Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

KNIHA: Recept na příjemné prožití sychravých listopadových dnů ...

... to jsou novinkové knihy z nakladatelství MOBA - Linda, Ulička hanby, Fiorella, Department 19 nebo Pod pokrývkou zla.
Přidat na Facebook
Klasik detektivky opět na scéně! Kdo už by měl o zločinu vědět víc, než spisovatel Leif GW Persson, který byl původním povoláním kriminální vyšetřovatel a dokonce profesor kriminalistiky. Ve Švédsku je přinejmenším stejný známý jako král Karel Gustav. Jako kritik neefektivních metod a korupce politiků je ve Švédsku velice populární. Jeho knihy byly přeloženy do desítek jazyků a k nám právě přichází jeho román Linda - příběh zločinu.

Ve Wäxjö, provinčním švédském městečku, došlo k chladnokrevné vraždě, která vyvolala mimořádnou vlnu emocí: dvacetiletá Linda byla ve svém vlastním bytě krutě týrána a následně uškrcena. Linda byla velmi atraktivní a u všech oblíbená, navíc navštěvovala policejní školu a záhy se měla stát policistkou. Mnohé ukazuje na to, že Linda svého vraha znala. Hlavní podezřelý má však velmi dobré alibi…

Linda - příběh zločinu – vychází 13. 11. 2013 v nakladatelství MOBA, přeložil Jaroslav Bojanovský.Výbornou společnicí bude určitě novinková kniha Vlastimila Vondrušky Ulička hanby (vychází 13. 11.). Provede nás tajemnými uličkami Starého Města pražského, kde se stala vražda. Královský písař Jiří Adam z Dobronína se v době mládí znal s ženou, ze které se později stala majitelka jednoho z nejluxusnějších nevěstinců. Kdysi mu pomohla a nyní potřebuje pomoc sama. Přímo v jejím domě byl zavražděn šlechtic, vlivný člen královského dvora. Jiří Adam z Dobronína pátrá po zločinci a pomalu se na světlo vynořují nehezké skutky, které spojují pražskou spodinu a skupinu královských úředníků. O to ožehavější vyšetřování je a záhy půjde všem zúčastněným o život.Další novou knihou Vlastimila Vondrušky je Fiorella a záhada mrtvého netopýra určená především pro starší děti (vychází 21. 11.). Další příběh Fiorelly, dcery dvorního alchymisty Giovanniho da Ponte. Na Pražském hradě byl zabit mistr Guldram z Oybinu. U jeho těla se nalezl mrtvý netopýr, a proto se o případ začne zajímat inkvizice. V ohrožení jsou všichni alchymisti. Rychtář Přibík zatím vyšetřuje jinou vraždu, která se stala ve městě, ale záhy se ukáže, že oba zločiny spolu souvisí. Nakonec Fiorella spolu Martinem a Lukášem odhalí vraha, ale problém je, jak ho usvědčit. Proto Fiorella sáhne k alchymistickému triku, jímž přesvědčí i samotného císaře Rudolfa II. Příběh má dokonalou atmosféru rudolfínské Prahy a nechybí v něm dobrodružství, detektivní zápletka ani láska.Kriminální příběh přináší i kniha Jindřišky Ptáčkové Pod pokrývkou zla (vychází 13. 11. 2013) v jedinečné edici Původní česká detektivka. Kdo zavraždil ředitelku dětského domova? Podezřelí jsou snad všichni. Těžko by se našel někdo, komu neublížila. A což teprve síť vztahů s lidmi odjinud? Proč se našel obětní beránek, poctivý, bezelstný člověk, který vinu vzal na sebe? Před těmito otázkami stojí mladý kriminalista Viktor. Až po letech se jedna z hrdinek dozvídá o okolnostech vraždy a zůstává jen hořká příchuť z vědomí, že vina ulpěla na nevinném.Už nic nebude jako dřív…Přichází světový bestseller Department 19 - Utajená mise . Více již brzy!

V nakladatelství MOBA v listopadu ještě vychází:
Vlastimil Vondruška, Letopisy královské komory I, historické krimi – dotisk
Vlastimil Vondruška, Letopisy královské komory III, historické krimi – dotisk

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 11. 11. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Recept na příjemné prožití sychravých listopadových dnů .... Vychytané.cz. [Online] 11. 11. 2013. [Citace: 19. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7127. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Recept-na-prijemne-proziti-sychravych-listopadovych-dnu-...
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.056s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: pátek 19. července 2024 01:21