Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Největší open air festival plánuje návrat k řece

Největší pražský multižánrový festival se bude konat v termínu 19. – 21. června. V loňském roce, kdy festival slavil desáté narozeniny, dorazilo přes šedesát tisíc návštěvníků. Kvůli povodním, které zatopily původně plánované lokace Střeleckého ostrova, Kampy, Petřína a Kinského zahrady, se festival narychlo přesunul do parku Ladronka. Pro jedenáctý ročník pořadatelé plánují návrat zpět k řece, do centra města.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
United Islands
sobota 21. června 2014 21:00
(konec +- neděle 22. června 2014 04:00)
Praha
Praha (CZ)
I přes kladné odezvy na konání festivalu v parku Ladronka, plánují pořadatelé návrat zpět na lokality, kam akce patří: Kampa, Střelecký ostrov a Kinského zahrady. O návratu do historického centra města jednají se zastupiteli MČ Prahy 1. „Jednání o přesném umístění akce se zatím protahuje. S jistotou můžeme o umístění festivalu říci pouze to, že náš plán je nyní takzvaně na vodě. Nevzdáváme to. Na začátek roku 2014 máme naplánované další kolo jednání se zástupci radnice Prahy 1. Věříme, že tradiční akce se bude dál rozvíjet na místech, kde vznikla. Za velkou výzvu v roce 2014 považujeme Střelecký ostrov. Budeme rádi, pokud bude dál fungovat jako místo pro společenská setkávání. Navíc bychom rádi dokázali, že po skončení festivalu bude ostrov vypadat jako před jeho začátkem. Nicméně, vzhledem ke zmenšení kapacity ostrova po rekonstrukci plánujeme přesun hlavní scény do Kinského zahrady na Praze 5. Cílem festivalu je vedle představení nových hudebních objevů také oživování známých i méně známých míst v centru pro obyvatele celé Prahy,“ doplnil k jednání o nových lokalitách organizátor festivalu David Gaydečka.Hlavní hvězdy a zahraniční objevy festival oznámí v březnu. Do nového roku již nyní festival představil jedenáctku tuzemských kapel, o kterých se bude podle organizátorů mluvit. Mezi objevy pro rok 2014 jsou mimo jiné kapely Nylon Jail, Vložte kočku, Voila!, Lanugo, Kieslowski, Palermo nebo Love Earth. Většina z nich koncertovala na minulých ročnících Klubové noci nebo open air části festivalu. Pro kapely, které si chtějí na festivalu zahrát, připravili pořadatelé na webu www.unitedislands.cz novou cestu, jak se k účinkování na festivalu snadno přihlásit. Stejně jako v letošním roce, budou pořadatelé pokračovat v koncertní sérii, v rámci které vystoupili britští rockeři O.Children, americký bluesman Joe Bonamassa, alžírský hudební rebel Rachid Taha, znovuobnovený projekt Mariána Vargy, Fedora Freša a Pavola Hammela Zelená pošta nebo vyprodané vánoční koncerty Michala Prokopa a folk-rockového objevu Zrní.Video z desátého ročníku 2013


Dodala: Marie Jelínková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 3. 1. 2014 21:00
Chovancová, Michaela. 2014. Největší open air festival plánuje návrat k řece. Vychytané.cz. [Online] 3. 1. 2014. [Citace: 11. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7293. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/-Nejvetsi-open-air-festival-planuje-navrat-k-rece
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.220.249.141
Serverový čas: pondělí 11. prosince 2023 06:14