Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sólový počin Michaela Kocába

Michaela Kocába na jeho nové sólové desce doprovází hvězdná sestava hudebníků.
Přidat na Facebook
Michael Kocáb je prvním českým hudebníkem, na jehož desce se sešla exkluzivní společnost hráčů světové extratřídy – bubenický mág, Australan žijící v Los Angeles Virgil Donati, baskytarová legenda, Američan Billy Sheehan a Australan pobývající v Praze Glenn Proudfoot, který je odborníky považován za jednoho z nejlepších sólových kytaristů současnosti. Nové sólové album Michaela Kocába je mezinárodním projektem, který u nás nemá obdoby. Ve čtyřech hudebnících propojuje tři kontinenty Ameriku – Austrálii – Evropu a miliony jejich příznivců.

Hudba a texty jsou společným dílem Michaela Kocába a Glenna Proudfoota. Jedenáct skladeb, žánrově oscilujících na pomezí klasického rocku až rock metalu, je opatřeno anglickými texty. I když stylové vymezení tentokrát není příliš podstatné, prvořadá je kvalita hudby jako taková, a ta je v tomto případě opravdu mimořádná. Zážitkem je nejen kompoziční zvládnutí alba, skvělý zvuk, bravurní výkony všech hráčů, ale i osobitý pěvecký projev Michaela Kocába. Špičkové album, které vyjde v druhé polovině února, má oprávněné ambice přesáhnout hranice českého a slovenského trhu.

Spolupráce Michaela Kocába a Glenna Proudfoota začala před několika lety natáčením Kocábovy sólové desky. Při přípravách aktuálního alba padlo rozhodnutí přizvat ke spolupráci opravdu výborné muzikanty. A když výborné, tak proč rovnou ne ty nejlepší? Jednotlivé party se nahrávaly v Americe a v pražském studiu Michaela Kocába, finální mix a mastering proběhl v Austrálii.
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 30. 10. 2013 15:00
Chovancová, Michaela. 2013. Sólový počin Michaela Kocába. Vychytané.cz. [Online] 30. 10. 2013. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7082. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Solovy-pocin-Michaela-Kocaba
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:53