Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Koncert pro Klub V. kolona 10. 12. ve Futuru

Česká hudba potřebuje do světa!!!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert pro Klub V. kolona a Green Doors o.s.
úterý 10. prosince 2013 21:00
(konec +- středa 11. prosince 2013 04:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Podíváme li se na stav dnešní české populární tvorby, zjišťujeme že je to desítky let stále stejné. Na jedné straně mediální konzum a na druhé straně "alternativa", která však na rozdíl od naší "komerce" osloví v zahraničí. Naše Média však "alternativu" ignorují. Zvláštní situace.

Zdá se, že 2- 3% z kulturního rozpočtu státu na živou kulturu je pravděpodobně koncepční záměr. Možná je to jen nepochopení rozdílných zájmů a vkusu, nepochopení, že existuje mladá generace...

V civilizovaných společnostech je kupodivu živá kultura (tvůrci, kapely, ale i kluby, festivaly ) podporovány třeba až i 55ti % z kulturních rozpočtů. Proto také zahraniční hudebníci jezdí k nám. Naši umělci moc nejezdí. Před sto lety jsme však byli konzervatoř Evropy...

Proto jsme se rozhodli uspořádat vánoční koncert, kde každý někomu něco dá. Pořadatelé podporu a prostor a hudebníci zase podporu jiným tvůrčím osobnostem.

Výtěžek, resp. honorář kapel předvánočního akustického koncertu je věnován Klubu V. kolona, jako příspěvěk na tvůrčí činnost: Klub funguje jako tréninkové místo pro lidi s duševním onemocněním a usnadňuje jim přechod zpět na trh práce. Hudební skupiny se rozhodly přispět k realizaci společným vánočním koncertem: „Chceme umožnit ostatním umělecký rozvoj. Dobře víme, jak je důležité mít prostor pro realizaci svých nápadů. Chceme pomoct, aby se z Klubu V. kolona stalo místo plné umění a inspirace,“ říká k projektu kytarista skupiny Goodfellas Jonny.

Na koncertě vystoupí kapely, které spojuje především čistě akustický zvuk, byť v různých podobách. Goodfellas, přední představitelé domácí akustické scény, se proslavili hitovými skladbami na pomezí rocku a folku. Za své poslední album získali cenu Anděl jako Objev roku a nedávno oslavili pět let existence. Akustické duo IAN z Brna vtrhlo na scénu v netypickém obsazení kytara a violoncello. Se svým dynamickým repertoárem se nedávno stali vítězem Youtube festu. Speciální akustický set si pro koncert připravila i legendární skupina Lety Mimo, která svůj taneční rockový repertoár mnohokrát úspěšně prezentovala i v akustické podobě. A vystoupí taky kytarové duo Black Lion, autentické písničkářství v ryzí podobě dvou vynikajících kytaristů.

Nápad podpořit umělecké aktivity lidí s duševním onemocněním pak vzešel přímo od muzikantů. „Od požáru, který se v Klubu V. kolona udál v roce 2011 stále probíhá rekonstrukce prostor kavárny. Závěsný systém výrazně přispěje k obnovení místní atmosféry a poskytne možnost lidem s duševním onemocněním vystavovat svá díla. Mnohokrát děkujeme za uspořádání benefice všem kapelám a návštěvníkům, kteří nám skrze benefici přispějí.“ říká vedoucí V. kolony Jan Socha. Výtěžek převezme občanské sdružení Green Doors o.s., které provozuje Klub V. kolona.

Dodal: Jaroslav Raušer
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 6. 12. 2013 09:00
Chovancová, Michaela. 2013. Koncert pro Klub V. kolona 10. 12. ve Futuru. Vychytané.cz. [Online] 6. 12. 2013. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7237. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Koncert-pro-Klub-V.-kolona-10.-12.-ve-Futuru
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 03:15