Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Prahu navštíví výběr těch nej hudebníků zemí Visegradu

Přivezou s sebou hudebně-pohybovou performance Artrance!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Artrance
čtvrtek 14. listopadu 2013 19:30
(konec +- pátek 15. listopadu 2013 02:30)
Experimentální prostor NoD
Praha 1 (CZ)
V Experimentálním prostoru NoD vystoupí ve čtvrtek 14. listopadu v rámci mezinárodního projektu Artrance vybraní hudebníci v čele s Lenkou Dusilovou a maďarskou tanečnicí Andreou Ladanyi. Projekt Artrance je spojením několika etablovaných umělců tvořícich na poli současného umění, experimetální, improvizované a komponované tvorby spojené s vizuálním uměním. Součástí večera bude i ochutnávka gastronomických specialit ze zemí Visegrádské čtyřky a afterparty DJ Josefa Sedloně.Artrance má svoji poetiku, je multimediálním projektem, který nenásilně propojuje talenty a nadšení z tvorby. Tento projekt, který vznikl na jaře roku 2012 za podpory Fondu Visegrad, propojil maďarskou tanečnici Andreu Ladanyi – sólovou tanečnici baletu Gyori oceněnou víc jak 20 cenami za nejlepší tanečnici nebo herečku roku – s pěticí uznávaných a vynikajících hudebníků ve svých oborech.Vedle v naší zemi již velmi dobře známé hudebnice a zpěvačky Lenka Dusilové vystoupí světově uznávaný bubeník Gergo Borlai, který byl zařazen magazínem Drummer World mezi desítku nejlepších bubeníků světa a který má za sebou spolupráce s takovými umělci jako je Chick Corea nebo John McLaughlin. Dále vystoupí znamenitý prešovský kytarista a autor filmové hudby David Kollar a polská zpěvačka a klavíristka India Czajkowska. Pětici umělců ze Visegrádských zemí doplní norský progresivní kytarista Bjorn Charles Dreyer.

,,Snažíme se náš program otevřít zahraničním projektům. Lenka Dusilová mě inspirovala tímto projektem, který propojuje hudbu a pohybovou performance. Loni na festivalu BE TWENTY vystoupila Lenka Dusilová s Danem Bártou a en.druem v improvizačně-hudebním večeru a to mě nadchlo tak, že jsem si řekl, že by bylo dobré v těchto improvizačních večerech pokračovat. Projekt představuje skvělé muzikanty a podtrhuje styl programu, který u nás chceme prezentovat. Artrance je hodně o energii, je to až elektrizující zážitek. Je to unikátni prezentace hudebníků a tanečnice ze zemí Visegradské čtyřky a jsme rádi, že se u nás odehraje česká premiéra,” vysvětluje šéfdramaturg prostoru NoD Adam Halaš.Vstupenky v ceně 150 Kč a 100 Kč pro studenty, seniory a držitele průkezu ZTP a ZTP/P jsou v předprodeji v síti Ticketportal, SMS Ticket nebo ke koupi v NoD každý všední den od 16 do 20 hodin.

Projekt vznikl za podpory Fondu Visegrad. Za podporu děkujeme Polskému institutu v Praze a Slovenskému institutu v Praze.

Dodala: Šárka Maroušková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 6. 11. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Prahu navštíví výběr těch nej hudebníků zemí Visegradu. Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2013. [Citace: 1. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7115. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prahu-navstivi-vyber-tech-nej-hudebniku-zemi-Visegradu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.126s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: neděle 1. října 2023 01:02