Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Praotec house music Kevin Saunderson v ROXY

Do pražského klubu ROXY zavítá 22. listopadu legenda světové taneční a především housové scény, jeden ze zakladatelů tzv. detroitského soundu – Kevin Saunderson (USA).
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
House Elements
pátek 22. listopadu 2013 22:00
(konec +- sobota 23. listopadu 2013 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Soutěžilo se o Hrajeme o 2x2 vstupy na House Elements With KEVIN SAUNDERSON (USA) do klubu Roxy dne 22.11.2013. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Tento díl pravidelné párty House Elements bude přehlídkou toho nejlepšího z historie a současnosti v podání osobnosti, která pomáhala formovat elektronickou hudbu tak, jak ji dnes známe.

Kevin Saunderson se narodil v Brooklynu, New York v roce 1964, nicméně již v 9-ti letech se s rodinou odstěhoval do Detroitu. Kevin zde nastoupil na střední školu do stejné třídy, ve které studovaly pozdější techno legendy Juan Atkins a Derrick May. Třídní učitelka jistě netušila, jaké osobnosti sedí v její třídě, nicméně toto setkání dalo později vzniknout tzv. detroitskému zvuku elektronické hudby, ze kterého se poté vyprofilovaly hudební škatulky house a techno. Zatímco Atkins a May se už na počátku 80-tých let vrhli na hudební produkci, pro Kevina bylo důležitější dokončit telekomunikační studia a hrát americký fotbal na Eastern Michigan University.

DanceTrippin 33: Kevin Saunderson from DanceTrippin on Vimeo.K produkci a djingu Kevina dostal až úspěch jeho kamarádů se singlem „Let Go“ v roce 1988. „Často jsem se vzbudil s nápadem a musel jsem do studia, které bylo hned ve vedlejším pokoji a tam jsem nové nápady a inspirace rozvíjel. Tenkrát to bylo vše o experimentu, ale zároveň jsme pořád byli vysokoškoláci.“ popsal ve svém životopise Kevin. Milníkem, který změnil nejen Kevinův život, ale i taneční hudbu, byl projekt Innercity, kterým se Kevin podepsal na směru vývoje elektronické hudby na další dekádu. Nejúspěšnějšími singly z desky Paradise byly “Big Fun“ a housová hymna 90-tých let „Good Life.“ Nový taneční sound naprosto uchvátil především v Evropě a tato deska bývá považována za jeden z nejdůležitějších okamžiků historie elektronické hudby.

Za svou kariéru tvořil a vystupoval pod mnoha pseudonymy (např. Kreem, E-dancer, The Elevator), což mu dávalo velkou tvůrčí volnost jak na produkčním tak djském poli. Z velkého množství alb, EP a kompilací stojí určitě za zmínku přelomové LP Heavenly vydané v roce 1997 pod pseudonymem E-Dancer. Málokterému umělci se povedlo zůstat tak dlouho na hraně undergroundu a zároveň se stát legendou, jako se to povedlo Kevinu Saundersonovi.

I po více než 25ti letech kariéry stále podporuje nadějné house a techno producenty v rámci svého labelu KMS music a věnuje se djským vystoupením stejně jako live projektům po celém světě. 22. listopad bude v ROXY velkolepou oslavou taneční hudby a otěže bude držet jeden z jejich pionýrů a iniciátorů – Kevin Saunderson.www.kevinsaunderson.com
www.roxy.cz

Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 11. 11. 2013 11:00
Chovancová, Michaela. 2013. Praotec house music Kevin Saunderson v ROXY. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2013. [Citace: 28. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7132. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Praotec-house-music-Kevin-Saunderson-v-ROXY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.036s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.239.148.127
Serverový čas: čtvrtek 28. září 2023 04:21