalu v Karlových Varech si získal zejména srdce diváků. Chválou nešetřila ani zahraniční média: „Chytrá a vkusná love story odehrávající se v ulicích Bombaje. Cizí oběd je nečekaně aromatický a okouzlující filmový debut režiséra Riteshe Batry.“ (Screen Daily)

Po exkluzivní předpremiéře v rámci večera Cinema Cuisine v Biu Oko bude film 30. ledna uveden do běžné kinodistribuce distribuční společností Aerofilms.

Více informací o filmu Cizí oběd: www.aerofilms.cz/ciziobed

Předprodej vstupenek na exkluzivní večer Cinema Cuisine v Biu Oko v hodnotě 1000 Kč byl již spuštěn. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách kin Bio Oko, Aero a Světozor a online na www.biooko.net. Vstupenky je možné rezervovat také telefonicky na rezervační lince: +420 608 33 00 88 (Po–Pá 10–17h).

Kapacita na akci je omezená.

Dodala: Radka Urbancová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 24. 1. 2014 12:30
Chovancová, Michaela. 2014. Jak chutná film?. Vychytané.cz. [Online] 24. 1. 2014. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7369. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jak-chutna-film?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 17:54