Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FRANK KVITTA „Apokalypsa udává v Česku techno trend“

Jistě se už těšíte na nadcházející Apokalypsu v únoru a tak jsme pro Vás připravili rozhovor s legendou zvanou FRANK KVITTA
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa 15 Years Anniversary
pátek 28. února 2014 18:00
(konec +- sobota 1. března 2014 01:00)
BVV
Brno (CZ)
1.) Ahoj Franku. Začal nám nový rok, což je často důvod k zastavení se a zamyšlení, jaký byl rok uplynulý. Proto se ptám, jak hodnotíš rok 2013? Jsi spokojený – ve všech směrech?

Ahoj, když se ohlédnu za uplynulým rokem, musím říct, že jsem opravdu spokojený. Můj nový management, agentura Dancefield, mi hodně pomohla s vydáním a propagací mého prvního alba „Side By Side“, které je vůbec asi tím největším projektem, na kterém jsem kdy dělal. Trvalo skoro rok, než jsem ho dokončil. Taky jsme vydali 2 singly, společně s klipy, můžete se na ně podívat zde: (http://www.youtube.com/user/FrankKvittaOfficial)

Hrál jsem taky na mnoha senzačních akcích po celé světě, potkal jsem spoustu zajímavých přátel. Zkrátka to byl skvělý rok...a ne jen na poli hudby. Moje žena a já budeme mít koncem ledna druhého synaJ

2.) Zpátky k hudbě – zkus nám nějak krátce přiblížit svůj aktuální sound... Hraješ pořád hutné, drsné, pumping hardtechno?

Tak určitě bych svůj sound popsal jako „powerful and heavy hardtechno“. Možná jsem trochu ubral na BPM, což ale rozhodně neznamená, že už nehraju „tvrdě“. Spíš bych řekl, že hraju mnohem drsnější sety s BPM kolem 130, než na hranici 150. Myslím, že kvalitu setu určitě nejde posuzovat podle rychlosti... Můj sound je nezaměnitelný, je to zkrátka „kvitta music“.3.) Franku, slyšela jsem jeden z tvých nových tracků poslední doby – Tree Of Life – který se nese v duchu „soft techna“ (http://www.youtube.com/watch?v=jSkzg5Vpbhk) . Musím se ale přiznat, čekala jsem od tebe něco absolutně odlišného, mnohem tvrdšího...:)

„Tree Of Life“ je single právě z mého alba „Side By Side“. Cílem tohoto alba bylo ukázat mě jako umělce, který má cit pro hudbu, jako pro celek, ne jen pro jeden styl. Podle mého názoru, albem byste měli říkat příběh, bez žádných hudebních limitů a omezení . Nesnažit se vytvořit album za každou cenu, v jednom směru, tak, jak to možná od vás lidi očekávají. Myslím, že by to mělo být tak, že sednete do studia a necháte své srdce, ať tvoří za vás...

4.) To zní skvěle!:) A můžeme od tebe někdy slyšet takovéto tracky – v klubu? Třeba v novém DJ projektu?

Jiný DJ projekt nemám. A většinu singlů z mého alba do setů zařadit nemůžu, jak jsem už řekl výše, pořád jsem hardtechno DJ. Toto album je míněné jako poslechová záležitost.

5.) A jaké jsou tvé další producentské plány?

Na tento rok mám opravdu velké plány... V současné době už pracuji na 3 nových singlech, do kterých jsem zahrnul i živé nástroje a zpěváky. A ke každému singlu budu následně dělat i klip. Také chci spojit síly s kamarádem Submergem, chceme společně vydat album, nějaké klipy...a také bychom rádi rozjeli vlastní label.

6.) Když už je řeč o studiu – jaký je tvůj oblíbený kousek vybavení?

Určitě je to kontroler DB4 od Allen & Heath.

7.) Pocházíš z Německa, ale žiješ s rodinou v Holandsku. Když srovnáš oblíbenost techna, zejména hardtechna v obou zemích – jak to vidíš?

Řekl bych, že hardtechno je teď mnohem populárnější v Holandsku. Je to asi tím, že je tady mnohem víc akcí, kde se hraje tvrdší hudba – a tak tomu bylo vždy. Hardtechno, stejně jako jiné styly, má období, kdy je na ústupu a pak jeho obliba zase narůstá. Myslím, že právě teď je doba, kdy se hardtechno vrací na scénu. Ale i v Německu je několik akcí, které jsou založené na tvrdém technu, jako jsou „Toxicator“ , nebo „Syndicate“ a těší se čím dál větší oblibě.8.) 28. února tě uslyšíme na Apokalypse. Už jsi na této akci několikrát hrál, jak ji vnímáš? A co říkáš na tvé české fanoušky?:)

Podle mě je Apokalypsa akcí, která udává v Česku trend taneční hudbě. Myslím, že se u vás nic podobného – na takové úrovni – nekoná. Moc rád se na Apokalypsu vracím a na české party people se moc těším, vždy dokážou rozjet neskutečnou atmosféru!

9.) A jak vlastně trávíš svůj volný čas? Co je pro tebe největší relax?

Všechen volný čas trávím hlavně s rodinou, je pořád co dělat, hlavně, když máte děti. A pokud už odpočívám sám, nejraději si vezmu ipod a jdu se projít, nebo jen tak medituju.

10) Nejde si nevšimnou tvých mnoha tetování – která jsou inspirována hlavně Mexikem. Můžeš nám vysvětlit proč?:)

Má „mexická“ tetování vznikla v New Yorku před mnoha lety... A proč? Protože jsem z poloviny Němec a z té druhé Mexičan. Ale osobně, cítím se být více tím z MexikaJ Mám rád jejich kulturu, hudbu, zkrátka mě ta země neskutečně inspiruje.

Díky za rozhovorJ

http://www.frank-kvitta.net/

https://www.facebook.com/frankkvittaofficial

Zdroj: Nina Fialová
Adel
(Adéla Pšenčíková)
pátek 10. 1. 2014 08:00
Pšenčíková, Adéla . 2014. FRANK KVITTA „Apokalypsa udává v Česku techno trend“ . Vychytané.cz. [Online] 10. 1. 2014. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7306. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FRANK-KVITTA-„Apokalypsa-udava-v-Cesku-techno-trend“-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.149s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.180.174
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 03:26