Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nouvelle Prague je za námi

První ročník Nouvelle Prague sklidil nadšené ohlasy doma i v zahraničí
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Nouvelle Prague 2013
pátek 1. listopadu 2013 21:00
(konec +- sobota 2. listopadu 2013 04:00)
Areál pivovaru Staropramen
Praha-Smíchov (CZ)
V pátek 1. a v sobotu 2.listopadu se v pražském pivovaru Staropramen uskutečnil POD NÁZVEM NOUVELLE PRAGUE 2013 první showcasový festival SPOJENÝ S HUDEBNÍ KONFERENCÍ v České republice. Zcela nový koncept hudební akce přilákal zahraniční i domácí promotéry, muzikanty, agenty, provozovatele klubů, zástupce médií i nadšené hudební fanoušky. Na hudební konferenci, která byla rozdělena do pěti diskusních panelů a osmi showcasových vystoupení zámořských kapel, se sjelo více než 120 delegátů. Mezi nejvýznamnějšími hosty byli Martin Elbourne z Glastonbury, Christof Huber z mezinárodní asociace hudebních festivalů Yourope, Millie Millgate z Sounds Australia, Kem Lalot z francouzského Eurockeennes festivalu, Fruzsina Szep z maďarského Szigét festivalu, Jonas Vebner z Music Export Norway, Michal Kaščák ze slovenské Pohody nebo Julia Gudzent z německého Melt! Festivalu. Na festivalové části se během dvou večerů ve vyhřívaném stanu představilo 10 kapel z Kanady, USA, Velké Británie, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky, Izraele a Austrálie. Páteční festivalový program uzavírala britská písničkářka Lucy Rose, která nadchla publikum svým přirozeným, ale velmi profesionálním projevem, v sobotu stan na nádvoří pivovaru naplnila americká hip-hopová formace Dilated Peoples. Během prvních dvou listopadových dnů se Nouvelle Prague zůčastnilo 1070 návštěvníků, z nichž naprostá většina neskrývala z povedené akce své nadšení. K celé akci se vyjádřil také Štěpán Suchochleb, ředitel Nouvelle Prague: “Byli jsme velmi mile překvapeni mírou odezvy, s jakou se náš záměr setkal, a děkujeme za veskrze pozitivní reakce, které dostáváme ze všech stran. Je to pro nás důkazem toho, jak moc zde podobná platforma pro setkávání domácích hudebních profesionálů navzájem i se zahraničními kolegy chyběla, a zároveň velkým povzbuzením do budoucna, kdy bychom v organizaci Nouvelle Prague rádi pokračovali. “NEJLEPŠÍ HODNOCENÍ JE OD SAMOTNÝCH ÚČASTNÍKŮ KONFERENCE, ZDE PROTO PŘIPOJUJEME JEN VÝBĚR Z MNOHA REAKCÍ, KTERÉ JSME JAKO ORGANIZÁTOŘI OBDRŽELI A KTERÉ JSOU ZVEŘEJNĚNY NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH A SOCIÁLNÍCH SITÍCH NOUVELLE PRAGUE:

Ben Challis (Glastonbury Festival, UK)
“Bylo zajímavé seznámit se s trendy hudebního průmyslu ve střední a východní Evropě. Určitě bych příště rád viděl v rámci showcasu i české kapely. Organizátorům hudebních akcí bych doporučil soustředit se na prezentaci ekonomického přínosu celé hudební produkce pro lokální ekonomiku. Ať už jde o podporu pořádání akcí, či "export" hudby."Adéla Sejkorová (Roxy)
"Velice si vážím akce Nouvelle Prague. Díky této konferenci se v Praze poprvé sešli celosvětově zajímaví lidé z hudebního průmyslu. Díky tomu, že se akce pořádala v Praze, byla většina debatovaných hudebních témat zaměřená přímo na ČR a to bylo velice důležité. Já jsem díky této konferenci měla možnost shledat se v Praze s významnými agenty, kteří tak mohli konečně osobně navštívit hudební klub ROXY, který reprezentuji. V rámci této akce jsme také mohli poslechnout showcase kapel, které by normálně v Praze neměli možnost vystoupit. Organizátorům Nouvelle Prague velice děkuji za zrealizování této důležité myšlenky a přeji si, aby se tato akce stala každoroční tradicí."Michal Kaščák (Pohoda festival, SK)
"Bylo fajn setkat se s kolegy z hudební branže, porovnat zkušenosti, vyměnit nápady. Přínosné bylo zejmena obecné zjištění, kolik společných témat všichni máme a v jejichž řešení si můžeme navzájem pomoct a podpořit se. Za podnětný považuji například skandinávský koncept podpory hudby "zdola" třeba budováním veřejných zkušeben."

Janis Sidovský, manažer a producent
"Konferenci spojenou s showcasem považuji za zajímavý počin a věřím, že je do dalších ročníků na čem stavět. Zaujal mne panel na téma Booking Ring. V dalším roce bych se přimlouval za zařazení témat marketingu a proma hudebních akcí."Jan Vošta (Staropramen)
"S prvním ročníkem Prague Nouvelle jsme spokojeni. Na poli kvalitní muziky jsme už ostřílenými partnery a proto jsme rádi, že jsme mohli naše aktivity posunout zase o kousek dál a díky Nouvelle Prague oslovit i odbornou veřejnost, a to i ze zahraničí."

Jan Řepka (Open Mic)
"Byl jsem na Nouvelle Prague jenom půl dne (na sobotní konferenční část), ale stačilo to na to, aby mě celá akce strhla. Byl bych jen rád, kdyby se taková úroveň organizace stala samozřejmou nebo aspoň obvyklejší i na menších hudebních akcích. A nejde jen o věcnost, design a techniku. Jde taky o přátelskou atmosféru, o pocit, že každý návštěvník je upřímně vítán. I z malého pěšáka jako jsem já je pak hnedle delegát. Určitě pokračujte."Adam Lewis (Planetary Group, USA).
"Za velmi zdařilou považuji dramaturgii akce, kdy na sebe plynule navazovaly panely a potom vystoupení kapel, aniž by spolu jednotlivé položky programu soupeřily. To dalo účastníkům akce také příležitost strávit více času bez stresu setkáváním a debatováním s kolegy. Jako promotér také oceňuji ojedinělé pojetí prezentace kapel. Během krátkého showcasu v prostorách klubu jsme získali základní představu o interpretech a během navazujícího koncertu jsme si pak mohli vybrat ty, u kterých jsme shlédli celý set."Marta Pušová (Musicweb.cz)
"V minulosti jsem měla možnost navštívit francouzský festival stejného ražení Europavox a s klidem říkám, že Nouvellle Prague se mu co do profesionality, fajn atmosféry i hudebního zážitku může rovnat. Takže stručně řečeno – tleskám, smekám, klaním se, fandím a držím palce do dalších ročníků!"

David Urban (D Smack U Promotion)
“Máte můj velký respekt. Procestoval jsem hodně konferencí po celém světě a to, jak jste to pojali, bylo super. Jsem pyšný, že je toto teď konečně i u nás.”

Vojta Kalina (Pipes and Pints)
"Z konference jsem naprosto nadšený. Vyvolala otevřené diskuse a sdílení mezi odbornou veřejností, snad poprvé na našem území. Lidé, kteří mají k hudební problematice co říci, se na toto téma podívali snad ze všech možných stran. Po víkendu na Smíchově jsem obohacený o spoustu nových poznatků, na základě nových informací jsem upravil svůj pohled na dění v různých oblastech hudební scény a získal mnoho hodnotných kontaktů. Už na místě jsem dojednal několik forem budoucí spolupráce. Děkuji všem za skvěle strávený víkend."Zuzana Macháčková (Muzikus.cz)
"Mě velmi potěšila možnost takového setkání s profesionály a otevřenost i vůči lidem, kteří se o hudební business zajímají a jsou teprve v začátcích. Jednotlivé panelové diskuze jsem považovala za dost přínosné. Možná, že příště by se mohlo dát více prostoru i diskuzi o hudebních médiích, tedy zejména časopisech a online magazínech či blogosféře, protože si myslím, že je to důležitá součást koncertního života, je to možnost seznámit s kapelami, které se k nám chystají, popularizovat je v českém prostředí, kde jsou médii jako je rádio a televize naprosto ignorovány."Jiří Smrček (Frusion Music)
“Díky všem a velký respekt! Skvělá atmosféra, výborná organizace, skutečně zajímavé panely, kde se nemlátila prázdná sláma, prostor na setkání a kapely jen dobré nebo vynikající. Ŕada velkých akcích tohoto typu ztrácí intimitu, atmosféru i témata, NP vrací tyto aspekty zpět do hry.”City of Glass (CAN)
"Na Nouvelle Prague bylo naprosto úžasně! Město je nádherné a lidé byli nadšení a přívětiví. Pro nás to byla taková malá vichřice, odehrát v jednom dni tři koncerty, včetně živého vystoupení v České televizi. Ale zahrát si v pivovaru Staropramen a mít živé vystoupení v celoplošné televizi, pro nás bylo obrovskou ctí. Tento den si budeme pamatovat navždy! Lidé na festivalu se o nás opravdu skvěle starali a strávili jsme s nimi fantastický čas. Nemůžeme se dočkat, až se do Prahy zase vrátíme! "Barbora Šubrtová – United Islands
“Nouvelle Prague dokázala během dvou dnů přitáhnou na jedno místo lidi, kteří se věnují hudbě v různých formách a to ve velkém počtu. Pro většinu se tak naskytla jedinečná příležitost promluvit si o společných tématech a problémech a dala do budoucnosti naději, že můžeme najít společnou platformu, na které se můžeme spojit a tyto problémy zkusit řešit. To považuji za jeden z nejdůležitějších výsledků, které dávají do budoucna naději na propojení naší malé, ale bohaté hudební scény.”Více podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:
www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/nouvelleprague
www.twitter.com/nouvelleprague
www.soundcloud.com/nouvelleprague
www.youtube.com/nouvelleprague

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 11. 11. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. Nouvelle Prague je za námi. Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2013. [Citace: 30. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7129. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nouvelle-Prague-je-za-nami
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.117s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: sobota 30. září 2023 23:49