Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhodně nevychytaná akce!!!

Celý týden nás z různých médií lákali a vyzývali k návštěvě již VI. ročníku Festivalu česneku. Je pravda, že propaganda to byla slušná a určitě splnila svůj úkol.
Přidat na Facebook
Ani zástupci velkých televizních společností si to nenechali ujít, natož menší regionální deníky. Všichni plni očekávání velkolepé akce, která bude zahájena v deset hodin slavnostním přípitkem z česnekového mléka pro sjednocení dechu.

Ale ouha, půl desáté před bránou Buchlovického zámku se tvoří fronta, kdo by to čekal po takové reklamě, že?
Vstupné vybírá dvojice mladých dívek a s jednou postarší dámou. Bláhový návštěvník si myslí: "uvidí tu frontu a určitě posílí výběrčí, na tuto akci nekřesťanského, vstupného 75 kč za dospělou osobu a 30 kč za školní dítě (tak to bylo prezentováno na ceduli)“, ale kdeže, po dvaceti minutovém čekáním ve frontě zjistíš, že dvě holky jsou tam jen na trhání lístků a postarší paní funguje jako pokladna.

Ale co, řekneš si, stát se to může, hlavně když dnešní den proběhne tak, jak si člověk představoval a naplánoval. Snad už mne žádné další problémy čekat nebudou a příjemný zážitek z této akce smyje ten prvotní škraloup, který se na počátku vytvořil.

"Uff, kam teď?" U vstupného žádná informační cedule, kde budou další akce probíhat. Někteří jdou tudy, druzí zase opačnou stranou. Zámecký park přece není tak veliký, že by se to nemělo dát najít.
A opravdu .. úplně na druhé straně parku v prostoru, kde probíhá povětšinu roku výstava fuchsií, je tato akce zahajována.. Účinkujících se tady sešlo opravdu poměrně slušné množství, na tomto malém plácku se tlačilo minimálně 50 z nich.Ale co návštěvníci, kteří ještě čekají před vstupní branou, odhodlaní zaplatit vstupné a zúčastnit se?
To je přece jedno, než zaplatí, tak vědět nebudou, že se sem stejně nevlezou.
A i ti co si přivstali, stejně nic neviděli, tak si nemají co závidět.


Festival byl zahájen, zahrála cimbálová muzika a dechová kapela, která sice zahajovat neměla, ale byla postavena asi 50 metrů od cimbálovky a tudíž ji chtě-nechtě přehlušovala.

Lidé si připili česnekovým mlékem a vyrazili shlédnout doprovodný program. Asi 20 stánků na úseku 70 metrů, 3 stánky s občerstvením a tesco bramboráky. Ve třech se prodával česnek, v jednom probíhala ochutnávka čerstvého a sušeného česneku a prodával likér z česneku. To bylo tak vše co se tohoto tématu týkalo. Dále tam byl stánek chráněné dílny, pekařství, prodej kvašáků, keramiky (ke cti jim budiž přičteno, že tam prodávali i keramická struhadla na česnek), hlavolamů a kožených výrobků. Příští rok bychom si tam mohli koupit i super tenisky od vietnamských spoluobčanů a napřesrok i trochu elektroniky.

Hlavně, že nám vyšlo počasí, je opravdu pěkně, tak si aspoň sedneme a zkusíme vyčkat, jestli se to ještě nějak rozjede. .. Ale kam?? Nikde žádná lavička ani židle. Tak aspoň pivo na stojáka. .. Ouha, kam s kelímkem, jediný odpadkový koš je přeplněný a ve stojanech na odpadkové koše, chybí to nejdůležitější a to igelitové pytle. Ještě, že tak, aspoň se dostanu rychle domů, co kdyby mne postihli břišní obtíže a já pak zjistil, že na takové akci nejsou ani toalety???


Děkuji, za dnešní dopoledne. Na odpoledne v takovém stylu jsem již neměl síly. A ač záměr organizátorů mohl být dobrý, výsledný efekt takový nebyl. Dalo by se to nazvat jedním slovem. Festival bych sice nepoužil, ale k "Tragédii" to daleko nemělo.

TomBart
(Tomáš Bartošík)
neděle 29. 7. 2007 08:00
Bartošík, Tomáš. 2007. Rozhodně nevychytaná akce!!!. Vychytané.cz. [Online] 29. 7. 2007. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=708. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhodne-nevychytana-akce!!!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 23:20