Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vypsaná fiXa pokřtí své akustické CD/DVD

A vyráží na KultTour s Visacím zámkem.
Přidat na Facebook
Soutěžilo se o Hrajeme o balíček cen k turné KultTour kapel Vypsaná fiXa a Visací zámek. Balíček obsahuje 1x DVD/CD - Vypsaná fiXa – G2 Acoustic Stage + 1x Tričko – s motivem jako plakát k turné + 2x lístek na koncert dle výběru výherce.. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Svou letošní akustickou sérii zakončí Vypsaná fiXa koncertem v pražském klubu Dobeška, kde také pokřtí své akustické DVD/CD Vypsaná fiXa - G2 Acoustic Stage (vychází 25.10. u Universal Music). DVD i CD přináší koncert z května tohoto roku, který byl natočen v rámci stejnojmenného projektu hudební televize Óčko. Příznivci kapely tak mají jedinečnou možnost poslechnout si oblíbené písně v akustickém hávu. „Je pravda, že nás samotné překvapilo, jak ty písničky znějí v čistě akustickém provedení. Dostává to zase trochu jiný rozměr a my jsme rádi, že jsme do toho šli. Na Dobešce to celé pokřtíme a ještě jednou si to pěkně dáme akusticky. Jako host si s námi zahraje harmonikářka od Tří sester – Veronika Supice, “ říká frontman kapely Márdi.

V září a říjnu se kapela ale věnovala přípravám k natáčení jejich nového alba. „V našem oblíbeném studiu nedaleko sečské přehrady jsme aranžovali a zkoušeli nové písně. Říkáme tomu soustředění a de facto to takto probíhá před každým novým albem. Desku bychom chtěli vydat na jaře příštího roku. Nicméně teď nás čeká ještě během listopadu důležité společné turné s Visacím zámkem a protože jsme spolu ještě nikdy takhle nehráli, dost se na to těšíme. Po těch akustických setech to zase bude pořádnej nářez,“ dodává ještě Márdi. Turné startuje 1. listopadu v Chomutově a poslední zastávka bude 30. listopadu Stankov u Plzně.

Visací zámek / Vypsaná fiXa / KULTTOUR 2013
01.11.2013 Chomutov- KD
02.11.2013 Točník u Klatov- KD
08.11.2013 Kroměříž- KD
09.11.2013 Frýdek Místek- KD
15.11.2013 Kolín- Staré lázně
22.11.2013 Strakonice- KD
23.11.2013 Dražice u Tábora- KD
30.11.2013 Stankov u Plzně- KDNa společné otázky odpovídali za Visací zámek Jan Haubert (JH) a za Vypsanou fiXu Márdi (M). Každý ovšem odpovídal zvlášť, neznaje odpovědi toho druhého.

1/ Je pravda, že je to vaše první společné turné? Jak jste se dali dohromady, koho to napadlo?
JH: Ano, je to poprvé. Plán vznikl asi před dvěma lety v Ústí nad Labem. Během tamního open air festivalu jsme se na chodbě pod pódiem potkali s Mardim a domluvili jsme se raz dva. Od této domluvy uplynulo sice trochu času, ale nakonec plán splníme!
M: Je to pravda. Už je to docela dlouho, co tahle myšlenka vznikla a tak si vůbec nepamatuju, koho to vlastně poprvé napadlo. Asi to přišlo ve chvíli, když jsme v dodávce poslouchali jejich poslední nahrávku, kterou přinesl bubeník Pítrs. Následně jsme se potkali s Visáčema v Ústí nad Labem a Honza Haubert prohlásil, že to bude povedená taškařice. Jediný, co vím ale jistě je to, že z toho nakonec v tom počátečním stadiu nakonec sešlo a nechalo se to uzrát až do současnosti. Doufám, že tenhle nápad na tom bude podobně jako kvalitní víno a samozřejmě Visací zámek. Čím starší tím lepší.

2/ Jak myslíte, že na toto spojení budou reagovat vaši fanoušci?
JH: Věřím, že oba tábory fanoušků budou spokojené a že se po turné množina příznivců Fixy téměř překryje s množinou fanoušků Visáčů.
M: Nevím, jak reagují fanoušci Visáčů, ale naši fanoušci reagují dobře a těší se. Spousta z nich totiž tuhle kapelu poslouchá. To se projevilo dost podrobnou znalostí jejich repertoáru. Když jsme se totiž zeptali, kterou píseň této punkové legendy se máme na šňůře pokusit zpracovat, tak jsme byli zavaleni spoustou možností. Jediné negativní reakce přicházejí od lidí, jejichž území tato koncertní série nezasáhne. Ty to mrzí dost. Ale úplně nejvíce je nadšený můj mladší bratr, který řídí naší dodávku a se kterým jsme si v počátečních týnejdžrovských letech společně koupili vinyl této party.

3/ Jak bude vypadat průběh koncertu? Bude delší než obvykle, kdo bude hrát první? Připravujete si nějaký speciální set?
JH: Ano, koncerty budou vydatné, obě kapely zahrají celou délku svých show. Zatím to vypadá tak, že vždy v pátek budeme my dělat předskokana Fixe a v sobotu se situace obrátí, začínat bude Fixa a my večírek dovršíme. Předtím, ještě v říjnu, budeme mít speciální visací soustředění a doufám, že dáme dohromady pár zbrusu nových písní. Tyhle novinky bychom pak na turné rádi předvedli.
M: Jak už jsem říkal, pokusíme se o co nejvíce zdařilý cover a uvidíme, zda nás ještě něco nenapadne během šňůry. Pořadí se bude pravidelně střídat, jednou začne jedna kapela, pak zase druhá. Ale zbytek dění je otevřený. Slovy fotbalového hráče - může se stát cokoliv.

4/ Je toto KultTour jednorázová akce nebo se chystáte to v budoucnu zopakovat?
JH: Oj, to jeden nikdy neví. Budeme to brát tak, jako že je to jedinečná akce, takže to může dopadnout i jako tradice. Cesty punku jsou nevyzpytatelné.
M: No, tak zatím je to jednorázová akce, ale kdyby se ozvali z Glastonbury s nabídkou na společné vystoupení, tak se bránit nebudeme:-).

Více informací o KULTTOUR najdete na:
www.visaci.cz
www.vypsanafixa.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 23. 10. 2013 09:00
Chovancová, Michaela. 2013. Vypsaná fiXa pokřtí své akustické CD/DVD. Vychytané.cz. [Online] 23. 10. 2013. [Citace: 26. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=7049. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vypsana-fiXa-pokrti-sve-akusticke-CD/DVD
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.222.218.145
Serverový čas: pondělí 26. února 2024 22:43