Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Inteligentní romány pro inteligentní ženy

Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství Domino slaví jeden rok od svého založení.
Přidat na Facebook
A na relativně krátkou dobu existence si vede velmi dobře. Všechny knihy, které během dvanácti měsíců vyšly, si získaly rychle pozornost čtenářek i čtenářů a některé se držely několik týdnů na špici žebříčku nejprodávanějších knih u nás. Krátké představení knih by vám nemělo ujít ve speciálně připraveném trailleru k dosud vydaným knihám edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy – zhlédnete zde:



Britské spisovatelce Tess Stimson vyšly ve zmiňované edici rovnou tři knihy – pilotní knihou celého projektu byla její Manželka, která utekla, následována titulem Kdo miluje nejvíc a novinkou letošního podzimu Co je tvoje, je i moje. Manželka 22 americké spisovatelky Melanie Gideon oslovila spoustu dalších čtenářů, kteří této edici doslova propadli. Poslední dva tituly, které letos vyšly, jsou Kam patříme Emily Giffin a nejnovější Život té druhé Adele Parks.

K edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy (IRIŽ) dodává její zakladatelka a zároveň majitelka nakladatelství Domino Karin Lednická: „ Začít s novou edicí v době, kdy knižní trh čelí propadu v řádu desítek procent, je holý nerozum. A ještě k tomu s žánrem, který čelí asi největším předsudkům: s romány pro ženy. Až příliš mnoho lidí má hned jasno: to bude nějaká slaďárna pro vyprázdnění mozku. Oddychovka, ať už se tím míní cokoli. My v redakci víme, že je to velmi zavádějící zkratka, ba téměř slepá ulička. Nazvali jsme proto novou edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy a vydáváme v ní knihy, které si podle našeho skromného názoru takovéto označení zaslouží. Edice existuje něco přes rok a doposud v ní vyšlo šest knih.

Nejčastější čtenářské ohlasy se nesou v duchu: “Čekala jsem lehké čtení a získala nezapomenutelný zážitek.” A prozrazuje do budoucna: „ Nesmírně náš těší rostoucí čtenářský zájem, který nám umožnil rozšířit naši edici o další skvělou autorku, Britku Lucy Dawson. Máme se na co těšit!“ Celé představení IRIŽ Karin Lednickou a plány do budoucna naleznete v příloze.

Přehled titulů edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy (IRIŽ):
Manželka, která utekla, Tess Stimson, přeložila Karin Lednická, vyšla 17. 9. 2012
Kdo miluje nejvíc, Tess Stimson, přeložila Klára Šumová, vyšla 30. 4. 2013
Co je tvoje, je i moje, Tess Stimson, přeložila Klára Šumová, vyšla 9. 10. 2013
Manželka 22, Melanie Gideon, přeložila Hana Pernicová, vyšla 6. 2. 2013
Kam patříme Emily Giffin, přeložila Jana Vlčková, vyšla 11. 9. 2013
Život té druhé Adele Parks, přeložila Jitka Šišáková, vyšla 6. 11. 2013

Více informací naleznete na http://www.dominoknihy.cz/.

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 26. 11. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Vychytané.cz. [Online] 26. 11. 2013. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7196. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Inteligentni-romany-pro-inteligentni-zeny
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 15:42