Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Songfest.cz začíná už tento čtvrtek

Oslavy čínského Roku koně vypuknou v Praze a poté se přesunou do regionů.
Přidat na Facebook
Sarkastický i vlídný, ale vždy pohotový humor Jaroslava Duška, autorské šansony a vokální jazzové kompozice Fen-yün Song a Tria PUO a nádavkem zajímaví hosté z řad domácích muzikantů i čínských hudebníků – takové jsou hlavní pilíře letošního programu multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz 2014. Ten svou tour po České republice zahájí již tento čtvrtek 23. ledna v pražském Paláci Akropolis. Jako hosty hlavního komponovaného večera v každém festivalovém městě pořadatelé pozvali skutečné hudební špičky z domácí scény. „Za všechny můžu jmenovat Ivu Bittovou, Lenku Dusilovou, Dagmar Andrtovou Voňkovou, Zuzanu Lapčíkovou nebo Vladimíra Václavka. Z Číny přijali naše pozvání vynikající umělci, kteří českým divákům předvedou tradiční vokální techniku a tradiční oslavný tanec zvaný Květinové bubny, “ zve na program letošního Songfestu jeho zakladatelka a ředitelka Fen-yün Song, která celou festivalovou řadu doplnila koncertním turné s její jazzovou kapelou Trio PUO.

Ačkoliv do 31. ledna, kdy se podle čínského lunosolárního kalendáře rozloučíme s Rokem hada a vstoupíme do Roku koně, zbývá ještě více než týden, tradiční Songfest.cz zahájí oslavy již tento čtvrtek. Po třinácté se prvním místem, kde festivaloví návštěvníci oslaví vstup no Nového čínského roku, stane pražský Palác Akropolis. Na pozvání organizátorů vystoupí jako hlavní host večera vynikající cimbalistka a zpěvačka Zuzana Lapčíková v duu s basistou Josefem Fečem. Následující den, v pátek 24. ledna, se oslavy za účasti originální písničkářky Dagmar Andrtové Voňkové přesunou do královéhradeckého Divadla Drak. V sobotu 25. ledna pak přivítají Rok koně společně s legendou české alternativy, zpěvákem a kytaristou Vladimírem Václavkem návštěvníci plzeňského Divadla Pod Lampou.

Poslední lednový víkend budou Songfest.cz hostit jihočeská města Písek (30. 1.), České Budějovice (31. 1.) a Český Krumlov (1. 2.) a třítýdenní turné zakončí festival na Moravě: v Kroměříži (6. 2.), v Brně (7. 2.) a Znojmu (8. 2.). Vstupenky na Songfest.cz v ceně 200 – 250 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro a v místech konání. Odpolední rodinný program je přístupný zdarma. Více informací na www.songfest.cz

Festival Songfest.cz již třináct let oslovuje nejen zájemce o čínskou kulturu, ale i ty, kteří vyhledávají nevšední zážitky s bohatým programem. “Snažíme se pro návštěvníky připravit stylovou zábavu a kvalitní hudební program a k tomu navíc přidat pozitivní energii a milou lidskou atmosféru," říká Feng-yűn Song ředitelka a hlavní aktérka festivalu Songfest.cz Koncerty začínají v 19.00 hodin a večerem spolu s ní provede mistr improvizace Jaroslav Dušek. Na Moravě se moderátorské role zhostí houslista a spíkr Martin Zbrožek.Feng-yűn Song se během večera představí nejen v roli moderátorky, ale také v roli zpěvačky: společně s Triem PUO jim bude patřit hudební blok nazvaný Na jedné scéně s Východem. Zpěvák a kytarista Vladimír Václavek uvede svůj originální recitál s názvem Šamanská pohádka, chybět nebude rituál Úcta k předkům a také koňská tombola Jaroslava Duška. Čínskou uměleckou scénu budou reprezentovat mistři tradičních čínských vokálních technik, Zhang Lei a Geng Hao z Čínského operního a tanečního divadla v Pekingu a Zhang Xueting z Pekingského tanečního institutu, která zatančí tradiční oslavný tanec zvaný Chua-ku - Květinové bubny.

Vedle hlavního večerního Koncertu Roku koně přichystali organizátoři i bezplatný odpolední program pro děti i dospělé, tzv. Pavilon Vrytmu. „Návštěvníci si mohou zkusit zahrát na hudební nástroje, zazpívat si a zatančit, nebo třeba ochutnat kvalitní čaje od Dobré čajovny. K ochutnávání bude také čistá přírodní kokosová voda nebo nový stylový jídelníček od vegetariánské restaurace Govinda,“ vypočítává Feng-yűn Song a dodává: „Zajímavá bude také bezplatná poradna tradiční čínské medicíny od partnerské společnosti Tiens, která bude přítomná na všech festivalových scénách.“ Pro dětské publikum jsou připravena speciální divadelní představení: v Praze v Paláci Akropolis zahraje Divadélko v jurtě loutkovou pohádku Ledová královna, v Městském divadle Český Krumlov přestaví Divadlo Studna Čínskou hedvábnou legendu.

U příležitosti vstupu do roku Koně dostanou všichni návštěvníci na každé festivalové scéně narozeni v tomto znamení „narozeninový“ dárek pro štěstí. Lidé ve znamení koně se narodili v letech 2014, 2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942, 1930, 1918. Mezi osobnosti narozenými v Roce koně nalezneme mnoho zajímavých výrazných osobností umělců, vědců i politiků. Jsou mezi nimi herci a herečky Barbara Streisand, Clint Eastwood, John Travolta, Harrison Ford či Sean Connery, hudebníci Frederic Chopin, Jimi Hendrix, Leonard Bernstein či Aretha Franklin. Ale také geniální zakladatel moderní fyziky Isaac Newton, první muž na Měsíci Neil Armstrong nebo lékař a chemik Louis Pasteur.

Songfest.cz 2014
čtvrtek 23. 1. - Praha - Palác Akropolis
pátek 24. 1. - Hradec Králové - Divadlo DRAK
sobota 25. 1. - Plzeň - Divadlo pod lampou
čtvrtek 30. 1. - Písek - Divadlo Fráni Šrámka - Oslava předvečera roku koně!
pátek 31. 1. - České Budějovice - KD Metropol - Oslava Nového roku koně!
sobota 1. 2. - Český Krumlov - Městské divadlo
čtvrtek 6. 2. - Kroměříž - Divadlo za oponou KC
pátek 7. 2. - Brno - HaDivadlo
sobota 8. 2. - Znojmo - Městské divadlo

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 1. 2014 12:00
Chovancová, Michaela. 2014. Festival Songfest.cz začíná už tento čtvrtek. Vychytané.cz. [Online] 22. 1. 2014. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7356. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Songfest.cz-zacina-uz-tento-ctvrtek
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.180.174
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 05:26