Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Vánoční dárky od nakladatelství MOBA

Recept na skvělé vánoční dárky pro celou rodinu má nakladatelství MOBA – novinky od Vlastimila Vondrušky, thriller, severské detektivky i knihu plnou lásky.
Přidat na Facebook
V titulech nakladatelství MOBA si vánoční dárky pro své blízké i přátele určitě vyberete. I letos vyšla celá řada výborných knih, které si čtenáři oblíbily nejen u nás.

Letošní podzim dokončil Vlastimil Vondruška čtyřdílnou románovou fresku o Přemyslovcích, která vyvolala už od prvního dílu obrovský zájem. Poslední díl vyšel v říjnu 2013 pod názvem Král básník Václav II.. Vlastimil Vondruška k Přemyslovské epopeji říká: „ Dílo našich předků není jen soubor zábavných historek, je to především odkaz, kterému musíme rozumět a který bychom měli pečlivě chránit. Existuje okřídlené rčení, že národ, který zapomene na vlastní dějiny, ztratí budoucnost. Dějiny mnohokrát prokázaly jeho pravdivost. Naše dějiny jsou závazek, jsou naší odpovědností, protože to, co předkové vybudovali, musíme umět spravovat a předat našim dětem. A proto píšu o době Přemyslovců, neboť to byla jedna z klíčových etap české státnosti.“

Uniknout by vám neměla novinka světově uznávaného norského autora Thomase Engera s názvem Fantomová bolest.

Fantomová bolest - příběh plný tajemství, zrad a nebezpečného pátrání po pravdě. „Pokud zjistíte, kdo to na mě ušil, řeknu vám, co se stalo v den, kdy váš syn zemřel.“ To je zpráva, již detektivní reportér Henning Juul - který se zjizvený vrátil do práce po uzdravení z popálenin, utrpěných při požáru, během něhož zahynul jeho syn - obdrží od mafiána a nyní vězně jménem Tore Pulli. Ten byl pravomocně odsouzen za vraždu, přestože vytrvale prohlašuje, že ji nespáchal. Poznat pravdu pro Henninga nikdy nebylo důležitější. Když je pak Pulli nalezen ve své cele mrtvý a jeho smrt je hned prohlášena za nepochybnou sebevraždu, Juul se pevně rozhodne proniknout do tajemných událostí mnohem hlouběji...

Poslední titul švédského spisovatele Johana Theorina, jehož knih se na světě prodalo přes tři miliony, se jmenuje Skrýš. Nenechá vás vydechnout, trailer ke knize mnohé napoví. Jen málo spisovatelů se může pochlubit oceněním CWA International Dagger udělované za nejlepší cizojazyčné detektivky přeložené do angličtiny ve Velké Británii (Smršť). Není mnoho držitelů Glass Key a jsou jednotlivci, podle jejichž krimi románů se točí filmy. Mezi tuto elitu se bezesporu řadí švédský spisovatel Johan Theorin.Skrýš: O práci v mateřské školce ve městě Valla se uchází devětadvacetiletý Jan. Nejedná se ale o běžnou školku, zařízení jménem Mýtina sousedí s detenčním ústavem, jehož klienty jsou i rodiče dětí ze školky. Jan má mimo jiné tyto děti doprovázet podzemní chodbou do návštěvní místnosti ústavu na pravidelné schůzky s rodiči. Chod ústavu obestírá tajemství a podle striktního ústavního řádu se na něj Jan nesmí vyptávat. Tajemství má však i on. O devět let dříve, když se vydal s dětmi ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa, mu při návratu jedno z nich chybělo. Jedné noci, když děti usnou, Jan odemkne dveře od chodby a vydá se hledat odpovědi na své otázky?

Starší děti zaujme světově oblíbená kniha Vítejte v Klubu trapáků od N. H. Kowitta otevírající celou sérii příběhů o třídním outsiderovi Dannym. Zájem o ní jen potvrdil heslo, s nímž se tato edice začala vydávat – kniha, která vyvolá u vašich dětí závislost na čtení! Vítejte v Klubu trapáků se již několikátým týdnem drží mezi třemi nejprodávanějšími dětskými knihami u nás! Vtipně vyprávěný příběh třídního outsidera, z něhož se díky výtvarnému nadání stane všemi uznávaným borec, doprovázejí vydařené ilustrace.

Konečně i v u nás - světový bestseller Willa Hilla Department 19 – Utajená mise vypráví fascinující příběh Jamieho Carpentera. Jeho otec je mrtvý, matka nezvěstná a jen on sám byl zachráněn nesmírně mohutným mužem jménem Frankenstein. Jamie je odvezen na Oddělení 19, kde je zařazen do utajené organizace zodpovědné za kontrolování nadpřirozena. Oddělení 19 nás provede skrze historie po celé Evropě, ale i dále – z dlážděných uliček viktoriánského Londýna až do New Yorku z doby prohibice, z ledových pustin arktického Ruska až do zrádných hor Transylvánie. Zčásti moderní thriller a zčásti klasický horor je plný záhad a bojů a přináší takovou míru napětí, že knížky s Darrenem Shanem vedle něj vypadají jako romantická komedie.MOBA myslí i na ženy a tak vychází už druhý díl tolik očekávané knihy Barvy lásky 2 (Colours of Love) – s podtitulem Obnažená autorky Kathryn Taylor. Obrovsky úspěšná série románů pro ženy po celém světě s názvem Colours of Love odstartovala u nás prvním dílem (podtitul Nespoutaná) na začátku letošního léta. Vzbudila obrovský ohlas a tak druhý díl na sebe dlouho nenechal čekat. Divoký a vášnivý příběh mladičké studentky Grace a zkušeného Jonathana pokračuje. Ještě více spalující vášně a nebezpečných citů, na kterých se stanete závislými. Nebojte se číst vášnivě a všemi smysly.

Probuďte náruživou vášeň s novým erotickým románem Barvy lásky 2 (Colours of Love) – s podtitulem Obnažená a podívejte se na malou ochutnávku.Více informací a dalších knih naleznete na www.mobaknihy.cz

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 6. 12. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Vánoční dárky od nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 6. 12. 2013. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7244. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Vanocni-darky-od-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.07s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 17:31