Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nouvelle Prague: otázky a odpovědi

Michal Rejzek, PR manager Nouvelle Prague, odpovídá na několik často kladených otázek k festivalu Nouvelle Prague 2013, který se uskuteční v pátek 1. a v sobotu 2.listopadu v arálu smíchovského pivovaru Staropramen.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Nouvelle Prague 2013
pátek 1. listopadu 2013 21:00
(konec +- sobota 2. listopadu 2013 04:00)
Areál pivovaru Staropramen
Praha-Smíchov (CZ)
Soutěžilo se o Soutěžíme o 1x2 vstupy na festival Nouvelle Prague, který se bude konat ve dnech 1. - 2. 11. 2013 v areálu pivovaru Staropramen v Praze na Smíchově.. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Otázka: Pro koho je určen Nouvelle Prague?
Odpověď: Nouvelle Prague je určen pro každého, kdo má rád hudbu, kdo chodí na koncerty do klubů, jezdí na hudební festivaly, ale i pro všechny, kdo tyto hudební akce organizují.

Otázka: Co přesně znamená termín showcasový festival?
Odpověď: Showcasový festival je ve světě běžný formát hudebního festivalu, který je, kromě toho, že je stejně, jako každý jiný hudební festival plný zajímavé muziky, navíc obohacen o odbornou část určenou především pro promotéry významných letních evropských festivalů. V odborné části diskutují odborníci z různých zemí světa na aktuální témata hudebního průmyslu a kapely, které usilují o to, aby byli zařazeny na programy letních festivalů se těmto promotérům představují v rámci ukázkových, pro veřejnost uzavřených koncertů. Jednoduše řečeno, je to takové koncertní tržiště, kde se kapely chtějí prodat na zajímavé festivaly a promotéři chtějí nakoupit zajímavé a kvalitní interprety. Kapely, které se představí v těchto uzavřených vystoupeních, pak odehrají standartní koncert v rámci festivalu otevřeného veřejnosti.

Otázka: Jaký je program celé akce?
Odpověď: Nouvelle Prague, stejně jako jiné showcasové festivaly ve světě, je rozdělen do dvou částí. Celá akce začne v pátek 1.listopadu v 10 hodin zahájením konference a skončí v sobotu 2.listopadu ve 22:00. Na konferenci se setkají hudební profesionálové z celého světa se zástupci tuzemského hudebního průmyslu. V pátečním i sobotním dopoledni proběhnou diskusní panely, odpoledne pak promotéři a agenti shlédnou vystoupení čtyř zámořských kapel. Tyto kapely pak vystoupí ve večerním festivalovém programu, který proběhne ve vyhřívaném stanu na pivovarském nádvoří. Areál bude pro veřejnost otevřen oba dva dny od 17 hodin, první interpret vystoupí v 18.00. Na závěr festivalového programu budou koncerty dvou headlinerů, jimiž budou v pátek britská písničkářka Lucy Rose a v sobotu americká rapová kapela Dilated Peoples.Otázka: Jaké interprety nabídne návštěvníkům Nouvelle Prague?
Odpověď: Zcela jistě největším tahákem bude americká hiphopová formace Dilated Peoples, která v Praze bude začínat své evropské turné k novému albu, které vydávají po osmiletech! Lucy Rose, britská písničkářka, v našich končinách zatím není tak známá, ale její debutové album se v Británii vyšvihlo na 12.příčku v žebříčku prodejnosti a v současnosti je Lucy Rose jasná hvězda na strmém vzestupu. Z Kanady se představí City of Glass, jejichž vzory jsou například Foals, Coldplay nebo Radiohead, indie parta Neon Windbreaker, folkpopová fůze Little Suns nebo alternativní kapela Technical Kidman. Z Austrálie do Prahy přiletí Money for Rope, jejichž tvorba může připomenout třeba Franz Ferdinand, z Jihoafrické republiky dorazí folkař Jeremy Loops, který ale pracuje i s jazzovými a hiphopovými prvky, dále uvidíme novozélandsko-velšsko-dubajský projekt Local Foreigners kombinující rock a dubstep spolu s tanečními prvky a posledním interpretem je izraelská popová zpěvačka Dorine Levy.

Otázka: Jaké je vstupné na Nouvelle Prague a kde se dají koupit vstupenky?
Odpověď: Vstupné na Nouvelle Prague je velmi nízké. Delegáti konference si mohou zakoupit delegátský pas na celé dva dny za 700,- Kč, v ceně je účast na diskusních panelech i na večerním festivalu. Samotné festivalové vstupenky jsou v prodeji buď za 350,- Kč + poplatky jako dvoudenní permanentka, nebo za 200,- Kč coby jednodenní vstupenka. Delegátské pasy se prodávají na www.ticketsforpeople.cz a www.smsticket.cz, vstupenky pak také všech ostatních předprodejích. Obojí jemožné zakoupit přímo ze stránek www.nouvelleprague.com

Otázka: Proč by měli lidé na Nouvelle Prague přijít?
Odpověď: Nouvelle Prague je první zahraniční showcase festival vČeské Republice. Je to vůbec poprvé, kdy se v Praze v jeden okamžik a na jednom místě sejdou nejvýznamnější osobnosti hudební branže z domova i ze světa. Pro hudební fanoušky je pak Nouvelle Prague jedinečnou příležitostí být při mezinárodním startu nadějných zámořských kapel, z nichž někteří budou v budoucnosti pravděpodobně velkými jmény světových podií. Je dost pravděpodobné, že už nikdy jindy nebude příležitost vidět tyto interprety v takto rodinné atmosféře, protože zájem evropských promotérů o tyto avizované kapely byl značný. V neposlední řadě, nechat si ujít koncerty Lucy Rose a Dilated Peoples, by byla velká škoda, i vzhledem k nízkému vstupnému. Jak se říká, za málo peněz dostanou hodně muziky. Vidět za 350,- Kč deset špičkových zahraničních kapel je opravdu velmi vyjímečné.

Více podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:
www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/nouvelleprague
www.twitter.com/nouvelleprague
www.soundcloud.com/nouvelleprague
www.youtube.com/nouvelleprague

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 30. 10. 2013 10:00
Chovancová, Michaela. 2013. Nouvelle Prague: otázky a odpovědi. Vychytané.cz. [Online] 30. 10. 2013. [Citace: 2. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7077. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nouvelle-Prague:-otazky-a-odpovedi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.29.69
Serverový čas: čtvrtek 2. února 2023 02:37