Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Koncert pro Klub V. kolona 10. 12. ve Futuru

Česká hudba potřebuje do světa!!!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert pro Klub V. kolona a Green Doors o.s.
úterý 10. prosince 2013 21:00
(konec +- středa 11. prosince 2013 04:00)
Futurum Club
Praha (CZ)
Podíváme li se na stav dnešní české populární tvorby, zjišťujeme že je to desítky let stále stejné. Na jedné straně mediální konzum a na druhé straně "alternativa", která však na rozdíl od naší "komerce" osloví v zahraničí. Naše Média však "alternativu" ignorují. Zvláštní situace.

Zdá se, že 2- 3% z kulturního rozpočtu státu na živou kulturu je pravděpodobně koncepční záměr. Možná je to jen nepochopení rozdílných zájmů a vkusu, nepochopení, že existuje mladá generace...

V civilizovaných společnostech je kupodivu živá kultura (tvůrci, kapely, ale i kluby, festivaly ) podporovány třeba až i 55ti % z kulturních rozpočtů. Proto také zahraniční hudebníci jezdí k nám. Naši umělci moc nejezdí. Před sto lety jsme však byli konzervatoř Evropy...

Proto jsme se rozhodli uspořádat vánoční koncert, kde každý někomu něco dá. Pořadatelé podporu a prostor a hudebníci zase podporu jiným tvůrčím osobnostem.

Výtěžek, resp. honorář kapel předvánočního akustického koncertu je věnován Klubu V. kolona, jako příspěvěk na tvůrčí činnost: Klub funguje jako tréninkové místo pro lidi s duševním onemocněním a usnadňuje jim přechod zpět na trh práce. Hudební skupiny se rozhodly přispět k realizaci společným vánočním koncertem: „Chceme umožnit ostatním umělecký rozvoj. Dobře víme, jak je důležité mít prostor pro realizaci svých nápadů. Chceme pomoct, aby se z Klubu V. kolona stalo místo plné umění a inspirace,“ říká k projektu kytarista skupiny Goodfellas Jonny.

Na koncertě vystoupí kapely, které spojuje především čistě akustický zvuk, byť v různých podobách. Goodfellas, přední představitelé domácí akustické scény, se proslavili hitovými skladbami na pomezí rocku a folku. Za své poslední album získali cenu Anděl jako Objev roku a nedávno oslavili pět let existence. Akustické duo IAN z Brna vtrhlo na scénu v netypickém obsazení kytara a violoncello. Se svým dynamickým repertoárem se nedávno stali vítězem Youtube festu. Speciální akustický set si pro koncert připravila i legendární skupina Lety Mimo, která svůj taneční rockový repertoár mnohokrát úspěšně prezentovala i v akustické podobě. A vystoupí taky kytarové duo Black Lion, autentické písničkářství v ryzí podobě dvou vynikajících kytaristů.

Nápad podpořit umělecké aktivity lidí s duševním onemocněním pak vzešel přímo od muzikantů. „Od požáru, který se v Klubu V. kolona udál v roce 2011 stále probíhá rekonstrukce prostor kavárny. Závěsný systém výrazně přispěje k obnovení místní atmosféry a poskytne možnost lidem s duševním onemocněním vystavovat svá díla. Mnohokrát děkujeme za uspořádání benefice všem kapelám a návštěvníkům, kteří nám skrze benefici přispějí.“ říká vedoucí V. kolony Jan Socha. Výtěžek převezme občanské sdružení Green Doors o.s., které provozuje Klub V. kolona.

Dodal: Jaroslav Raušer
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 6. 12. 2013 09:00
Chovancová, Michaela. 2013. Koncert pro Klub V. kolona 10. 12. ve Futuru. Vychytané.cz. [Online] 6. 12. 2013. [Citace: 30. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7237. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Koncert-pro-Klub-V.-kolona-10.-12.-ve-Futuru
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.141s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.147.7
Serverový čas: čtvrtek 30. června 2022 22:29