Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Opravdu si myslíte, že ostatní mají lepší život než vy?

Zkuste ŽIVOT TÉ DRUHÉ. Vychází právě nyní.
Přidat na Facebook
První kniha v češtině s názvem ŽIVOT TÉ DRUHÉ od královny britské literatury pro ženy Adele Parks právě vychází u nakladatelství Domino v jedinečné edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy.

První román Adele Parks vyšel před třinácti lety. Díky němu se okamžitě dostala na prestižní seznam nazvaný Authors To Watch. Sledovat ji se rozhodně vyplatilo. Dnes je autorkou dvanácti románů, které byly přeloženy do šestadvaceti jazyků. Z kategorie “velký talent” postoupila mezi nejprodávanější britské autory. Ostatně posuďte sami… její první kniha u nás právě vychází!

Knihu ŽIVOT TÉ DRUHÉ vydává 6. 11. 2013 nakladatelství Domino v překladu Jitky Šišákové.

Karin Lednická z nakladatelství Domino ke knize dodává: „Hrdinky knihy ŽIVOT TÉ DRUHÉ si to zkusily: každá z nich ochutnala to, čeho se jí dříve nedostávalo, což ovšem v žádném případě neznamená, že ochutnané vždy chutnalo:-) Vlastně by se dalo říct, že tento román je o šancích a možnostech, které si vědomě odpíráme. A o tom, co se stane, když nás život postaví do situace, kdy si je najednou odpírat nechceme.“
Opravdu si myslíte, že ostatní mají lepší život než vy?

O knize ŽIVOT TÉ DRUHÉ:
Sestry Evergreenovy byly už od dětství jako voda a oheň. A zůstalo jim to doposud: Martha je vdaná, má dokonalý dům, milovaného manžela, dvě děti a vede spořádaný život, jaký si vždycky představovala. Naproti tomu Eliza bydlí v jednopokojovém bytě s přítelem, který je sice hrozně moc sexy, ale… ale to je asi tak všechno dobré, co o něm může říct. Jinak je nespolehlivý, nepořádný a především nedospělý.

A tak ho jednoho krásného dne Eliza opustí. Shodou okolností to udělá přesně ve chvíli, kdy Marthu opustí její manžel. A teprve tehdy začnou mít obě sestry pocit, že se ocitly na jedné lodi. A co víc: že můžou ochutnat předchozí život té druhé, který jim najednou připadá mnohem lákavější než ten, jaký každá z nich vedla doposud.

Martha najde odvahu navázat vztah, na jaký by se nikdy neodvážila ani pomyslet: vášnivý a nespoutaný. Eliza si naopak hýčká partnerství s mužem, který jí nabízí stálost a jistotu. Možná jim ta změna přinese konečně štěstí. Ale taky možná zjistí, že když jdeme proti vlastní podstatě, lásku to jenom komplikuje.O autorce Adele Parks:
Narodila se v roce 1969 do typické středostavovské rodiny na severovýchodě Anglie. Své dětství popisuje takto: “Trávila jsem příliš mnoho času u televize a snědla u toho příliš mnoho nezdravého jídla, protože tenkrát to ještě dospělým nevadilo.”

Studovala anglickou literaturu na Univerzitě v Leicesteru a po absolutoriu nastoupila do reklamní agentury. Už tehdy ale psala svůj první román – v Británii vyšel v roce 2000 a na jeho základě literární kritici zařadili Adele Parks do prestižního seznamu nazvaného Tyto autory je třeba sledovat. Dnes je autorkou dvanácti románů, které byly přeloženy do šestadvaceti jazyků. Z kategorie “velký talent” postoupila mezi nejprodávanější britské autory.Více informací naleznete na http://www.dominoknihy.cz/.

Dodala: Johana Turnerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 6. 11. 2013 08:00
Chovancová, Michaela. 2013. KNIHA: Opravdu si myslíte, že ostatní mají lepší život než vy?. Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2013. [Citace: 1. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7109. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Opravdu-si-myslite,-ze-ostatni-maji-lepsi-zivot-nez-vy?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: neděle 1. října 2023 00:34