Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Harlem Gospel Choir vystoupí v prosinci u nás a na Slovensku

Mezi Vánoci pak na ně čekají v Bílém domě.
Přidat na Facebook
„Přinést radost, naději a inspiraci prostřednictvím naší hudby. To bychom chtěli během našich vystoupení,“ říká umělecký šéf souboru Allen Bailey. Harlem Gospel Choir vystoupí v prosinci v Čechách a na Slovensku. Mezi Vánoci pak na ně čekají v Bílém domě.


Pět koncertů v České republice a jeden na Slovensku si pro své příznivce v rámci turné nazvaném HARLEM GOSPEL CHOIR SINGS STEVIE WONDER připravil originální gospelový soubor z newyorského Harlemu. Jeho umělecký vedoucí Allen Bailey, který soubor před šestadvaceti lety zakládal, říká ve svém rozhovoru, mimo jiné, i toto:

1/ Do České a Slovenské republiky jezdíte, s přestávkami, poměrně často. Letos již pošesté. Baví vás tuzemské publikum?
Publikum v České a Slovenské republice nás vždy fantasticky přivítá a jsou prostě báječní. Mají vždy otevřená srdce naší hudbě a my se těšíme, že se v prosinci opět potkáme.

2/ Vaše současné turné se jmenuje Harlem Gospel Choir Sings Stevie Wonder. Proč jste se rozhodli do svého repertoáru zařadit právě hity Stevie Wondera?
Náš soubor miluje hudbu Stevie Wondera a má respekt před jeho velkým muzikantstvím přítomným v jeho hudbě. Některé písně, jako je například Higher Ground, mají velmi insiprativní poselství a to je vždy jeden z hlavních cílů našich koncertů - přinést radost, naději a inspiraci lidem prostřednictvím naší hudby.

3/ A na co dalšího se ještě mohou posluchači těšit?
Kromě písní Stevie Wondera zazpíváme samozřejmě klasické gospelové standardy jako je O´ Happy Day. Protože přijedeme v předvánoční čas, dojde i na klasické vánoční koledy.4/ Za svou dlouhou kariéru vystupoval Harlem Gospel CHoir s mnoha předními umělci. Na kterou spolupráci nejraději vzpomínáte?
Tak to je velmi těžká otázka, zažili jsme spoustu krásných hudebních projektů s různými umělci. Samozřejmě si vážíme spolupráce s Bonem z U2. Také jsme v letech 2006, 2007 a 2011 vystupovali na turné s André Rieum v Evropě a Japonsku. To všechno byly nezapomenutelné koncerty s fantastickou atmosférou a vnímavým a vřelým publikem. Vzniklo i společné album, které bylo například v Austrálii 8x platinové. Nedávno jsme nahrávali a vystupovali s velkou hvězdou country music - Trace Adkinsnem. Je to velký talent a skvělý gentleman. Musím také vzpomenout dvě vystoupení pro Baracka Obamu. Ostatně zrovna nedávno jsme dostali pozvání vystoupit během letošních Vánoc v Bílém domě. To je pro nás velmi čestné a milé pozvání a těsíme se na něj.

5/ Máte nějaký vzkaz pro České a Slovenské fanoušky ještě před koncerty v prosinci?
Tak samozřejmě bych jim nejraději popřál hezké Vánoce a hlavně šťastný Nový rok. Ale to jim řekneme osobně, až se potkáme na koncertech.

Harlem Gospel Choir k nám přijede v rámci svého turné z USA a po koncertech v České republice bude pokračovat na Slovensko, kde vystoupí 14. prosince.

TERMÍNY HARLEM GOSPEL CHOIR V ČR a SR:
10.12. Teplice Krušnohorské divadlo
11.12. Kladno DK Kladno
12.12. Praha Divadlo Broadway (dva koncerty)
13.12. Zlín Městské divadlo
14.12. Bratislava Slovenská filharmonie

Vstupenky k dostání v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz a v jednotlivých městech turné v obvyklých předprodejích.

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 26. 11. 2013 12:00
Chovancová, Michaela. 2013. Harlem Gospel Choir vystoupí v prosinci u nás a na Slovensku. Vychytané.cz. [Online] 26. 11. 2013. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7194. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Harlem-Gospel-Choir-vystoupi-v-prosinci-u-nas-a-na-Slovensku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.129.52
Serverový čas: sobota 10. června 2023 06:57