Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Inteligentní romány pro inteligentní ženy slaví jeden rok

Úspěšná edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy slaví jeden rok od svého založení. A plánuje další tituly do budoucna, máme se rozhodně na co těšit!
Přidat na Facebook
Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství Domino slaví jeden rok od svého založení. A na relativně krátkou dobu existence si vede velmi dobře. Všechny knihy, které během dvanácti měsíců vyšly, si získaly rychle pozornost čtenářek i čtenářů a některé se držely několik týdnů na špici žebříčku nejprodávanějších knih u nás. Krátké představení knih by vám nemělo ujít ve speciálně připraveném trailleru k dosud vydaným knihám edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy.Britské spisovatelce Tess Stimson vyšly ve zmiňované edici rovnou tři knihy – pilotní knihou celého projektu byla její Manželka, která utekla, následována titulem Kdo miluje nejvíc a novinkou letošního podzimu Co je tvoje, je i moje. V příštím pololetí vyjde její román Hra na lež, jehož hlavním tématem je záměna dětí v porodnici.

Manželka 22 americké spisovatelky Melanie Gideon oslovila spoustu dalších čtenářů. Zcela zjevná parafráze Hlavy 22 zjevně padla na úrodnou čtenářskou půdu.

Poslední dva tituly, které letos vyšly, jsou Kam patříme Emily Giffin a nejnovější Život té druhé Adele Parks.

K edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy (IRIŽ) dodává její zakladatelka a zároveň majitelka nakladatelství Domino Karin Lednická: „ Začít s novou edicí v době, kdy knižní trh čelí propadu v řádu desítek procent, je holý nerozum. A ještě k tomu s žánrem, který čelí asi největším předsudkům: s romány pro ženy. Až příliš mnoho lidí má hned jasno: to bude nějaká slaďárna pro vyprázdnění mozku. Oddychovka, ať už se tím míní cokoli. My v redakci víme, že je to velmi zavádějící zkratka, ba téměř slepá ulička. Nazvali jsme proto novou edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy a vydáváme v ní knihy, které si podle našeho skromného názoru takovéto označení zaslouží. Edice existuje něco přes rok a doposud v ní vyšlo šest knih. Nejčastější čtenářské ohlasy se nesou v duchu: “Čekala jsem lehké čtení a získala nezapomenutelný zážitek.” A prozrazuje do budoucna: „ Nesmírně náš těší rostoucí čtenářský zájem, který nám umožnil rozšířit naši edici o další skvělé autorky, Britky Lucy Dawson a Jennifer Weiner. Máme se na co těšit!“.

Přehled titulů edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy (IRIŽ):
Manželka, která utekla, Tess Stimson, přeložila Karin Lednická, vyšla 17. 9. 2012
Kdo miluje nejvíc, Tess Stimson, přeložila Klára Šumová, vyšla 30. 4. 2013
Co je tvoje, je i moje, Tess Stimson, přeložila Klára Šumová, vyšla 9. 10. 2013
Manželka 22, Melanie Gideon, přeložila Hana Pernicová, vyšla 6. 2. 2013
Kam patříme Emily Giffin, přeložila Jana Vlčková, vyšla 11. 9. 2013
Život té druhé Adele Parks, přeložila Jitka Šišáková, vyšla 6. 11. 2013

Více informací naleznete na http://www.dominoknihy.cz/.

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 2. 12. 2013 21:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Inteligentní romány pro inteligentní ženy slaví jeden rok. Vychytané.cz. [Online] 2. 12. 2013. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7223. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Inteligentni-romany-pro-inteligentni-zeny-slavi-jeden-rok
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 13:28